grsail.com

Jak leczyć nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne lub PHT jest stanem chorobowym, w którym nie jest znaczący wzrost ciśnienia tętniczego układu naczyniowego płuc. Wzrost ciśnienia spowodowany przez sztywność tętnic płucnych. Te tętnice są te, które się pompowanie krwi do serca. Z powodu tej choroby, pacjenci mogą mieć trudności w oddychaniu i może odczuwać zawroty głowy. Gdy nie jest leczone, prawa część serca może być powiększony, a to może spowodować, że inne narządy w organizmie, aby w końcu zostać naruszone.

Nadciśnienie płucne może mieć wiele klasyfikacji. Mogą być tętnicze nadciśnienie, nadciśnienie pierwotne lub wtórne nadciśnienie. Istnieją różne zabiegi, które są prowadzone w tych różnych typów nadciśnienia płucnego.

Oto niektóre z zabiegów, które wykonywane są u pacjentów z nadciśnieniem płucnym:

  • Przyczyną nadciśnienia płucnego. Pierwszą rzeczą, że obserwuje się pacjenta z nadciśnieniem płucnym jest przyczyną choroby. Znając przyczynę, lekarze mogą zapewnić najlepsze leczenie, które pomogą pacjentowi. Pacjenci, u których nadciśnienie płucne powodu innej choroby, takie jak twardzina skóry, są określone w reumatologowi. Pacjenci, którzy mają lewe części ich sercach dotkniętych są wspierane przez kardiologa. Jeżeli nadciśnienie płucne jest spowodowane niedotlenieniem, pulmonolog robi leczenia nadciśnienia tętniczego.
  • Nie przyczyna. Niektóre osoby z nadciśnieniem płucnym się to bez przyczyny. W takich przypadkach lekarze stosują szerszą procedurę terapii. Pacjent otrzymuje lek, który pomoże w rozszerzeniu tętnic płucnych. To powoduje, że ciśnienie w naczyniach krwionośnych, tak że ciśnienie może normalizacji. Niektóre z najbardziej popularnych leków podane są Flolan, Ventavis, Remodulin, Tracleer, Viagra i Letairis. Lekarze mogą też dać pacjentom leki moczopędne, aby zmniejszyć objawy nadciśnienia płucnego oraz zmniejszyć ryzyko nogi obrzęk.
  • Dodatkowy tlen. Niektórzy pacjenci, którzy naprawdę mają trudności w oddychaniu i poprosił, aby wdychać dodatkowego tlenu, szczególnie w miejscach, gdzie istnieje niski poziom tlenu w atmosferze. To jest sprawa dla osób, które podróżują w samolocie lub gdy znajdują się one w dużych wysokościach.
  • Przeszczep płuc. Dla pacjentów, którzy przeżywają poważny przypadek nadciśnienia płucnego, przeszczep płuc może być rozwiązaniem. Procedura ta jest wykonywana jedynie u pacjentów, którzy są na tyle silne i zdrowe znosić skomplikowany i trudny procedury, ponieważ okres rekonwalescencji może być długa i trudna.

Są to jedne z najczęściej stosowanych metod leczenia nadciśnienia płucnego. Nawet jeśli nie było postęp w medycynie na przestrzeni lat, nadal nie ma sprawdzony lek na nadciśnienie płucne. Lepiej jest zarazić się wcześnie, aby leczenie można podawać na początku. Niektóre z tych objawów, należy zwrócić uwagę na to duszność, kaszel, zawroty głowy lub klatki piersiowej ból. Jeśli podejrzewasz, że masz nadciśnienie płucne, to najlepiej udać się do kontroli bezpośredniej w górę.