grsail.com

Jak obniżyć spożycie kofeiny bez Bóle głowy

Istnieje wiele powodów, dla których można wybrać się do obniżenia ogólnego dzienne spożycie kofeiny. Kofeina może przyczynić się do kilku kwestii zdrowotnych, w tym wysokie ciśnienie krwi, niepokój, bezsenność i przyspieszone bicie serca. Niektórzy ludzie po prostu wybrać, aby zmniejszyć swoje uzależnienie od kofeiny jako środek pobudzający, z powodów innych niż zlecenia lekarza. Tak czy inaczej, usuwania kofeiny z diety może być problematyczne, zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajony do spożywania dużo to na przeciętnym dniu.

Objawy odstawienia kofeiny

Jak w przypadku każdego pobudzający, kofeina powoduje reakcję w organizmie. Gdy środek pobudzający jest usuwany, może nastąpić żadne nieprzyjemne objawy. Należą do nich:

 • Bóle głowy
 • Drażliwość
 • Depresja
 • Nudności lub wymioty
 • Nadmierna senność

Większość ludzi, którzy zdecydowali się usunąć lub zmniejszyć ich spożycie kofeiny wolałoby uniknąć, jak wiele z tych objawów, jak to możliwe. Niektóre z nich, zwłaszcza bóle głowy, mogą być bardzo dotkliwe. Aby uniknąć bólu głowy i innych niepożądanych objawów odstawienia kofeiny, można podjąć kilka środków ostrożności i przestrzegać pewnych konkretnych wytycznych i może przeboleć swoje uzależnienie kofeiny z niewielkim dyskomfortem.

Czynniki, które mogą mieć wpływ kofeiny Strategii Redukcji

Jeśli lekarz zasugerował, że można zmniejszyć lub wyeliminować spożycie kofeiny, lub jeśli po prostu postanowił ograniczyć spożycie kofeiny z innych powodów, prawdopodobnie będziesz mieć lepsze i bardziej pozytywne doświadczenia jeśli wziąć to powoli. Jak organizm reaguje na spożycie kofeiny, a także wycofania kofeiny zależy od kilku czynników.

 • Ilość kofeiny zwykle zużywają dziennie. Więcej kofeiny masz w zwyczaju, bardziej prawdopodobne jest to, aby mieć negatywny reakcję w przypadku zatrzymania jego spożywania.
 • Twoja masa ciała. Mniejsze ilości kofeiny mają bardziej znaczący wpływ na mniejszych ludzi
 • Jeśli palisz. Palenia, jak również niektóre leki mogą nasilać działanie kofeiny.
 • Stres. Stres, jak uogólnione zaburzenia lękowe, zaostrzyć wiele efektów kofeiny

Usuwanie kofeiny z codziennej rutyny

Istnieje kilka sposobów podejścia zadanie obniżenie spożycia kofeiny. Chociaż niektórzy mogą chcieć zatrzymać zimno indyka, jest to metoda najbardziej może prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych. Zamiast tego, spróbuj jednej z tych metod w celu stopniowego zmniejszania ilości kofeiny spożywać każdego dnia:

 • Przełącz się na kawę z mniej kofeiny. Zapytaj o pół caf latte zamiast pełnej sile. Jeśli robisz kawę w domu, należy użyć połowę zwykłej kawy i pół bezkofeinową. Niektóre marki nawet zrobić pół caf kawę mieloną zaoszczędzić etapu mieszania.
 • Przełącz się do niższych napoje gazowane kofeiny. Jeśli chodzi o zawartości kofeiny, nie wszystkie napoje gazowane są podobne. Sprawdź zawartość kofeiny na puszkę, albo patrzeć w internecie wykres, który mówi, ile kofeiny jest w szklance ulubionym napojem.
 • Sprawdź etykiety na leki. Wierzcie lub nie, wiele leków zawiera kofeiny. Podczas pracy na redukcji spożycie kofeiny, należy sprawdzić te etykiety, jak również.

Jak kontynuować swoją misję, ograniczyć kofeinę jeszcze bardziej, dopóki nie zużywa tylko kawa bezkofeinowa i napoje gazowane bez kofeiny. Podejmując tę ​​ostrożne podejście, możesz osiągnąć swój cel bez bólu.