grsail.com

Jak korzystać z AED

AED lub Automatyczny defibrylator zewnętrzny pomoże czy ktoś przeżywa zaburzenia rytmu serca lub nieregularne bicie serca, które mogą doprowadzić do zatrzymania akcji serca lub zawał serca. AED jest specjalny skomputeryzowane narzędzia medyczne, które będzie badać tętno i daje swoje serce porażenie prądem, aby pomóc jej pompowania ponownie. Poniżej znajdują się instrukcje i wskazówki, jak korzystać z defibrylatora.

  • Określić sytuację osoby w potrzebie. Jeżeli osoba nie oddycha, jeśli nie ma widocznych oznak pulsu i CPR związane uciśnięć i oddech ratowniczy nie działa, to jest czas, aby użyć urządzenia AED. Pamiętaj, że CPR składa się z 30 uciśnięć z 1 i pół do 2 cm głębokości. Wykonaj go z 2 oddechy ratownicze.

    • Nie zapomnij sprawdzić, żadnych oznak życia. Obserwować oddech, po prostu połóż rękę na czole poszkodowanego, kładąc dwa palce drugiej dłoni na brodzie ofiary. Jeśli klatka piersiowa ofiary nie rośnie, a następnie wysłać kogoś natychmiast zadzwonić na 911 i szybko znaleźć jednostkę AED. Pamiętaj, że w każdej chwili, że urządzenie AED nie jest stosowana, 10% szans na victima € ™ s przetrwania jest stracone.
  • Znajdź urządzenie AED. Istnieje AED jednostek na wszystkich pojazdów ratunkowych i szpitali. Można również znaleźć je w jednostkach publicznych, takich jak dostęp do rządowych i korporacyjnych biur, jak biur rządowych, lotnisk, centrów handlowych, restauracji, stadionów, hoteli, szkół i uczelni, klubów fitness, siłowni, miejscach pracy i różnych innych miejscach, gdzie ludzie się zbierają. Urządzenie AED ma logo błyskawicy wewnątrz serca.
  • Używać urządzenia AED. Upewnij się, że jesteś w bezpiecznym miejscu jak chodniku w użyciu urządzenia AED, i powiedz osób ogląda odsunąć. Używać urządzenia do diagnozowania rytmu serca ofiary. Jeśli nie zostaną wykryte, a następnie za pomocą urządzenia do podawania terapii elektrycznej do przywrócenia rytmu serca ofiary.

    • Znajdź i postępuj zgodnie z instrukcjami na temat sposobu korzystania z urządzenia AED, które można znaleźć na samej maszynie. Zabierz żadnego metalu z piersi ofiary jak piercing i fiszbiny biustonosz, ponieważ będzie to kolidować z defibrillatorâ € ™ s prawidłowego funkcjonowania. Jeśli w klatce piersiowej ofiary jest owłosiona, należy użyć maszynki do golenia dwa miejsca, gdzie można umieścić podkładek maszyny AED. Umieścić podkładek w dolnej lewej i prawej górnej części na victima € ™ s nagiej piersi. Klocki są elektrody, które zaszokować serce, aby go z powrotem do normalnego rytmu. Urządzenie AED wskazuje, czy istnieje potrzeba wstrząsu elektrycznego. Są chwile, które trzeba tylko jeden porażenia prądem, aby pomóc osobie, więc umieścić dodatkową uwagę na polecenie urządzenia AED. Po prostu wykonuj kolejne polecenia maszyny AED za pośrednictwem wyświetlacza, głosu lub obu czekając na karetkę. Upewnij się, że nikt nie dotyka poszkodowanego podczas operacji.

Jeśli jesteś sam, w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pomocy i nie możesz zdecydować, czy konieczne jest użycie urządzenia AED, natychmiast znaleźć lub zadzwoń do kogoś o pomoc. Lepiej jest, jeśli można wziąć lekcje CPR, ponieważ może być w sytuacji, w której trzeba pomóc komuś, kto przeżywa niewydolność serca, a nie ma nikogo wokół i jesteś daleko od urządzenia AED.