grsail.com

Jak karmić Ogier Hodowli

Jak w przypadku wszystkich koni, które mają określone zadanie do wykonania, ogier hodowlany powinien być podawany w celu uzyskania optymalnych wyników działalności. Wymagania pokarmowe różnią się dla ogierów w okresie poza sezonem i lęgowym ptaków. W sezonie, gdy ogier jest wymagane do pracy będzie musiał być podawany za jego zwiększonym zapotrzebowaniu na energię. Jeśli ogier konkuruje poza sezonem, jego zapotrzebowanie na paszę zmieni niewiele. Ogier należy zapewnić wokół paszy zegara w postaci siana lub pastwiska. Powinien on być także podawany porcję ziarna 2 do 3 razy dziennie. Jego ziaren powinna być w przybliżeniu dwie trzecie LB na 100 kg wagi ciała. Jeśli będzie zbyt mięsiste na tej wysokości, odpowiednio dostosować. Nie było dowodów, że w tym witaminę, która zawiera witaminy E i C może zwiększyć efektywność hodowli ogiera jest. Podobnie jak wszystkie konie, ogiery należy zapewnić swobodny dostęp do bloku i soli mineralnych, jak i stałych dostaw świeżej wody.

W sezonie, ogier może stracić kondycję, jak jest on rozproszony przez niego obowiązków, a koncentrując się na wezwanie natury. Ważne jest, aby podjąć wszelkie niezbędne środki, aby zapewnić ogier je na tyle dobrze, aby utrzymać poziom energii potrzebnych mu do wykonania, a także do utrzymania właściwej kondycji organizmu. Dobrze jest spróbować karmić ogiera gdzieś z dala od klaczy, ponieważ może to pomóc mu skupić się na jedzeniu. Jednakże, jeśli nie jest w stanie jeść i niespokojny, jeśli z oczu klaczy, powinien być podawany w obszarze następnego nich. Niektóre ogiery tylko poczuć się lepiej, gdy mogą one utrzymać okiem na pań. Podobnie jak wszystkie konie, ogiery są jednostki i ich potrzeby paszowe różnią się w zależności od wielu rzeczy. Wiek jest głównym czynnikiem do rozważenia potrzeby młodego ogiera będzie znacznie różnią się od potrzeb starszego ogiera. Jeśli ogier jest młody, suplementy, aby pomóc w prawidłowym wzroście i rozwoju powinny być włączone do jego programu paszowego. Jeśli ogier są zainteresowane jedzeniem, ziarna najwyższej ubrany z kupa z melasy lub inny słodki upominek może zachęcić go oddawać.

Jeśli pomimo najlepszych starań, Ogier traci warunkują dobrze jest mieć ogiera sprawdzane przez lekarza weterynarii na obecność wrzodów żołądka. Niektóre ogiery są predysponowani do wrzodów żołądka z powodu rodów i czy poziomu aktywności.