grsail.com

Jak grać w backgammon

Spośród wszystkich gier planszowych rozgrywanych dzisiaj, Backgammon jest jedną z najstarszych. Jego początki polują szachy i prekursorami Backgammon może nawet wyprzedzają Go. Dziś Backgammon jest rozgrywany na całym świecie i można cieszyć gracz w większości wszystkich grup wiekowych.

W najbardziej popularnej postaci Backgammon to dwie gry graczy, gdzie obiekt jest dla gracza do usunięcia wszystkich jej lub jego części, zanim przeciwnik może. Normalne gry Backgammon trwa zwykle mniej niż 30 minut, aby grać. Aby grać w backgammon, trzeba będzie następujące:

 • Płyta ABackgammon (stół): Podczas graczy, którzy lubią Backgammon będzie oftenwish uzyskać specjalną płytę Backgammon, to jest dość powszechne do rad findBackgammon na rewersie masowej produkcji płyt sprawdzania.
 • 15 sztuk (lub warcaby) na gracza: To może być dowolnym markerem.
 • A pairof kości: Podczas gdy wielu graczy woli mieć parę kostek na gracza, asingle para sześciościenne jest wszystko, co jest potrzebne.
 • Adoubling kostkę (opcjonalnie): podwojenie sześcianu jest sześć kostka (singularform kości), które jest oznaczone 2, 4, 8, 16, 32, i 64 (lub 2 do potęgi OF1 do 6). Podwojenie sześcianu jest używany jeśli gracze grają forstakes. Grając w stawkach może być po prostu sposobem na przyspieszenie gry, increasethe intensywność gry w match play lub być wykorzystywane przy Backgammon jest beingplayed jako grę hazardową.
 • Anopponent: Backgammon jest grą dla dwóch graczy. I choć nic nie może compareTo gry backgammon z przyjacielem, który siedzi naprzeciwko ciebie, thereare kilka programów komputerowych (zarówno dobre i handlowe Freeware) thatwill pozwalają na grę z komputerem. Istnieje również kilka siteson w Internecie, która pozwoli Ci grać przeciwko innej playersthroughout świata.

Zasady Backgammon

 1. Konfiguracja: Płyta Backgammon ma dwie strony, z każdym wyłożone withtwelve długie trójkąty boczne zwane punkty. Punkty są ponumerowane w stosunku dla opinii graczy, z punktu numer 1 jest w dolnej sideof prawej wyżywienie i punkt liczyła 24 jest punkt w rogu upperright stronie. Oznacza to, że punkt 1 dla jednego gracza jest punktem 24for inne. Punkty 1 do 6 są często nazywane wewnętrzna wyżywienie lub thehome zarządu, natomiast punkty 7 do 12 są znane jako zewnętrznej płyty.

Płyta jest podzielona przez pionowy pasek, który oddziela obszar wewnętrzny i zewnętrzny boards.This jest, gdzie przechowywane są kawałki zrobione dopóki są one zwolnione backinto grać. W grając kawałki są na płycie w następujący sposób dla eachplayer:

 • Dwa (2) sztuk na pkt 24.
 • Trzy (3) sztuk na pkt 8.
 • Pięć (5) sztuk na pkt 6.
 • Pięć (5) sztuk na pkt 13.

To daje w sumie 30 (trzydzieści) sztuk na pokładzie na początku gry. Aby rozpocząć grę, każdy gracz rzuca kością i gracz z wyższym pokazano wartości idzie pierwszy (w przypadku remisu, po prostu ponownie rolkę).

 • Przeprowadzka: Celem gry isto przenieść wszystkich elementów do wewnętrznej tablicy, aby można było usunąć themfrom grę (nazywa się "pokrywa się" kawałek). Dlatego ruch ISIN kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (od punktu 24 do punktu 1) .each włączyć rzucisz dwa (2) kości i przenieść swoje kawałki według thevalues ​​pokazanych. Każda matryca musi być używane do przenoszenia jednego kawałka z completenumber punktów wyświetlanych na matrycy (innymi słowy, nie można "break-up'a jedną kość). Po jednym z kości zostały wykorzystane, można przenieść ani thesame kawałek lub inny element z innej matrycy. Na przykład, powiedzmy, że przewrócił cztery (4) i sześciu (6). Można thenmove:
 • Jednoczęściowa cztery (4) punkty, a następnie przenieść ten sam kawałek sześć (6) punktów w sumie dziesięć (10) punktów.
 • Jeden kawałek cztery (4) punkty, a następnie przenieść różnych fragmentów sześć (6) punktów.

Jeśli wyrzucisz dwuosobowe, traktować go tak, jakby miał cztery kości o tej samej wartości. Na przykład, jeśli przewrócił parę trójek (3) można przenieść:

 • Cztery (4) różnych sztuk trzy (3) punkty każdego.
 • Jednoczęściowa cztery (4) razy, trzy (3) punkty na raz.
 • Dwa kawałki dwa, trzy (3) wskazuje na raz.
 • Jednoczęściowa dwa, trzy (3) punkty w czasie, a następnie przenieść dwa inne utwory trzech (3) punktów każdy.
 • Jednoczęściowa trzy (3) razy trzy punkty na raz, a następnie różne kawałek trzy (3) punkty.

Istnieje kilka ograniczeń co do tego, jak i gdzie można przenieść:

 • Ci najbardziej zawsze przejść z wyższym numerze punktu do punktu z mniejszymi liczbami (tj można przejść od punktu 12 do punktu 9, ale nie mógł się ruszyć z pkt 9 pkt 12).
 • Można poruszać się tylko do otwarcia punktów. Punkt otwarty jest jeden, który jest:
  • Wolny (pusty)
  • Zawiera tylko swoje kawałki
  • Zawiera tylko jedną z pionki przeciwnika (tzw Blot). Lądowanie na przestrzeni zawierającej blot nazywany jest "uderzenie" kawałek. Gdy tak się stanie, kawałek twojego przeciwnika jest przechwytywane i umieścić na pasku.

Można poruszać się tylko, jeśli nie ma żadnych przechwycone elementy na pasku. Jeśli nie zdobyły elementy na pasku, należy je z powrotem do gry, zanim będzie można przejść.

 • Aby położyć kawałek wraca do gry, można użyć jednego lub więcej swoich kości przenieść przechwycony kawałek na miejscu z tym samym numerem, który jest pokazano na matrycy w wewnętrznej tablicy przeciwnika.
 • Na przykład, jeśli masz dwa kawałki schwytany i rzuć dwa (2) i pięć (5), możesz wziąć kawałek z baru i umieścić go na miejscu przeciwnika dwóch (2), który byłby punkt dwadzieścia trzy (23), a drugi zdobyty kawałek na przeciwnika punktu pięciu (5), która będzie punktem dwadzieścia (20).
 • Te same zasady stosuje się do usuwania elementów z baru, jak ubiegać się o przeniesienie kawałek na punkt (musi być puste, mają tylko własne utwory lub zawierać tylko jedną z pionki przeciwnika).

Po zakończeniu ruchu, przeciwnik to ma z kolei. Jeśli nie ma żadnych ruchów prawnych można dokonać, tracisz niewykorzystaną część swojej tury.

 • Winning: Gdy wszystkie swoje piecesare w swoim wewnętrznym pokładzie, można rozpocząć, aby usunąć je z gry (lub to'bear off "kawałek). Pokrywają się kawałek jest jak coraz capturedpiece się paska, tylko w odwrotnej kolejności. Korzystania pokazano wartość na dieto ustalić, które wskazują kawałek zostanie usunięty z gry. Ifyou nie można używać wszystkich kości, można przejść kawałek z wyższej pointto dolny punkt zamiast. Jak z ruchu, jeśli nie można dokonać moveyou prawna traci resztę kolei. Kto dostaje wszystkie jej kawałki z płyty pierwszy jest zwycięzcą.
 • Podwojenie Cube: zmiany w backgammon hasseveral i sposoby gry. Jednym z częściej wiąże theuse podwojenie sześcianu. Ta specjalna forma może być stosowany w celu pokazania, jak wysoki thestakes były hodowane w grze. Jest to przydatne, jeśli kilka gier są tobe grał w rzędzie (tj Match play) lub w przypadku backgammon beingplayed jako zasad hazardu game.The podwojenie się różnić w oparciu o zmianę orzeczenia grał, ale jest to, że Mostcommon graczem, który czuje, że jego pozycja jest strongenough (lub chce blefować innego gracza) może zdecydować się na początku swojej tury (zanim rzuca kośćmi) podwoić stawkę. Jeśli theopponent odmówi, ona traci gry i traci jeden punkt. Jeśli opponentaccepts podwójna, w której stawką jest podwojona, a ona staje się właścicielem ofthe sześcianu (pozwalając jej, aby następne podwójne, czy i kiedy chce) .Nawet choć podwojenie sześcianu pokazuje tylko maksymalną wartość sześćdziesiąt cztery (64), nie ma ograniczeń co do wysokiej podwojenie może udać.
 • Powrót i baleron: Podczas odtwarzania forstakes, nie jest niczym niezwykłym, aby znaleźć następujące zasady:
 • Jeśli gracz przegrywający ma przynajmniej jeden kawałek z płyty, traci tylko bieżącą wartość udziałów.
 • Jeśli gracz przegrywający nie dostał żadnych elementów z planszy, ale ma wszystkie jej kawałki w jej wewnętrznej płyty, traci dwa razy bieżącą wartość udziałów. Jest to nazywane jest gammoned.
 • Jeśli gracz przegrywający nie dostał żadnych elementów z planszy, a nie posiada wszystkie kawałki w jego wewnętrznej płyty, traci trzy razy bieżącą wartość udziałów. Jest to nazywane jest backgammoned.

Wymagane narzędzia:

 • Backgammon Set

Szybkie porady:

 • Jeśli korzystasz z programu Microsoft XP masz już z dostępem do Internetu gry backgammon, że znajdzie opponets dla Ciebie!