grsail.com

Jak usunąć DVD Rysy

Jak usunąć DVD Rysy

Więc oglądasz swój ulubiony film na DVD i nagle zaczyna się jąkać i pominąć lub po prostu zatrzymać żyje. Wyjmiesz go i zobaczyć, że ma kilka dobrych wielkości rysy na powierzchni. Obawiasz to jest koniec twojej ulubionej płyty DVD, ale nie bójcie się - istnieje kilka sposobów, aby uzyskać ten zły chłopiec stałe. Oto jak usunąć rysy z DVD.

 1. Zrozumienie obrażenia. DVD są jak płyty CD, ponieważ są odczytywane w spirali zaczynając od środka płyty i dalej do zewnętrznej krawędzi. Informacja jest zakodowana w "stłuczki" poniżej powierzchni płyty. Laser czyta je, przechodząc przez powierzchnię i odbijające się w "bąble". Gdy powierzchnia jest porysowana lub skazy, ścieżka lasera jest skierowany lekko i gracz nie może odczytać płyty.
 2. Cleaner DVD. Zawsze dobrze jest oczyścić DVD tylko upewnić się, usterka nie jest spowodowana przez coś, co po prostu wytrzeć wilgotną ściereczką. Jeśli posiadasz dysk DVD w pobliżu światła i pod kątem, widać skazy na powierzchni. Najlepszym narzędziem można użyć w czyszczenia i pielęgnacji dla każdego dysku jest niestrzępiącą się szmatkę optyczne. Najczęściej stosowane do czyszczenia soczewek okularowych, te tkaniny są miękkie i nie zostawi kłaczków po zakończeniu ich stosowania. Wspólna alkoholu tarcie jest doskonałym rozwiązaniem do wykorzystania podczas czyszczenia płyt DVD. Wystarczy umieścić trochę na szmatkę i przetrzeć powierzchnię lekko, zawsze w linii prostej od centrum się do krawędzi.
 3. Jak usunąć DVD Rysy
  Naprawa DVD. Lekkie materiały ścierne, takie jak pasty do zębów, past i środków czyszczących będzie wszystko naprawić zarysowania do pewnego stopnia, ale trzeba być bardzo ostrożnym w ich wykorzystywaniu. Niektóre środki czyszczące nie są to dobre na wszystko na powierzchni płyt. Rzeczy, które można wykorzystać na szkle jest w porządku, bo jest na bazie alkoholu, jak Windex. Rzeczy, które można stosować na łazienek i podłóg nie są tak dobre; środki czyszczące do łazienki, takie jak Tilex stosować wybielaczy, co jest szkodliwe dla płyt DVD.

  Polecam przy użyciu roztworu lub zestaw zaprojektowany specjalnie do usuwania zarysowania DVD. Zestawy te zazwyczaj pochodzą z roztworu i tkaniny, jak ten przykład znalazłem w Buy.com. Istnieje nawet coś, co działa jak wytrzeć na mokro z roztworem już stosowane do wycierania. Cokolwiek zdecydujesz się skorzystać, upewnij się, że jest to właściwe do naprawy dysku i używanie lekko naciskasz stosowania. Włóż trochę swojego rozwiązania na szmatkę i, zaczynając od środka płyty, delikatnie wytrzeć do krawędzi w linii prostej. Nie należy stosować ruchu okrężnego lub bok do boku, ale tylko prosto z centrum na zewnątrz. Pocierać ją w lekko następnie wytrzeć do czysta samego niestrzępiącą się szmatką.
 4. DVD / CD Resurfacing. Istnieje kilka urządzeń, które dadzą płyta łącznej powierzchni make-over. Zazwyczaj umieścić DVD do urządzenia, a następnie spryskać zawarte rozwiązanie na to, zamknąć urządzenie i zakręć płyty za pomocą uchwytu lub, w niektórych sytuacjach, naciskając przycisk włączania. Są to bardzo dobre narzędzia i, w większości przypadków, leczyć wszystkich swoich problemów zarysowania.
 5. Dbać o płytach. Po zakończeniu czyszczenia i mocowania płyt DVD, upewnij się umieścić je w bezpiecznym miejscu. Oryginalny sprawa jest najlepszym miejscem dla niego, ale jeśli chcesz, aby umieścić go w uchwycie, spojrzeć na jeden z miękkich podłożach, które nie uszkodzić płytę dalej. Naprawa płyty jest długi proces, więc zapobieganie jest najlepszą metodą. Możesz też po prostu trochę pudełkach. Sklepy sprzedają je dość tanio i są one dobre miejsce do przechowywania płyt DVD, dużo lepiej niż na podłodze.

Usuwanie zadrapań można zrobić, ale wymaga to trochę czasu i wysiłku. Jeśli masz porysowany DVD, kroki te powinny pomóc go naprawić, ale pamiętaj, że profilaktyka jest zawsze najlepsza metoda, tak przechowywania płyt odpowiednio.

Wymagane narzędzia:

 • Ściereczki nie pozostawiającej włókien optycznych

Przestroga:

 • Rub żadnych środków czyszczących ani ściernych lekko.

Szybkie porady:

 • Pamiętaj, aby wytrzeć od środka do zewnętrznej krawędzi.