grsail.com

Jak jeść dla Energii (które mogą Ci się nawet nie potrzebujesz kofeiny)

Kawa, herbata i czekolada pobudzający wszystkie zawierają kofeinę, która może nazwie zapewni impuls fizycznego i psychicznego, które wielu z nas przyjść polegać na i cieszyć się. Dla większości ludzi, kofeina z umiarem jest w porządku, a nawet oferują korzyści dla zdrowia, gdy występuje naturalnie występujące w roślinach. Ciało każdego z nas jest inny i dla niektórych, którzy są wrażliwi, kofeina może być najlepiej unikać ze względu na potencjalne negatywne skutki, takie jak kołatanie serca, niepokój, drżenie, myśli wyścigowych i bezsenność.

Podczas gdy nie ma produktów, które naśladują zastrzyk energii, że kofeina oferuje, na pewno są inne sposoby pozyskiwania energii z diety. Kalorie są źródłem naszego organizmu energii i jakiejkolwiek żywności, która zawiera kalorii (co jest w zasadzie wszystko!) Może być technicznie nazywa jedzenie "energia". To tylko dowodzi, że wszystkie te "batony energetyczne" widzisz, są naprawdę tylko dostarczanie kalorii. To jest jakość tych kalorii, które liczy. Powinny one pochodzić z całych źródeł żywności, a nie izolatów białkowych i innych wysoko przetworzonych produktów.
Kalorie z węglowodanów są preferowanym źródłem energii dla naszego ciała i mózgu. Jednak, podczas gdy wszystkie węglowodany dostarczają energii, są szczególnym typem, który chcesz skupić się na przedłużone i innego rodzaju energii do uniknięcia z powodu awarii energetycznej, które spowodują.

Węglowodany jeść na trwalszy energii bez wzloty i upadki są z pokarmów zawierających błonnik. Przykłady te obejmują całe ziarna, fasola i rośliny strączkowe, owoce i warzywa. Spróbuj masła orzechowego i bananów kanapkę na sprouted ziarna całej toast lub miskę quinoa z czarnej fasoli i warzyw. Te rodzaje żywności dostarczają błonnika, który spowalnia uwalnianie węglowodanów w organizmie, tak aby poziom energii są odpowiednio wyważone.

Pokarmy wykonane z dużą ilością cukru (myślę: cukierki, napoje gazowane) i przetworzonych ziaren (myślę: białe pieczywo, biały ryż, większość krakersy, ciasteczka, babeczki, ciastka, bułeczki, makarony) nie mają błonnika i węglowodanów, choć zapewniają, że są szybko uwalniane do krwi z powodu braku błonnika. To, co dzieje się schodzą na dół, a poczujesz się jak na okropnym roller coaster ride z wzloty i upadki energii. Są to węglowodany, które chcesz uniknąć. Niestety, Amerykanie konsumują większość kalorii z tych typów rafinowanych węglowodanów. Nic dziwnego, że tak wiele osób skarży się na nie mając energii!

Ze względu na ich szkodliwy wpływ na zdrowie, termin "węglowodany" stało się synonimem "tuczenie". Jest to po prostu kolejny mit odżywcze. Istnieją dobre węglowodany, które zapewniają poziom wyżywienia i zrównoważony energii i nie są złe węglowodany, które dostarczają tylko puste kalorie, które prowadzą do awarii energetycznych. Aby przedstawić je tak jasno, jak to możliwe: dobre węglowodany = pełnoziarniste, warzywa, owoce, ziarna i cukru białego Bad węglowodanów =, białej mąki, białego pieczywa, białego ryżu.

Sprawdź po jeszcze kilka przykładów zdrowych przekąsek do jedzenia na energię:
• Owsianka z nasion słonecznika i malin
• Cały pszenicy pita kieszeni wypełniona kiełków, hummus i suszonymi pomidorami
• Pieczone słodkie ziemniaki posypane soczewicy, posiekane parze szpinak i salsa
• Piec chipy dip kukurydziane z fasoli i guacamole
• Lara Bary