grsail.com

Jak pozbyć się obgryzanie paznokci Habit

Jak pozbyć się obgryzanie paznokci Habit
Różni ludzie używają różnych sposobów radzenia sobie ze stresem:. Przespać, niektóre jedzenia, jakiś sklep i kilka gwoździ ugryzień obgryzanie paznokci (onychofagia) jest najbardziej typowy zwyczaj nerwowego. Takie zachowanie może być wykonane z powodu nerwowość, głód lub po prostu nuda. Niektóre mogą nawet gryźć paznokcie podczas snu. Pomijając fakt, że po nim odkształcone paznokcie wyglądają okropnie i zakłóca normalnego wzrostu paznokci, obgryzanie paznokci może być niebezpieczne. Jak to jest bardzo trudny do usunięcia bakterii pod powierzchnię paznokcia, bakterie te można łatwo otrzymać w ustach. Obgryzanie paznokci może powodować zakażenia, na przykład, zakażenia gumy. Ponieważ skóra na naskórek zostaje uszkodzony podczas obgryzanie paznokci, może krwawić i staje się bardzo podatny na infekcje wirusowe i mikrobiologicznym. Bitten palców mogą stać się bolesne.

Obgryzanie paznokci Leczenie

Można gryźć paznokcie, nawet nie wiedząc o tym. To dlatego czasem staje się dużym problemem, aby pozbyć się nawyku gryzienie paznokci. Więc, co można zrobić? Istnieje szereg środków leczenia, które mogą pomóc pozbyć się tego nawyku.

  • Poświęć czas i dbać o swoje paznokcie. To motywuje zachować paznokcie zadbane i atrakcyjne oraz zapobiec ich gryzie.
  • W domu, jeśli tylko o wolny czas, płaszcze paznokcie z musztardą (lub innej substancji złego smaku). Więc za każdym razem możesz zacząć gryźć paznokcie podczas oglądania telewizji lub czytania, poczujesz gorzki smak i natychmiast zatrzymać. Istnieją również Gorzkie polishe s, które mogą być stosowane i pomóc w ten sam sposób.
  • Stosować techniki zarządzania stresem, jeśli powodem Twojego obgryzanie paznokci zwyczaju jest stres.
  • Jak obgryzanie paznokci jest często emocjonalne problemem, więc najpierw spróbować rozwiązać podstawowy problem. To może pomóc pozbyć się nałogu.
  • Na sobie sztuczne paznokcie mogą również zatrzymać obgryzanie paznokci.
  • Innym sposobem, aby pozbyć się tego nawyku jest zastąpienie go innym działalności, takich jak rysunek lub ściskając piłkę stres.
  • Rękawicach lub kolorowe naklejki na paznokcie w miarę możliwości pozwala kontrolować nałóg.
  • Miarą leczenia ortodontycznego gryzienie paznokci jest również możliwe - na sobie uchwyt, który sprawia, że niemożliwe do Biter gwóźdź do zerwania ich gwóźdź zębami.
  • Dla niektórych jest to paznokci gryzących tyle, aby uwaga psychicznego zatrzymać, tak jak obiecuje się, że, na przykład, od dziś, że nigdy nie gryzą paznokcie już.

Niestety, te środki łamaniu pokrój na pewno nie może być skuteczne dla wszystkich. Takie osoby mogą potrzebować terapii behawioralnej lub niektórych leków, takich jak leki przeciwdepresyjne. Ale takie przypadki trzeba wykwalifikowanego specjalistę, więc najpierw umówić się z lekarzem.