grsail.com

Jak nauczyć dziecko Dobry Pismo ręczne

Jak nauczyć dziecko Dobry Pismo ręczne

Dobry pismo jest bardzo ważne, nawet w dzisiejszych czasach. Uwzględniając pismo, że inni mogą odczytywać może pomóc w szkole i poza nią. Jednak nauczanie i pomagając pisma dziecka poprawa może być trudne do zrobienia. Jeden krok w czasie i można pomóc dziecku mieć lepszą pisma.

Krok 1

Mają właściwą postawę. Choć ważne jest to, że dziecko ma dobry charakter pisma, to jest zły pomysł, aby podkreślić ten temat. To podkreślenie tylko swoje dziecko i utrudnić mu lub jej nauczyć prawidłowej techniki pisania i zatrzymać zrelaksowany podczas tworzenia jego listy.

Krok 2

Ustaw odpowiednią atmosferę. Chwila nieuwagi może spowodować pośpiechu pisania, przerw i powodują nierówne odstępy i niewłaściwe literami. Ważne jest, aby zachować spokój i wyeliminowanie zakłóceń. Nauka prawidłowego pisma jest bardzo podobny do uczenia się innych rzeczy w życiu i wymaga atmosfery, która jest tworzona do nauki.

* Odpowiednie materiały są również ważne. Upewnij się, że mają dobre pióro lub ołówek. Upewnij się, że ołówek jest ostry. Pobierz papier praktyce, jak pusty i podszyciem papieru.

Krok 3

Mają odpowiednie stanowisko. Stanowisko to bardzo ważne dla dobrego pisania. Jest kilka rzeczy, które powinny być w odpowiedniej pozycji i coraz utworzone na dobre pisanie jest jednym z pierwszych miejscach wartych uwagi.

Siedząc pozycję zajmują Pierwszą rzeczą jest, aby dziecko siedzieć ze swoich stóp na podłodze. To jest najlepsze miejsce do pisania i uczyni go bardziej komfortowe w całym procesie.

Papier pozycję zajmują papieru powinna być pod kątem 45 stopni do strony pisania. Aby tego dokonać, należy umieścić papier w górę iw dół na stole. Delikatnie przechylić górny lewy róg dół 45 stopni dla osoby praworęcznej, a nawet dla osoby leworęcznej. Daje to dobry kąt pisania.

Ręka na ołówek pozycjonowania Czy Twoje dziecko trzymać ołówek o jeden cal od czubka. Ołówek powinno się odbyć między pierwszymi dwoma palcami i kciukiem, z pozostałych palców zwinięte pod spodem.

Nadgarstek pozycjonowania Ważne jest, delikatnie zakrzywiona pozostać nadgarstka i dłoni, nadgarstka, ramienia, barku i pobytu zrelaksowany.

Etap 4

Prace nad tworząc litery. Jeśli Twoje dziecko jest w szkole, to jest dobry pomysł, aby uzyskać kopie pism, że jest tam pracujących. Pomoże to instrukcja jest taka sama, jak jest on już odbioru. Jeśli pracujesz z homeschooled dziecka, to jest ważne, aby pokazać mu litery same za każdym razem.

Gdy masz alfabet wybrał, możesz pomóc swojej pracy dziecięcej tworząc litery poprawnie poprzez ich śledzić nad nimi. Może to być wykonane z papieru (typ praktyce z dużą odstępach, linią przerywaną, aby pomóc pokazać rozmiaru i kształtu). Niech zrobić kolorowy ołówek lub znacznik i śledzenia na litery. Można również używać papieru z wosku, aby umieścić na górze listu i je wyciągnąć go na papierze wosku.

Inne opcje dla uprawiania litery tworzące może być farbami palców na działalności zabawy, które pomogą dziecku. Tablicy lub tablicy mogą być również przydatne do nauki, tworząc litery.

Etap 5

Praca na wielkość liter. Letter to czasem trudne rzeczy. Przecież masz litery z wznoszących się, takich jak B, D, H, K i tak dalej i linę, takich jak j, g, y. Następnie są litery i dolne przypadków. Wszystko może się nieco mylące, gdy wielkość przychodzi grać.

Wyraź swoją praktykę dziecko na papierze bez linii lub na tablicy lub tablicy. Masz jego celem jest, aby jego listy prawidłowo, w odpowiednim położeniu w stosunku do siebie (z wznoszących wykraczających małych liter i linę dzieje poniżej), a także w stosunku do odpowiedniego rozmiaru sobą.

Użyj papieru praktyki (typ z dużym odstępem i liniami przerywanymi), aby pomóc ćwiczyć rozmiaru w stosunku do siebie. Wznoszący litery powinny mieć górną koniec litery tuż przed górnym wierszu. Stolice powinny być tylko nieznacznie krótsza następnie liter wznoszących. Malejąco litery powinny iść w dół do linii poniżej dolnej linii. Wszystkie małe kształty nas (w tym większość kształtów zaangażowanych w wstępujących i zstępujących liter) powinien znajdować się pomiędzy linią przerywaną i dolnej linii.

Etap 6

Praca na piśmie i odstępów między wyrazami. Rozstaw jest to, co pozwala przejść od litery bezsensownych słów form, które coś znaczą. Istnieją trzy problemy dystansowe, które muszą być rozpatrywane.

Listy rozmieszczone zbyt daleko Listy nic nie znaczą same i jeśli litery w słowie są rozmieszczone zbyt daleko, sprawi, że czytanie jest trudne. Łatwo to zobaczyć, ponieważ nie będzie miejsca w rozmiarze słowo słowem. Ju st lik i hi s. Jeśli dziecko pracuje na druku, a następnie mieć go miejsca jego listy przez odpoczynku końcówkę ołówka obok litery, a następnie przesuwając go jeden ołówek przewrócić. Można nawet mieć go narysować małą kropką w środku, obracając ołówkiem. Papier praktyka może pomóc dużo. W kursywą piśmie, litery connect co rozstaw liter łatwiejsze do zrobienia.

Słowa zbyt blisko siebie Jeśli słowa nie mają odpowiedniego odstępu, a następnie kawałek staje się trudne do odczytania. Justlikethis. Aby zachęcić właściwe odstępy między wyrazami, ma dziecko to jego małego palca na krawędzi słowa do zmierzenia, jak daleko obok słowo powinno być od ostatniego.

Listy zbyt blisko lub zbyt daleko Apart- słowa Chociaż nie jest tak powszechne, niektóre dzieci mają trudności z coraz ich listów zbyt blisko lub ich słowa za daleko od siebie. Te miejsca mogą być zamocowane przy użyciu tych samych metod, jak opisano powyżej. Upewnij się, że co najmniej jeden ołówek wskazówka warto przestrzeni między literami i tylko szerokości palca przestrzeni między słowami.

Krok 7

Praktyka czyni mistrza. Stare powiedzenie, że praktyka czyni mistrza jest na pewno prawdziwe, jeśli chodzi o pisma. Daj dziecku wiele różnych opcji do uprawiania swojego pisma. To niech się lepiej i lepiej.

Krok 8

Uwaga na temat leworęcznych. Pisarze leworęczne mają trochę trudniej niż wielu praworęcznych pisarzy. Aby pomóc leworęczne dziecko, obróć papier do prawego kąta (z prawej). Jest to również dobry pomysł, aby go zatrzymać i spojrzeć na jego formację litery co jakiś czas. Część jego problemu jest często, że nie może zobaczyć jego pisma, jak idzie.

Krok 9

Przenieś się na Uwaga papieru. Gdy Twoje dziecko robi dobrą robotę kształtowania swych listów poprawnie, w odpowiednim rozmiarze i rozstawie w umyśle, a następnie można przenieść go do notebooka papieru. Najlepiej jest zacząć od papieru, który ma szeroki regułę, ponieważ linie zostaną ustawione dalej od siebie niż reguły uczelni, dzięki czemu łatwiej tworzyć swoje listy. Pokaż mu, jak tworzyć swoje listy w tym mniejszym rozmiarze. Potem niech praktykują.

Pismo jest ważne, a może bardziej pomyślnej przyszłości. Nie będzie wiele różnych możliwości dla Twojego ucznia do korzystania z tej umiejętności w najbliższych latach i mający charakter pisma, który jest czytelna jest zawsze dobra rzecz. Niektóre badania wskazują, że nauczanie pisania kursywą pierwsze może pomóc studentowi w konieczności lepszego pisma. To zależy od Ciebie i nauczycielami dziecka. Jednak, czy kursywą nauczania lub druku, ważne jest to, że tworzenie się nauczyć właściwego, rozmiar i rozstaw dobrego pisma. Praktyka jest również ważna!