grsail.com

Jak pokonać bezsenność Bez leków na receptę

Każdy, kto poniósł przewlekłe (trwające) bezsenność wie, jak niszczące może być. Może to być spowodowane czynnikami psychologicznymi, takimi jak lęk i depresja, a także jest związany z bolesnymi chorób, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów. Jeśli jesteś zmęczony wpatrując się w sufit na godziny w nocy, mimo że pies zmęczony, oto kilka wypróbowanych-n-sprawdzone wskazówki dla coraz spokojny sen.

  1. Jeśli można ewentualnie uniknąć, nie należy iść drogą przepisywania leków, szczególnie jeśli bezsenność trwa już jakiś czas. Wbrew temu, co niektórzy ludzie powie, tabletki nasenne są behawioralnie uzależnia, i spadając je kiedy byłem na nich przez dłuższy okres czasu może być bardzo trudne. Istnieją inne alternatywy.
  2. Unikać wszelkich używek: Możesz być dużo bardziej wrażliwe na kofeinę niż myślisz. Nawet jedna filiżanka kawy rano wykazano, aby mieć wpływ na czas potrzebny do zasnąć w nocy. Jeśli jesteś ciężki kawy lub herbaty pijącego, odzwyczaić się w ciągu tygodnia. I pamiętaj, że kofeina czai się w wielu miejscach, w tym wielu napoje gazowane i ponad-the-counter leków. Mogą wystąpić bóle głowy odstawienia, ale będzie warto. Należy także unikać alkoholu i papierosów w nocy.
  3. Zdecyduj się na idealny czas jest, aby pójść do łóżka jest każdej nocy, i trzymać się go, nawet jeśli nie jesteś zmęczony od konkretnej nocy. Procedura jest niezbędna, jeśli dążysz do pokonania bezsenności.
  4. Koncepcja znana jako "higieny snu" jest niezbędna. Zasadniczo oznacza to, po rutynowych, który jest przeznaczony do pociągu mózgu zasnąć naturalnie. Chcesz zaangażować się w działania, które można znaleźć relaks. Na przykład, jeśli masz zamiar iść spać na 11pm, rysować ciepłą kąpiel godzinę wcześniej i zrobić sobie filiżankę herbaty ziołowej (najlepiej rumianku, który ma właściwości nasenne).
  5. Światło świec zapachowych w łazience oraz w sypialni. Posypać kropli olejku lawendowego na poduszce. Upewnij się, że sypialnia jest w komfortowej temperaturze.
  6. Umieścić kilka kropli olejków relaksujących, wywołujących sen w wannie, jak lawendy i róży. Kąpiel w wannie, tak długo, jak jesteś wygodne, a następnie kontynuować "rytuału". Możesz cieszyć wprowadzenie balsam do ciała na lub sobie świeżo umyte piżamy bawełniane. Cokolwiek zdecydujesz się dołączyć do "rytuał", upewnij się, że robisz to co noc, w tej samej kolejności.
  7. Jeśli chcesz słuchać muzyki podczas wygrzewania, upewnij się, że to uspokaja ... nie Eminem lub kamienie.
  8. Gdy dojdziesz do łóżka, czytać nie dłużej niż pół godziny, i upewnić się, że wybierzesz coś lekkiego. Brak thrillery psychologiczne, whodunits lub non-fiction. Zanurz się w coś "puszysty", która nie wymaga żadnych ciężkich myślenia.

To może potrwać nawet do 2 tygodni przed rozpoczęciem widząc wyniki, ale wytrwale. Twoje ciało będzie dziękuję.