grsail.com

Jak korzystać z Social Networking znaleźć pracę

Jak korzystać z Social Networking znaleźć pracę


Dowiedz się, jak korzystać z sieci społecznościowych w celu znalezienia pracy jest więcej niż po prostu wyrażając swoje umiejętności na LinkedIn, a następnie wysyłając kilka żądań sieciowych. Nie tylko możesz LinkedIn skuteczniejsze w poszukiwaniu pracy, są inne serwisy społecznościowe można użyć, gdy trzeba znaleźć pracę. Oto klucz: sieć wszędzie można kiedy prowadzenie pracy online.

Jak korzystać z Social Networking znaleźć pracę

Przejdź mailem swoje CV i list motywacyjny. Zapisz się na opłaty pocztowe, dostać szybciej zauważył, i postawić się w pozycji konkurencyjnej za pomocą sieci społecznościowych, aby znaleźć pracę.

LinkedIn

Nie wystarczy umieścić na profilu LinkedIn i zostawić ją w spokoju, pracy myślenia przyjdzie do was. Musisz zlokalizować kolegów, żądania wstępy przed nimi, tak, że można spotkać ich kontakty i poprosić o rekomendacje. Zalecenia dotyczące LinkedIn są jak referencje na produkty lub usługi na innych stronach internetowych, twoi koledzy wykazać, że jesteś cenny dla swojej dziedzinie i niech inni wiedzą, jakie są Twoje mocne strony.

Guy Kawasaki Autor zawiera dodatkowe wskazówki na swoim blogu, jak zmienić świat. Szukajcie ludzi w Twojej okolicy z tła, które są podobne do własnych i odkryć, gdzie pracuje i gdzie się udać po opuszczeniu konkretnych firm. Jeśli ich firma wygląda zachęcająco, dotrzeć, aby zobaczyć czy są pozycje dostępne. Jeśli firma ma wolnych stanowisk, można prowadzić poszukiwania pracy i znaleźć ścieżkę do menedżerowi lub HR działu. Poprzez połączenia, które doprowadzą Cię do firmy lub zadania, które chcesz, możesz również odebrać kilka wskazówek z obecnych pracowników, które pomogą Ci zdobyć pracę. Plus, otrzymasz od środka perspektywę tego, co firma poszukuje w swoich nowych pracowników. Podczas wykonywania połączeń, upewnij się, że wykazują zainteresowanie tych, które można spotkać na drodze; nikt nie chce czuć używane wyłącznie jako środek do celu. Jak podkreśla, Guy Kawasaki na swoim blogu, czy można zbudować sieć przed jej potrzebujesz i poznać kilka osób w danej dziedzinie, że Ty też możesz pomóc, znalezienie pracy będzie dużo łatwiejsze, kiedy jest to konieczne.

Świergot

Podobnie jak LinkedIn, czy można stworzyć sieć Twitter listę zwolenników w danej dziedzinie wiedzy, znalezienie pracy nie może być takie trudne. Aby stworzyć taki następuje, zacznij od następujących innym w danej dziedzinie lub w dziedzinie pracujesz kierunku. Porozmawiaj z nimi za pomocą symbolu @ następnie nazwę Twitter. Część z nich będzie się z Tobą, inni nie. Tweet przydatnych wskazówek, aby pokazać swoją wiedzę i Tweet często inspirować innych do naśladowania Ciebie.

Możesz skontaktować się z rekrutację, innych w swojej dziedzinie, a bez wcześniejszego wprowadzenia niezbędnych. Nie będzie w stanie je bezpośrednio lub wiadomości prywatne, chyba że za tobą też, choć.

Możesz szukać firm, jeśli jesteś zainteresowany w pracy z i znaleźć pracowników tych spółek. Nie bój się schmooze trochę przed wyjazdem na żądanie informacji z pracy lub poprosić ich, aby przekazać swoje CV wraz z kierownikiem wynajmu.

Pamiętaj, że jeśli używasz Twitter jako narzędzie pracy, znalezienia, upewnij się, że Twój profil jest profesjonalna i przedstawiciel umiejętności. Ponadto, należy zachować ostrożność podczas wysyłania wiadomości osobistych. Każdy, kto jest za tobą będą mogli zobaczyć wszystkie tweets.

YouTube

Kto wiedział, YouTube stanie się popularnym sposobem na znalezienie pracy? Mashable.com oferuje porady dotyczące korzystania CV wideo i więcej. Poszukiwaniu pracy YouTube jest szczególnie przydatne dla tych, którzy czują się bardziej komfortowo z wystąpień publicznych niż z pisania. Szukaj konkursów internetowych, że dostanie tam imię i nazwisko, odpowiedzi wideo do filmów po cudzych, albo tworzą "CV wideo", który wyjaśnia i demonstruje swoje poświadczenia swoją osobowość. Jest też "post i nadzieję" opcję, jak wyjaśniono w artykule, który mógłby pracować (pracował dla Justin Bieber), ale jest to mniej niezawodnym sposobem na znalezienie pracy. Bardziej oszczędny jesteś ze swoich filmów, tym lepiej, ale upewnij się, że są profesjonalne i wciągające.

Twoje wyszukiwanie

Mimo szeroko idące społecznościowy może być pomocne, gdy są aktywne poszukiwanie pracy, zacząć od zawężenia firm, które chciałbyś pracować. Uczyni to wstępne poszukiwania łatwiej zarządzać. Należy także pamiętać, że zawsze pozostanie profesjonalne. To nie znaczy, że nigdy nie można ćwierkać o czymś, co wydarzyło się w ciągu dnia, ale upewnij się, że tematy są odpowiednie dla publiczności potencjalnych pracodawców.