grsail.com

Jak Sól powoduje nadciśnienie tętnicze dolotowy

Sól jest niewątpliwie głównym wrogiem naczyń. Wcześniej lekarze uważali, że wysokie ciśnienie krwi powstały z faktu niekontrolowanego stosowania soli, które zachowują płynów w organizmie i naciski na tętnicach.

Jak Sól powoduje nadciśnienie tętnicze dolotowy

Obecnie, nowe dane zostały uzyskane: nadmiar soli prowadzi do wytwarzania adrenaliny i zwężenia naczyń, co powoduje nadciśnienie.

Irene Gavras, badacz z Boston University School of Medicine w USA, nazywa się pomysł odnoszące sól i nadciśnienie złego, gdyby została opracowana na lata. Tak więc, jeśli weźmiemy pod uwagę warunki, w których płyn ustrojowy zachowane (np nadmierny wzrost poziomu cukru we krwi), staje się jasne, że nie wpływają one na wzrost ciśnienia krwi. Układ krążenia ludzkiego ciała jest bardzo elastyczny, a nadmiar płynu jest poprzez otwarcie nowych naczyń włosowatych i zwiększenie żyłach.

Badacze byli w stanie wykazać, że mechanizm nadciśnienia wywołane przez innego powodu. W wyniku nadmiernego spożycia soli współczulny układ nerwowy stymulowane, a produkcja wzrasta adrenaliny. Tętnice zwężone, oporność wzrasta i zmniejsza przepływ krwi.

W związku z tym odkryciem, grupa amerykańskich naukowców zachęcać lekarzy do przeglądu zasad leczenia nadciśnienia. Choroba ta zazwyczaj towarzyszą niewydolności nerek i diuretyki są stosowane w leczeniu nadciśnienia tego typu, gdyż usunięcia nadmiaru soli. Naukowcy twierdzą, że konieczne jest stosowanie nie tylko środki moczopędne ale również leki blokowania centralnego układu współczulnego układu nerwowego.