grsail.com

Jak rozpocząć karierę prawna

Jak rozpocząć karierę prawna

Najlepszy czas, aby rozpocząć przygotowania do kariery prawniczej jest, gdy jesteś jeszcze w szkole prawniczej - w czasie pierwszego roku, jako rzeczywistości. Ale to długa droga klasy Czyny do kwitnącej praktyce z (płacących) klientów. Ten artykuł poprowadzi cię przez kilka prostych kroków, które można i powinno mieć, aby dostać swoją karierę od do latania rozpocząć minut masz licencję w ręku.

 1. Bądź aktywny w klubach swojej szkoły i zajęć grupowych, ale być selektywne. Wybierz tylko te działania, które są szczerze zainteresowani i zaniepokojony. Nie zapisać się do "golfisty Towarzystwa Prawnego", gdy nie można powiedzieć, miotacz z pięciu żelaza. (To jest dobra rada dla sieci jako praktykującego adwokata w dół drogi!)
 2. Twoje oceny są twój najwyższy priorytet. Nie pozwól, by cokolwiek się w sposób dokonywania najwyższe oceny można ewentualnie zrobić. Twoja pierwsza pozycja stowarzyszonej, jak również swoje pracy wakacyjnej, będzie uzależnione w dużej mierze od Twojego rankingu w swojej klasie. Konkluzja: liczą się stopnie. Wiele.
 3. Wypróbuj przeglądu prawa i Moot Court. Po drugie tylko do klas w kategoriach, jak ważne są dla przyszłych pracodawców, te dwa rodzaje działalności są "moszcz" dla dużych, firma miejsc pracy, ale są imponujące punkty na każdym życiorysie.
 4. Poznaj swoich przyszłych kolegów bardzo dobrze - zwłaszcza na drugie i trzecie studentów rocznie. Będą najlepszym źródłem informacji wokół, jeśli chodzi o to, co lokalne firmy są naprawdę.
 5. Wykorzystać wszystko, biuro Career Services ma do zaoferowania. Zapisz się na taśmy wideo sesji wywiadów praktyk, warsztatów, seminariów resume obrazu - to wszystko. Weź ten proces poważnie, i uświadomić sobie, że nie może sobie pozwolić, aby powiedzieć "nie, dziękuję" do pomocy, gdy jest oferowana. Zawód prawnika jest po prostu zbyt konkurencyjne, aby pozostawić go do zwycięskiej uśmiechem i niesamowite przytoczyć jedynie sprawdzanie umiejętności.
 6. Rywalizuj o pracy wakacyjnej, a najlepiej, aby uzyskać dobry. Daleki od bycia po prostu ładne opcje mieć, praca wakacyjna w firmie jest najlepszym entrée do pozycji płatniczej jako współpracownik. Jeśli masz dobrą pracę, i zmieścić się w dobrze z mocnym kultury, nie ma powodu, że nie należy spodziewać ofertę pracy po ukończeniu studiów.
 7. Użyj swojej pozycji letni jako narzędzie do oceny obszarów praktyki. Zawód prawnika jest po prostu zbyt skomplikowane, te dni nie specjalizują. Chociaż istnieją takie rzeczy jak lekarzy, większość prawników znajdzie potrzebę specjalizacji w jednej dziedzinie prawa lub wykroić praktyki niszowy, który skupia się na dany temat (motocykli, na przykład, czy lotnictwa). To prawie niemożliwe, aby wiedzieć, co obszar byłbyś najszczęśliwszym się bez jakiejś ekspozycji na to, co natura prawna jest naprawdę jak w tym obszarze.
 8. Nie wahaj się dobrowolnie swój czas, nawet po przejściu. Jeśli jesteś zainteresowany pracą w sprawach karnych, znaleźć głośnych procesie karnym w swoim stanie i błagać główną adwokata aby pomóc ją za darmo. Otrzymasz dostęp i doświadczenie, które będzie bezcenne później - nie wspominając, jak imponujący to brzmi w wywiadzie.
 9. Jeśli Twoje cele leżą bardziej na arenie interesu publicznego, szukać pracy wakacyjnej jako stażysta w agencji zainteresowania. Alternatywnie, dowiedzieć się, które firmy ćwiczyć w jurysdykcji tej agencji i pojawiają się przed nim, lub odwrotnie to, i ubiegać się o stanowisko tam latem. Często można dowiedzieć się najwięcej o biurze lub firmie, pracując z kimś, kto często przeciwstawia go. Ale uważaj, aby nie przedstawić obraz jako wroga do agencji - pierwsze wrażenia są trudne do wyeliminowania.
 10. Traktuj znalezienie pierwszy kojarzy pozycję pełnym wymiarze czasu pracy. Przechowywać doskonałe rekordy. Umieść w całym dniu pracy wykonywania połączeń, wysyłania CV, dzieje wywiadów itp Przede wszystkim, nie poddawaj się. Pomocna wskazówka: Jeśli wyślesz tylko 100 CV, nie robią wystarczająco dużo.
 11. Dołącz do izb adwokackich. Twój powiatu lub region ma zwykle stowarzyszenie bar, podobnie jak twój stan. Możesz również dołączyć American Bar Association lub innych krajowych grup zorientowanych na praktykę. Nie tylko płacić składki i zarejestruj się, choć. Zaangażuj się. Zapytaj być umieszczone na komitet zainteresowania. Uczestniczyć w posiedzeniach i oferują pomoc funkcjonariuszy z ich obowiązkami administracyjnymi lub projektów grupowych.
 12. Napisz artykuły. Jest to jeden z najlepszych sposobów na adwokata, aby zyskać reputację jako ekspert w swojej dziedzinie. Nie wystarczy skupić się na opiniach prawnych. Szukać możliwości publikacji w biuletynach kreskowych, publikacji konsumenckich i lokalnej gazecie.
 13. Dowiedz się, jak radzić sobie z prasą wcześnie. Zrób sobie cenne źródło do lokalnych reporterów, a znajdziesz się cytowany w artykułach. Wtedy, następnym razem, partnerem w kancelarii prawniczej ma kryzysu obejmującego tę kwestię, można uzyskać połączenia telefonicznego w celu uzyskania pomocy. To może prowadzić do umowy o dzieło lub oferty pracy.
 14. Dowiedz się, jak skutecznie sieci. Networking nie jest schmoozing, losowo zbieranie wizytówek, lub uderzając się znajomym w pracy. To budowanie relacji. To pomaganie innym, szukając i kierowanie ich do możliwości, które są dla nich (i dla których będzie spłacić później). To budowanie wspólnoty wsparcia, z których jesteś istotne (ale pojedyncze) Opinie.
 15. Przeprowadzanie wywiadów informacyjne. Nie szukasz pracy tutaj (ale nosić swoje CV, dzięki czemu można oddać jeden, jeśli jesteś proszony). Zamiast poszukujesz porad i informacji tylko. Zrób listę osób praktykujących w obszarze chcesz być zaangażowany w. Zapytaj na 15 minut swojego czasu. Przynieś listę pytań, i słuchać ich odpowiedzi. Zapytaj, co ich dzień jest zazwyczaj podobny, jak się zaczęło w tej dziedzinie praktyki, gdzie większość klientów pochodzi itd To nie czas, aby sprzedać siebie, ale być gąbka informacje. Moczyć to wszystko.
 16. Być selektywne jest tak samo ważne jak bycie asertywnym w poszukiwaniu swoją pierwszą pozycję. Nie wahaj się przejść przez firmę poza listy, jeśli nie możesz znieść wrzaskliwy partnera i biuro jest paraliżujący umysł 45 minut dojeżdża się, lub jeśli jesteś wolnym duchem środowiska liberalne i świadome towarzysze wszystkich wolontariuszy dla "Republikanów Prawnicy dla energii jądrowej" na weekend. Nie będą szczęśliwi, bez względu na to, jak dobrze zapłacić. Krzyż go, i przejść do poszukiwania firmy, która jest lepiej pasuje do Ciebie. Po trzech latach studiów prawniczych, to przynajmniej na to zasługujesz!

Szybkie porady:

 • Nie zapomnij napisać podziękowania uwagę po wywiadzie.
 • Należy uważać, aby mieć życie, a nie tylko zarabiać na życie. Twoja kariera jest ważna, ale nie jest to jedyna rzecz, a będziesz lepiej prawnikiem, jeśli masz dobrze zaokrąglone życie.