grsail.com

Jak Przeciwutleniacze Korzyści mnie?

Przeciwutleniacze oferują szereg korzyści dla zdrowia, a zostały one reklamowany jako możliwe zapobiegawczego chorób, począwszy od nowotworów, choroby Alzheimera. Badania sugerują, że przeciwutleniacze mogą rzeczywiście być skuteczne w zapobieganiu wielu chorób związanych z wiekiem.

Co Przeciwutleniacze Czy i gdzie można je znaleźć

Przeciwutleniacze występują w świeżych owoców i warzyw, a także całych ziaren. Owoce i warzywa, które mają jasne i charakterystyczne kolory, takie jak czerwone pomidory, fioletowe jagody, pomarańczowy żółtej kukurydzy i marchwi, są bogate w przeciwutleniacze.

Ilość witamin, minerałów i związków w żywności mają właściwości przeciwutleniające. Witaminy A, C i E są wśród najbardziej znane, podobnie jak beta-karoten, likopen i selen. Niektóre produkty, które zawierają duże ilości przeciwutleniaczy należą:

 • Marchew
 • Zielone warzywa liściaste, takie jak kapusta, szpinak i collards
 • Jagody, wiśnie i winogrona
 • Herbata zielona
 • Owoce cytrusowe
 • Jabłka i gruszki

Jak Przeciwutleniacze Walcz stres oksydacyjny i wolne rodniki

Jak wiek, twoje tkanki ciała cierpi z powodu stresu oksydacyjnego w wyniku procesu utleniania. Utleniania występuje, gdy cząsteczki w organizmie traci elektrony do naładowanych elektrycznie cząsteczek tlenu we krwi. Te elektrycznie naładowane cząsteczki tlenu zwane "wolne rodniki", i mają potencjał, aby spowodować uszkodzenie DNA komórkowego. W miarę upływu czasu mogą się nieodwracalne uszkodzenia i prowadzi do choroby.

Utleniania jest naturalnym procesem, który zdarza się każdemu. Bo to jest naturalne, dieta bogata w antioxdants jest konieczne, aby utrzymać poziom wolnych rodników w organizmie niski i utrzymać dobry stan zdrowia. Bardziej wolne rodniki gromadzą się w organizmie, tym więcej stresu oksydacyjnego będziesz cierpieć.

Jak wiek, twojego naturalna obrona organizmu przed utlenianiem, wolnych rodników i stresu oksydacyjnego stają się mniej skuteczne. Dlatego badacze uważają, że wysoki poziom przeciwutleniaczy w diecie może zapobiec wielu chorób związanych z wiekiem.

Niektóre zachowania mogą zwiększyć liczbę wolnych rodników w naszym ciele. Palenie, picie i opalanie może powodować niebezpieczne wzrost produkcji wolnych rodników w organizmie. Inne czynniki, które mogą zwiększyć produkcję wolnych rodników to zanieczyszczenie powietrza, zakażenie, i narażenie na substancje toksyczne lub promieniowania.

Korzyści zdrowotne wynikające z Przeciwutleniacze

Przeciwutleniacze korzyści dla zdrowia poprzez czyszczenie wolne rodniki z krwiobiegu. Mają szeroki zakres świadczeń zdrowotnych; Niektóre badania wykazały, że antioxdants zmniejszenia objawów starzenia się poprzez minimalizację zmarszczek i zachowaniu tekstury skóry. Mogą nawet chronić skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce i zmniejszyć częstość występowania oparzenia słoneczne.

Przeciwutleniacze, chociaż nie okazały leczeniu wszelkich stanów, badania wykazały, że przeciwutleniacze są również zaangażowane w profilaktyce szeregu chorób degeneracyjnych związanych ze starzeniem, obejmujący:

 • Rak
 • Choroby sercowo-naczyniowe
 • Zaburzenia funkcji poznawczych
 • Dysfunkcji immunologicznej
 • Zaćma
 • Zwyrodnienie plamki żółtej
 • Choroby Alzheimera

Różne przeciwutleniacze korzystne różnych części ciała. Na przykład, beta-karoten znaleźć w marchwi może pomóc w utrzymaniu zdrowia oczu. Likopen znajduje się w pomidorach może przyczynić się do zdrowia prostaty. Flawonoidy znajdują się w herbaty, kakao i czekolady są dobre dla serca, a proantocyjanidyny znaleźć w żurawin i jabłek może pomóc w utrzymaniu dróg moczowych.

W celu zapewnienia, że ​​masz mnóstwo przeciwutleniaczy w codziennej diecie, USDA zaleca jeść zróżnicowanej diety, z co najmniej pięć porcji owoców i warzyw dziennie, a od sześciu do jedenastu porcji ziaren, w tym co najmniej trzech porcji z pełnego ziarna.