grsail.com

Jak korzystać z rejestratora Systems: Digital Video Recording

Jak korzystać z rejestratora Systems: Digital Video Recording

Te dni, wiele firm kablowych oferują możliwość wynajmu Digital Video Recorder lub DVR. Rejestrator jest rewolucyjnym sposobem, aby cieszyć telewizji i jest bardzo proste w obsłudze. Oto kilka wskazówek, w jaki sposób korzystać z rejestratora:

  1. Programowanie pokazy. Można zaprogramować wstępnie wszelkie pokazać chcesz nagrać z prostym naciśnięciem przycisku na pilocie zdalnego sterowania systemem DVR. Wszystko co musisz zrobić, to zrobić wyszukiwania dla pokazu, który chcesz nagrać, wpisując pierwsze cztery litery tytułu serialu pod ekranem wyszukiwania. Gdy znajdziesz program, który chcesz nagrać, wystarczy wybrać przycisk Record czerwony. Pokaż automatycznie rejestruje w czasie show jest zaplanowane do powietrza. Możesz także wybrać opcję nagrywania z ekranu "Przewodnika TV" - po prostu kliknij na każdym nadchodzącym show i nacisnąć przycisk nagrywania czerwony.
  2. Usuwanie pokazy. W kolejce DVR, można usunąć wszystkie obserwował pokazy wybierając pokaz z menu, a następnie kliknij Usuń. Spowoduje to zwolnienie miejsca w kolejce w systemach DVR.
  3. Seria Nagrania lub Sezon Pass. Jeśli chcesz nagrywać każdy odcinek programu telewizyjnego, można zdecydować się zrobić Recording Series cyfrowego wideo (niektóre firmy kablowej i satelitarnej odnoszą się do tej opcji jako Season pass). W menu nagrywania, wybierz Tworzenie nagrania Series. Następnie można wybrać, aby nagrywać pierwsze odcinki biegać, powtórzenia lub wszystkie odcinki.
  4. Ograniczenia przestrzenne. Serwery DVR mają ograniczenia przestrzeni. Większość rejestratorów może posiadać co najmniej 80 godzin programowania (lub mniej, jeśli nagrywanie programów wysokiej rozdzielczości na rejestratorze HD). Choć może się to wydawać dużo miejsca, można go szybko zjedzony Jeśli Oszczędzasz wiele starych programów jesteś w kolejce. Należy pamiętać, że po osiągnięciu maksymalnego ograniczenia miejsca, stare pokazy zostaną automatycznie usunięte, jak nowe pokazy są rejestrowane. Aby uniknąć utraty stare programy, które chcesz zachować, najlepiej usunąć kolejkę co kilka dni i po prostu zapisać programy, które są bardzo bliskie i drogie sercu swojej rodziny. Inną opcją jest przenieść swoje ulubione programy na komputer z cyfrowych rejestratorów wideo.
  5. Funkcje w czasie rzeczywistym. Jedną z najfajniejszych funkcji rejestratora jest funkcje w czasie rzeczywistym. Możesz zatrzymać lub przewinąć pokazuje, jak je oglądać - nawet jeśli nie są technicznie "nagrywanie" program. Oto kolejna wskazówka: ustawić program do nagrywania, a następnie czekać na rozpoczęcie oglądania jej pięć minut po uruchomieniu, wybierając opcję Uruchom ponownie od początku. To pozwoli Ci szybko do przodu przez wszystkie reklamy, ponieważ będziesz oglądać go pięć minut opóźniona.

Rejestrator oferuje ogromną elastyczność, jeśli chodzi o oglądanie telewizji - nie więcej VCR taśmy grzebać się i nie więcej przerzucanie kanałów iz powrotem między dwoma ulubionych programów. Co najważniejsze, można oglądać telewizję na własnym harmonogramem. Rzeczywiście, gdy nauczysz się, jak korzystać z rejestratorów, nigdy nie patrzeć na telewizor samo ponownie.