grsail.com

Jak oczyścić skorodowane baterie

Zapytał: Jak czyścić skorodowane baterie z pilota? Mój system dźwięku przestrzennego nie działa z powodu korozji baterii. Nie stosować mój system dźwięku przestrzennego już od jakiegoś czasu, więc mój pilot z bateriami po prostu siedzi w skrzynce w moim przechowywania. Kiedy miałem go używać, stwierdziliśmy, że nie były skorodowane baterie wewnątrz pilota. Nagle przestaje działać. Czy istnieje sposób, aby ją oczyścić?

Gdy baterie korozji, na zewnątrz jest uszkodzony i kwas zaczyna sączyć się do komory baterii. Jeśli nie zostaną usunięte, to hamuje zdolność baterii do dokonywania właściwych kontaktów z zacisków, więc moc może być przeniesione do urządzenia. Kwas może również uszkodzić nic wchodzą w kontakt z (łącznie z Tobą!) Usunięcie tej korozji jest łatwe i bezpieczne.

Potrzebne będą:

 • Miękkich szmatek
 • Soda oczyszczona
 • Woda
 • Ocet
 • Waciki i gaziki

Kroki, aby usunąć korozję:

 1. Zacznij od usunięcia uszkodzonych akumulatorów.
 2. Może być konieczne, aby podważyć je śrubokrętem lub tępym nożem. Należy zachować ostrożność, aby nie uszkodzić i tak już słabą obudowy akumulatora dalej.
 3. Po wyjęciu baterii, prawidłowo utylizować i umyć ręce dobrze.
 4. Noszenie rękawic ochronnych należy używać miękkiej szmatki lub papierowego ręcznika delikatnie wytrzeć tyle kwasu suchym, jak to możliwe. Najlepiej jest umieścić go bezpośrednio do kosza lub na starym ściereczką, która nie zostanie uszkodzony przez kwas.
 5. Miękkiej szmatki nasączonej octem. Mieszaniny wody i sody mogą być również stosowane.
 6. Rub szmatkę na obszarach dotkniętych. Musującym jest normalne. Jest to reakcja pomiędzy sody i kwasu z baterii.
 7. Jeśli pomieszczenia są małe lub trudno dostępnych, wacikiem może być używany do nich dotrzeć łatwiej. Należy uważać, aby nie pozwolić jakieś krople do wprowadzenia urządzenia.
 8. Gdy kwas zostanie usunięty, należy przetrzeć powierzchnię czystą szmatką zwilżoną wodą.
 9. Wysuszyć komorę miękką ściereczką i pozostawić do całkowitego wysuszenia przed użyciem.

Dodatkowe wskazówki i porady

 • Kwas może uszkodzić skórę. Nosić rękawice ochronne, aby ręce i skórę bezpieczne.