grsail.com

Jak skomponować Motto

Komponowanie nagłówek jest jednym z najważniejszych zadań podczas pisania w gazecie. Dlaczego? Ponieważ wiele osób po prostu nie czytaj obok nagłówka. Wiele osób przejrzeć nagłówki, aby ich wiadomości i nie iść dalej. Inne przejrzeć nagłówek po nagłówku szuka historii, które chcą przeczytać. Z tego powodu, nagłówek ma kilka zadań do zrobienia, aby uzyskać zainteresowanie czytelnika.

  1. Wypełnić przestrzeń. Nagłówek musi być dokładnie tyle długo, aby wypełnić dostępną przestrzeń nad historią. To nie powinno być zauważalnie krótszy i nie może być dłuższy, więc każda litera będzie liczyć. Możesz poeksperymentować z wielkością czcionki, jeśli nagłówek napisałeś jest idealny, ale nieco zbyt długi lub krótki. Większość dokumentów będzie mieć politykę o tym, jak duże i małe czcionki nagłówek będzie, i trzeba będzie na pobyt w (lub w pobliżu) ten zakres.
  2. Wyrzuć słup pica. Jeśli udał się do dziennikarstwa szkoły i nauczył wszystkiego o biegunie pica do pomiaru wielkości punktu pismo i powiedziano nam, że to jedyny sposób, aby wymyślić nagłówek - zapomnij. Nikt nie używa już słup pica, a w rzeczywistości, to spowolnić znacznie z dostępnych technologii w redakcjach teraz. Pomiary pica były nieco ważne, aby wiedzieć, przed pojawieniem się edytorów tekstu i komputerów, ale teraz jest bezużyteczne umiejętności. Te dni możesz dodać nagłówek w prawo na ekranie. Jeśli nagłówek nie pasuje, można zmienić czcionkę tam, też. Wszystko, co nie pasuje można przeformułować i przeskalowane łatwo i szybko w prawo na ekranie.
  3. Pobyt w teraźniejszym. Bez względu na to, kiedy ta historia miała miejsce, nagłówek może być tylko w czasie teraźniejszym. To sprawia, że ​​nagłówek istotne dla czytelnika już teraz, a nie spadając jako coś, co jest już gotowych. Nawet jeśli historia miała miejsce 100 lat temu, nagłówek nadal będzie w czasie teraźniejszym.
  4. Trochę uwagi. Zadanie nagłówek, w po ogłoszeniu, co historia jest o, jest chwycić uwagę czytelnika. Użyj aktywnych słowa, że ​​nie tylko opisują historię, ale sprawiają, że brzmi to jak coś istotnego. Zamiast mówić: "Rada Miasta spełnia temat morderstw," bardziej dynamiczny nagłówek będzie "Rada Miasta wymaga działań policyjnych." Słowa, które sugerują, podejmowane działania są zawsze korzystne. Wybierz najbardziej szokujące kąt, jeżeli jest tylko jedna, a nawet wykorzystać część cytatu zawartego w historii. Jeśli nagłówek nie chwycić czytelnika, że ​​historia nie będzie czytać.

Pisanie Nagłówek może być frustrujące, zwłaszcza, gdy istnieje wiele wymiarów do historii i tylko kilka cali na nagłówek. Ale zwykła historia przebrany z dobrym hasłem można uzyskać więcej czytelników do zapoznania się coś, co nie może mieć inaczej.

Przestroga:

  • Jeśli nie pisać historię na pytanie, upewnij się, że dokładnie przeczytać historię Przed napisaniem nagłówek lub ryzyko popełniania błędów faktycznych.

Szybkie porady:

  • Upewnij się, że przy użyciu zatwierdzonego czcionkę nagłówek.
  • Jeśli masz dwa nagłówki, które są wstawianie razem, zmienić czcionkę jednego lub ryzykować to wszystko czytać jako jeden wielki nagłówek.