grsail.com

Jak napisać Toast

Jak napisać Toast

Chwila nadeszła. Wszystkie oczy skierowane są na ciebie jak wstać i podnieść kieliszek. Publiczność oczekuje czegoś głębokiego, a może śmieszne, a może jedno i drugie. Jesteś oskarżony o dając bał toast. Jak można ściągnąć ją bez wygwizdany, szanujesz, albo śmiał się (dla wszystkich złych powodów)? Oto kilka wskazówek, jak napisać dobry toast.

  1. Znaj swoją publiczność. Jest to kluczowy element, aby pamiętać, bez względu na to, co piszesz. Ale gdy publiczność jest tuż przed tobą, na żywo, to jeszcze ważniejsze niż zwykle. Kogo opiekania? Co znajduje się tłum lub "pokój" jak? Czy to formalne ustawienie lub dorywczo jeden? Są ludzie montowane waszych przyjaciół lub po prostu partnerów biznesowych? Jest pewne, języka lub treści poza granice? Na przykład, jeśli jesteś opiekania grupę ministrów, nie będzie chciał używać tego samego języka, jak można opiekania komika stand-up znana z niebieskim humoru. Wiedząc to, co publiczność oczekuje, lubi, nie lubi i chce usłyszeć pomoże napisać dobry toast.
  2. Pamiętaj: ". Tosty" nie ma "ja" w Szanse są, jeśli już zapytał zrobić tosty, nie są przedmiotem są tosty. Nieważne, czy jesteś brawo nową parę, sukces przedsięwzięcia biznesowego, kamień milowy rodziny, a nawet wakacje, upewnij się, że tosty nie staje się "wszystko o tobie." Na przykład, jeśli jesteś właścicielem nowej firmy, nie dostać się tam i porozmawiać o tym, jak bardzo osobiście pracował - toast pracy zespołowej. Jeśli jesteś drużbą na weselu, to oczywiście zrobić to osobista; rozmawiać o tym, jak i dlaczego kochasz młodej pary. Ale nie przekształcić go w Steve Buscemi w przemówieniu z "The Wedding Singer", w którym bohater idzie i na temat jego problemów i narkotyków przez całe życie odwyku wyścigu, tylko obwodowo wspomnieć pana młodego. Oczywiście, że tosty ma być przesada, ale prawdopodobnie usłyszał kilka toastów, które zbliżają. Co do zasady, nie należy używać "ja" i "ja" tak często, jak używać nazwiska ludzi jesteś opiekania. "My" to również wielkie słowo włączyć.
  3. Powinna być krótka. Niezależnie od okazji, rozwlekły nigdy nie jest dobry pomysł. Próbując ująć całą relację lub duże doświadczenie w jeden tosty nie jest dobry pomysł. Skoncentruj się na najważniejszych emocji i elementów dzień. Jakie są rzeczy, które najbardziej chcą wyrazić? Pamiętaj, aby je wyrazić. I zastanowić się, czy naprawdę musisz rozszerzonych anegdoty, aby te punkty. Po napisać tosty, czytać na głos, aby zobaczyć, jak długo to trwa. Jeśli uważasz, że to zbyt długo, pewnie masz rację. A ludzie słuchają twojej tosty prawdopodobnie myślę, że to nawet dłużej.
  4. Pamiętaj: tosty jest przeznaczony do czytania na głos (lub mówi z pamięci) Czasami rzeczy, które brzmią dobrze na papierze, nie zawsze łatwo się toczą języka.. Innym powodem do czytania na głos jest grzanki, aby zobaczyć czy masz napisane rzeczy, które są zbyt podobne pióro twistery, prowadzony na myśli lub po prostu zbyt rozwlekły do ​​pracy. Możesz mieć wielki sentyment odpisuje, ale uważają, że nie brzmi tak dobrze, kiedy jest głośno czytać.

Świetne tosty może impreza niezapomniany dla wszystkich ludzi, którzy tam go usłyszeć. Aby dokonać tosty jednym z tych, warto pamiętać, że po prostu ma trochę rozważenia zanim krok do mikrofonu.

Szybkie porady:

  • Uniknąć faux pas, wiedząc, co się widzowie oczekują i zaakceptować.
  • Twój tost może być osobista refleksja, ale nie sprawiają, że "wszystko o tobie."