grsail.com

Jak usunąć tłuszcz nagromadzenie ze stali nierdzewnej

Zapytał: Jak usunąć tłuszcz z okapu ze stali nierdzewnej? Okap jest lepki smarem. Ma matowe wykończenie. Co może kiedyś czyścić bez uszkodzenia lakieru?

Stal nierdzewna może tolerować wiele oczyszczania, o ile nie są sposoby ścierne. Na szczęście istnieją proste przedmioty codziennego użytku, które przecinają smaru i pozwalają mu zostać usunięte. Metody poniżej początku z najprostszych metod czyszczenia i nadal czyszczenia metody ciężką narastania. Razu po build-up jest usuwany, nie ma potrzeby, aby kontynuować pozostałych metod czyszczenia.

Potrzebne będą:

 • Świt mydelniczka (wybielacz darmo)
 • Amoniak
 • Ciepła woda
 • Miękkich szmatek
 • Olej dla niemowląt
 • Wiadro

Kroki do usuwania tłuszczu nagromadzenie:

 1. Zacznij od mieszania tłuszcz walki mycia naczyń, takich jak Świtu lub Świtu zasilania mieszalnik z ciepłą wodą w wiadrze.
 2. Zwilżyć miękką szmatkę z płynem wodą i wytrzeć smar dala.
 3. Do trudniejszych obszarów, nałożyć cienką warstwę mydła bezpośrednio do tłustej powierzchni i wmasuj go w przygotowaniach palcami.
 4. Dokładnie umyć wodą i wytrzeć rozluźniona smar ściereczką.
 5. Amoniak jest inny wspólny środek czyszczący, który może przebić się przez tłuszcz. Mieszać małe ilości amoniaku z ciepłą wodą w segmencie.
 6. Zwilżyć miękką szmatkę mieszaniny i używać go zetrzeć smar.
 7. Jeśli olej nie znikają, zwilż miękki materiał oliwką dla dzieci.
 8. Wcierać olejek dziecka przez nagromadzenie tłuszczu. Olej â € ~freshenâ € ™ smaru więc można go usunąć.
 9. Dalszego stosowania i usuwania oleju dziecka, aż smar budować zostanie usunięty.
 10. Jeśli nagromadzenie tłuszczu jest gruba i / lub stare, może wymagać światło ściernego, aby ją usunąć. Podczas gdy materiały ścierne nie są zalecane do stali nierdzewnej, soda oczyszczona nie zarysować powierzchnię i zazwyczaj jest bezpieczny w użyciu. Jeśli obawiasz się, że może zostawić niechciane znaki, przetestować ukryty obszar pierwszy, by sprawdzić efekty.
 11. Jeśli obszar badawczy pójdzie dobrze, wymieszać niewielką ilość wody i sody oczyszczonej, aby ciasto.
 12. Za pomocą miękkiej szmatki delikatnie wcierać pastę ciągu tłustych obszarów.
 13. Powtórz czystą szmatką i bardziej wklej, aż smar zostanie usunięty. To zajmie trochę smaru łokcia, ale tłuszcz zejdzie.
 14. Po usunięciu smaru, wyczyścić dokładnie miejsce wodą z mydłem.
 15. Spłukać czystą wodą.
 16. Sucha ręcznikiem lub miękką szmatką.

Dodatkowe wskazówki i porady

 • Istnieją specjalne środki czyszczące przeznaczone do urządzeń ze stali nierdzewnej. Można je znaleźć na wielu działów, sprzętu i domu poprawy sklepów.
 • Regularne czyszczenie będzie utrzymanie kaptur piekarnika lub powierzchnię ze stali nierdzewnej łatwiejsze. Dodaj go do cotygodniowego lub dwu-tygodniowego harmonogramu czyszczenia utrzymać smar z budowania i pieczenia na powierzchni.