grsail.com

Jak poprawić morale firmy, nie wydając pieniędzy

Morale jest barometrem satysfakcji pracowników w organizacji. Prezesi i menedżerowie dążą posiadania pracownikom, aby przyjść do biura motywowanej dostarczyć wspaniałych wyników. Niestety, wiele firm dzisiaj utożsamiają szczęście i zaangażowanie z pieniędzmi, i skoncentrować swoje wysiłki na zapewnieniu lepszych wynagrodzeń i świadczeń pracowniczych, myśląc, że to automatycznie utrzymać pracowników szczęśliwy i zaangażowana. Nie da się ukryć, że świadczenia pieniężne są niezbędne, gdy próbuje zwabić wielkie talenty. Istnieją jednak inne sposoby, aby utrzymać obecnych pracowników szczęśliwy i przyciągnąć potencjalnych pracowników, bez rozbijania banku.

 • Przeprowadzić badania. Wiedzieć, co pracownicy chcą za pośrednictwem szybkiego badania. W ten sposób będziesz w stanie mieć ogólne wrażenie ich poziomu satysfakcji, jak również rzeczy, które firma musi poprawić.
 • Rozpoznaj wielkie wyjście. Niektórzy z pracowników pracy na bardzo długie godziny. Niektóre naturalnie przodują w tym co robią. Pokaż im, że ich praca jest bardzo ceniona przez organizację, a to z kolei, będą utrzymywać się na ubijaniu doskonałe wyjście. Można to zrobić poprzez stworzenie przestrzeni dla "najwspanialszych momentów" pracowników w miejscu pracy - czy to dla wielkiej prezentacji sprzedaży, oszczędzając kwota X dolarów tylko poprzez wdrożenie prostych zmian procesu, lub zdobycia nowej firmy lub klientów.
 • Promowanie otwartej komunikacji. Przeprowadzenie otwartych forach, gdzie pracownicy mogą dzielić się pomysłami na poprawę ogólnej wydajności firmy, a następnie dać im zachęty, gdy realizują pomysł i przynieść ją do życia. Może to być w formie spotkania ratusza, ale tym razem, każdy może mówić. Co miesiąc robi to daje wrażenie, że Twoja firma naprawdę promuje otwartą komunikację.
 • Budowanie zaufania swoich pracowników w zdolności organizacji do zapewnienia środków na ich sukces. Możesz dostać POVs od swoich ulubionych wykonawców, w jaki sposób udało im się odnieść sukces i dzielić się nimi z każdym pracownikiem, aby i oni mogą czuć, że mogą przejść miejscach. Motywacyjne rozmowy i dodatkowe szkolenie może dać pewność, że jesteś również zaniepokojony rozwoju zawodowego pracowników, a nie tylko zyski firmy.
 • Foster duch zespołu. Kluby w biurze, grupy niepieniężnej "nagród" i innych działalności Grupy może pomóc w budowaniu koleżeństwa. Oto kilka propozycji:
  • Formularz (grupy interesu, grupy kluby książki hobbystyczne, drużyny sportowe, itp) - idealne miejsce na pracowników, aby porozmawiać o wspólnych interesów z ich officemates.
  • Regularne Potluck obiady - świetny sposób, aby przynieść różne zespoły razem w miłej, nieformalnej atmosferze.
  • "Czas odtwarzania" - dać swoim pracownikom kilka godzin w każdym miesiącu lub tak grać. Będzie to miła zmiana tempa dla nich, i będzie również służyć jako mini sesji integracyjnych. Board turnieje gry i modyfikowane gry towarzyskie (tak, że są one nie tak "malucha") również pomagają.
  • Dzień charytatywna - Możesz uchylenie jeden dzień każdego roku, w którym zezwala grupę pracowników na ochotnika do pracy charytatywnej. Budowanie ducha zespołu i pomóc mniej szczęścia w tym samym czasie!
  • Daj dodatkowy dzień wolny do zespołów, które dokonaliśmy wielkie osiągnięcie dla firmy.

Oto tylko kilka sposobów, w celu budowania morale. Oczywiście, każda organizacja posiada unikalny zestaw zagadnień i profili pracowniczych. Upewnij się, że dopasowane pasowały do ​​rozwiązania morale w celu uzyskania lepszych wyników.