grsail.com

Jak przywrócić komputer dźwięk

Dla większości użytkowników komputerów, dźwięk jest ważnym elementem korzystania z komputera. To pozwala na słuchanie muzyki do filmów i na komputerze. W pewnym momencie, może wystąpić nieprawidłowe działanie dźwięku z komputera. Problem może wynikać z różnych powodów. Ten artykuł nauczy Cię, jak przywrócić system dźwięku komputera.

Przeprowadzić solidną kontrolę głośników. Zanim zaczniesz panikować, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to aby przetestować dźwięk komputera. Często dźwięk komputera znika z powodu prostych przyczyn, takich jak przypadkowo wyciszenie głośników. Te wypadki mogą się zdarzyć. A może pewne plik jest uszkodzony, co może spowodować problemy z gry. Sprawdź wszystkie możliwe przyczyny. Spróbuj grać muzykę lub film na innej aplikacji. Jeśli nadal nie ma dźwięku, to Twój problem może wynikać z karty dźwiękowej lub dysku twardym.

Sprawdź regulację głośności komputera. Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to sprawdzić regulację głośności komputera. W menu na pasku narzędzi w prawym dolnym rogu pulpitu kliknij ikonę głośności. Sprawdź, czy przypadkiem wyciszyć urządzenie. Jeżeli tak, wystarczy odznaczyć opcję wyciszenia. Jeśli problem będzie się powtarzał, problem może być ze względu na karty dźwiękowej lub zewnętrznego dysku twardego. Przejdź do kolejnych kroków.

Sprawdź kable z głośników. Teraz nadszedł czas, aby sprawdzić urządzenie. Spójrz na przewodach z głośników lub słuchawek. To może stały się luźne lub odłączony przypadkowo. Możesz również sprawdzić, czy kabel jest podłączony prawo na jej odpowiedniego gniazda. Nie jest kolorami, które. Zazwyczaj, różowy przewód idzie do gniazda mikrofonu i zielony przewód idzie do głośników. Jeśli nie jesteś pewien tego, spróbujcie wymienić różne kable. Jeśli to działa, to problem jest rozwiązany i można teraz cieszyć się słuchając muzyki jeszcze raz. Jednakże, jeśli problem nadal występuje, przejdź do kolejnego kroku.

Sprawdź, czy karta dźwiękowa jest prawidłowo zainstalowana. Następną rzeczą, którą możesz zrobić, to sprawdzić urządzenie karty dźwiękowej. Przejdź do Panelu sterowania i sprawdzić stan karty dźwiękowej. W Panelu sterowania, kliknij na "system", a następnie "hardware". W oknie sprzętu, przejdź do "Menedżer urządzeń". Pojawi się nowe okno. Przeglądaj sterowniki wymienione tam i wybrać urządzenie karty dźwiękowej. Upewnij się, że jest prawidłowo zainstalowany. Jeśli tak nie jest, a następnie zainstalować go ponownie za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Jeśli nie masz dysku CD z tobą, możesz pobrać oprogramowanie w internecie.

Przeprowadzenie przywracania systemu. Jeśli powyższe metody nadal nie działają, ostatnia opcja jest do przeprowadzenia przywracania systemu. Przywrócić komputer do dnia, w którym urządzenie dźwięk działa prawidłowo. Aby to zrobić, kliknij na akcesoria na walnym pasku narzędzi menu. W ramach akcesoriów, poszukaj systemu przywracania. Wystarczy wykonać czynności. Prawdopodobnie będzie to rade.

Są to tylko niektóre z rzeczy, które możesz zrobić, aby przywrócić dźwięk do komputera. Często problem jest spowodowany przez urządzenie dźwięku. Upewnij się, że głośniki lub słuchawki są prawidłowo działać przed martwiąc się o dźwięku w komputerze. Jeśli jest to przypadek, po prostu wymienić głośnika lub słuchawek i będzie słuchać muzyki w czasie.