grsail.com

Jak korzystać z morning after pill

Jedyne, co jest pewne, to niepewność życia. Nigdy nie wiadomo, co będzie dalej, i nie ważne jak przygotowany wydaje się, być tam są nieprzewidziane okoliczności, które mogą pojawić się po drodze. Dlatego, we wszystkim co robimy, powinniśmy zawsze mieć plan alternatywny ręką na wszelki wypadek. Mający Idź do planu, które okazały się być skuteczne w większości przypadków, także w antykoncepcyjnych. To gdzie antykoncepcji awaryjnej, najbardziej znany jako morning after pill (MAP), przychodzi.

MAP jest doustnej antykoncepcji na celu zapobieganie kobietę w ciążę po stosunku płciowego bez zabezpieczenia. Jest ona ogólnie wykonana z takich samych hormonów, które występują w antykoncepcyjnymi, nie tylko w większej dawce. Daje nagłego wybuchu sztucznych hormonów do zmiany wzorców hormonów niezbędnych do wystąpienia ciąży.

Oczekuje się, że tabletki do pracy w jednym z trzech sposobów:

  • Zmienia normalny cykl menstruacyjny, które z kolei opóźnia proces owulacji.
  • Zatrzymuje uwalnianie komórki jajowej z jajnika.
  • Wpływa wyściółki macicy w taki sposób, że będzie zapobiegać zapłodnieniu.

Dla Ciebie, aby efektywnie korzystać z mapy, informacje są kluczem.

  1. Kiedy i jak mogę wziąć? MAP jest w dwóch dawkach, jeden, że należy zachować do 72 godzin (3 dni) po stosunku, a drugi, że należy podjąć po 12 godzinach od pierwszej pigułki. Proszę jednak pamiętać, że im wcześniej zostanie podjęta pigułka po stosunku, większe są szanse na to, aby być skuteczne. Należy przyjmować z pełnego posiłku. Niektórzy lekarze uważają, że najlepiej jest brać leki anty-zawroty głowy przed trzydziestu minut przy pierwszej dawki, aby uniknąć mdłości, ponieważ wymioty pół godziny po zażyciu pigułki może zmniejszyć jego skuteczność.
  2. Czy to jest skuteczne? Czy są znane jakieś skutki uboczne? MAP okazało się skuteczne, z 98% do 99% skutecznością. Jednakże, podobnie jak inne leki, to ma niewiele skutków ubocznych. Najczęściej to migreny, zawroty głowy i bóle głowy. Należy zauważyć, że MAP nie może być stosowany jako zwykły metody kontroli urodzeń, a to może spowodować trwałe uszkodzenie cyklu menstruacyjnego. Ponadto, jeśli MAP nie wyklucza ciąży, szanse na to będąc w ciąży pozamacicznej są znacznie wyższe. Należy również podkreślić, że mapa nie jest mylić z aborcji. Pigułka nie przerwania ciąży; a, zapobiega ciąży występuje.
  3. Jakie są najbardziej popularne marki, i jak mogę je zdobyć? Najczęstszym marki MAP jest plan B, który jest dostępny w lokalnej drogerii. Jego substancja czynna, lewonorgestrel, jest sam składnik obecny w pigułki antykoncepcyjne. Plan B jest dostępny w większości sklepów z narkotykami, jednak, jeśli masz poniżej 17 lat, będziesz musiał przedstawić receptę na ten lek należy podawać do Ciebie. Kolejna marka MAP nazywa Levonelle One Stop, które, w przeciwieństwie do planu B i większość innych map, jest pojedyncza tabletka antykoncepcyjna awaryjnego. Ma tę samą substancję czynną, jak Plan B, i mniej więcej ten sam wskaźnik sukcesu 89%.

Przy podejmowaniu jakiejkolwiek formie lub lek może być doustne środki antykoncepcyjne, pigułki antykoncepcyjne regularnie, lub antybiotyk, zawsze lepiej być informowany na najlepszych leków dostępnych dla Ciebie. Natomiast Rano po pigułki okazał się skuteczny w większości przypadków, należy mieć na uwadze to, że nie musi być używany jako zwykły formy antykoncepcji, a nie zapobiega rozprzestrzenianiu się choroby przenoszone drogą płciową.