grsail.com

Jak prawie autorskim Twoje artykuły

Wiele osób zastanawia się, jak prawa autorskie ich artykuły - lub jakiekolwiek prace pisemne, o to chodzi - w celu ochrony ich pracy przed kradzieżą lub reprodukcji. W rzeczywistości, proces autorskich, nie może być bardziej wysiłku. Technicznie, Twój artykuł jest chroniona prawami autorskimi od momentu najpierw utworzyć go w widocznym pracy pisemnej. Począwszy od tego momentu nikt nie może legalnie odtworzyć go bez twojej zgody. Jeśli Twój artykuł został napisany w 1978 roku lub później, jej automatyczna ochrona praw autorskich będzie trwała przez siedemdziesiąt lat po swojej śmierci.

Bo to nie jest tak powszechnie znany, jak to może być, jednak, to byłoby mądre, aby zrobić krok lub dwa w kierunku głoszeniu prawa autorskie silniej. Oto, co możesz zrobić, aby Twój artykuł i prawami autorskimi nie pozostawia wątpliwości.

  1. Dodaj © do dołu tekstu, wraz z rokiem wydania i nazwę. Zamiast symbolu okrąg C, można również po prostu napisać "prawa", a następnie innych informacji data / nazwy. Nie musisz uzyskać zgodę od US Copyright Office, aby umieszczać informacji o prawach autorskich na koniec swojego artykułu; nie wymaga rejestracji lub innego działania przez ten urząd.

Wielu ludzi powstrzymać przed opuszczeniem tego rodzaju znaku, ponieważ prawa autorskie technicznie istnieje bez niej. Jednakże, jeśli obawiasz się, że inni mogą nie być świadomi swojego autorskiego bez uwagę to tak oznaczone, a następnie przez wszystkie środki to zrobić dla własnego spokoju. Jeśli kończy się w sądzie jako ofiara naruszenie praw autorskich, sprawca nie będzie mógł twierdzić, co nazywa się "niewinne naruszenie" (niewiedza co do ochrony swojego artykułu za prawa autorskie), jeśli zawiadomienie o prawie autorskim pojawia się z tekstu.

  • Pobierz rejestracji praw autorskich przez US Copyright Office. Choć Twój artykuł jest chroniona prawami autorskimi bez rejestracji, uzyskanie rejestracji praw autorskich może zezwolić, aby korzystać z innych świadczeń ochronnych. Na przykład, jeśli w końcu o pozwać za naruszenie praw autorskich, należy najpierw uzyskać autorskich rejestracji przez US Copyright Office. Oraz uzyskanie rejestracji praw autorskich, należy utworzyć rekord publicznego prawa autorskiego. Aby uzyskać rejestrację praw autorskich jest chronić swój artykuł w możliwie najszerszym zakresie.

W celu uzyskania praw autorskich rejestracji, odwiedź stronę US Copyright Office. Nie można wydrukować odpowiedni formularz wniosku o rejestrację swojego autorskiego. Postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie, aby wybrać odpowiednią formę. Wybór zależy od trzech rzeczy:

  • Czy jesteś jedynym autorem (i nikt inny nie może twierdzić, własności praw autorskich).
  • Czy artykuł został wykonany na zlecenie.
  • Czy artykuł jest zupełnie nowa.

Złożyć wniosek wraz z opłatą 45,00 dolarów i odpowiedniej liczby egzemplarzy swojego artykułu, w sposób określony na stronie internetowej Copyright Office (liczba wymaganych kopii zależy od daty pierwszej publikacji, jeśli dotyczy). Jeśli nie przestrzegać wytycznych dotyczących składania Urząd zwróci aplikacji, opłaty i kopiowania / kopii bez przyznawania rejestracji praw autorskich.

Rozważyć opcje i rozważyć korzyści, jak zdecydować, czy są wygodne, bez uprzedzenia, wolą dostarczyć informacji o prawach autorskich na artykule lub raczej uiszczenia opłaty, aby uzyskać autorskich rejestracji przez US Copyright Office. Pamiętaj jednak, że niezależnie od tego, czy masz © po artykule lub rejestracji praw autorskich, Twój artykuł jest chroniona prawami autorskimi.