grsail.com

Jak uruchomić narzędzie Chkdsk na Vista

Jeśli korzystasz z systemu Windows Vista, należy wiedzieć, że masz narzędzia w komputerze, który umożliwia szukanie błędów w dysku i automatycznie znajdzie sposoby ich rozwiązywania. Narzędzie to nazywa Chkdsk. Chkdsk jest jak narzędzie do rozwiązywania problemów. Jeśli masz problemy lub błędy w komputerze, to wszystko co musisz zrobić, to uruchomić program Chkdsk, a komputer zrobi to za Ciebie. Jeśli napotykają na problemy w komputerze, twój pierwszy ruch powinien być zawsze uruchomić program Chkdsk. Poniżej przedstawiamy kroki, jak uruchomić ten ważny narzędzia Windows Vista.

  • Włącz komputer. Zanim cokolwiek innego, należy upewnić się, że komputer jest włączony wraz z monitorem. Sprawdź, czy wszystko jest podłączone do odpowiednich gniazd i upewnić się, że wszystkie niezbędne połączenia działają prawidłowo.
  • Być administratorem. Komputer może mieć kilka profili użytkowników w nich. Aby uruchomić program Chkdsk, musisz być administratorem. Regularne profile użytkowników nie może uzyskać dostępu narzędzie chkdsk więc zalogować się jako administrator do komputera. Może trzeba będzie wpisać hasło dostępu do konta administratora, więc upewnij się, że masz to hasło, jak również.
  • Start z przycisku "Start". Poniższe kroki będzie dla użytkowników systemu Windows Vista. Po włączeniu komputera, poszukaj przycisku "Start", zazwyczaj w dolnej części ekranu. Kliknij na to i pojawi się menu podręczne. Wybierz opcję o nazwie "Wszystko Program" i kliknij na to. Gdy otworzyła kolejne okno, kliknij na "Akcesoria", a następnie wybrać opcję oznaczoną "Run". Pojawi się okno z polem tekstowym.
  • Wpisz polecenie w polu tekstowym. Polecenie to jest kod, który umożliwia komputerowi rozumiem, co chcesz to zrobić. Aby móc uruchomić narzędzie Chkdsk, trzeba wiedzieć, co dowodzić wpisać w polu tekstowym. Wpisz "cmd" i naciśnij przycisk "OK". Zostaniesz przeniesiony do okna z czarnym tle. Nazywa się okno DOS, i wpisać więcej poleceń tu na komputerze, aby zrozumieć, co chcesz to zrobić.
  • Wpisz kilka kodów w oknie DOS. Użyj kodu "chkdsk c: \" za narzędzie, aby rozpocząć. Jeśli chcesz sprawdzić inne dyski oprócz dysku C: \, a następnie wpisz literę dysku, który chcesz być skanowane, a nie. Możesz również wpisać "\ f" lub "r \" dowodzić komputer, aby naprawić błędy stwierdzone przez lub usunąć uszkodzone sektory wykryte przez narzędzie chkdsk.

Pamiętaj, że uruchomienie funkcji Chkdsk wymaga czasu, ponieważ komputer musi działać przez cały dysk twardy, sprawdzać każdy plik to widzi. Jeśli planujesz uruchomić narzędzie chkdsk, upewnij się, że nie masz nic, czego potrzebujesz, aby zrobić na komputerze, gdyż może to spowolnić działanie komputera, jak to działa na wszystkich plikach. Jeśli chcesz wpisać więcej poleceń, można je znaleźć na stronie internetowej firmy Microsoft.