grsail.com

Jak przywrócić komputer HP do ustawień fabrycznych

Firma Hewlett-Packard produkuje komputery HP. Ta wielonarodowa korporacja technologia informacyjna dotyczy urządzeń produkcyjnych, jak i rozwijających dotyczących technologii informatycznych. Jednym z jej głównych produktów jest komputer HP.

Przywracanie komputera HP do ustawień fabrycznych obejmuje proces odzyskiwania systemu. Znane są dwa rodzaje przywrócenia do komputerów HP: destrukcyjne i nieinwazyjne. Na przywrócenie komputera HP do ustawień fabrycznych, trzeba będzie zrobić nieniszczących sposób. To tylko naprawy instalacji systemu Windows na komputerze, należy wymienić brakujące pliki lub dane i przywrócić go do ustawień fabrycznych. Oto kroki, w jaki sposób to zrobić.

Kopii zapasowej plików, jeśli jeszcze można. Jeśli nadal możliwe, spróbuj wykonać kopię zapasową plików. Można to zrobić poprzez spalenie plików na CD, lub korzystać z zewnętrznego dysku flash o dużej pamięci. Możesz także spróbować przenieść go do innych komputerów lub wysłać na e-mail. Istnieją także strony internetowe, które pozwala na przesyłanie dużych ilości danych za darmo. Spróbuj mediafire.com.

Odłączyć urządzenia zewnętrzne. Gdy robisz ten proces, to najlepiej, aby odłączyć wszystkie dyski zewnętrzne podłączone do komputera. Napędy przeprowadzki, dyski USB, drukarki i skanera musi być odłączone przed uruchomieniem procesu przywracania. Będziesz musiał się z procesora, monitora, klawiatury i myszy, tylko dla tej procedury.

Włóż płytę CD do odzyskiwania i uruchom ponownie komputer. Gdy wszystkie urządzenia peryferyjne są odłączone, można rozpocząć proces przywracania. Czy to poprzez umieszczenie ratunkowego dysku CD do stacji dysków, a następnie uruchom ponownie komputer później.

Jeśli komputer nie był w stanie uruchomić z płyty CD, można spróbować restart i wejdź do ekranu. Wybierz napęd CD jako urządzenia domyślnego uruchamiania.

Wybierz opcję odzyskiwania, że pragnienie. Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać opcję odzyskiwania, które chcesz użyć. Ponieważ są przeprowadzeniu odzyskiwania nieinwazyjne przywracanie lub systemu, możesz po prostu kliknij "Dalej", aby przejść do następnego kroku.

Dla destrukcyjnej odzysku, przejdź do menu "Zaawansowane", a następnie kliknij opcję "destrukcyjne odzysku", a następnie kliknij przycisk "Dalej".

Oglądaj procesu przywracania. Po kliknięciu przycisku Dalej, Proces przywracania rozpocznie. Oglądaj monitora, gdy komputer jest odzyskanie do ustawień fabrycznych. Jeśli są jakieś błędy, to komputer będzie czekać na odpowiedź od Ciebie. Więc upewnij się, aby mieć oczy na monitorze, aż proces się zakończy.

Jeśli są wypadki podczas wykonywania tego procesu, uruchom ponownie komputer przy użyciu trybu diagnostycznego. Czasami, nie będzie błędów w procesie przywracania po odzyskaniu systemu. Co trzeba zrobić, to udać się do menu "Start" i kliknij przycisk "Uruchom". Stamtąd, wpisz "msconfig" i kliknij enter. Następnie wybierz opcję. Znajdziesz go obok uruchamiania diagnostycznej: załaduj tylko podstawowe urządzenia i usługi. Następnie należy ponownie uruchomić. Trzeba będzie ponownie zainstalować program, który nie został poprawnie zainstalowany.

Są to kroki, jak przywrócić komputer HP do ustawień fabrycznych. Zanim to zrobisz, upewnij się, że jesteś bardzo zdolny, co robisz. Jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia, byłoby najlepiej skonsultować się z ekspertem IT przed wykonaniem tej procedury.