grsail.com

Jak grać Pogłębienie

Jak grać Pogłębienie


Pogłębienie to gra planszowa bardzo podobny do irytuj. Po raz pierwszy został wyprodukowany w latach 80-tych, ale mówi się, że jest ze zmienioną wersję gry o nazwie "Wahoo", który powstał 40 lat temu. Plansza do gry ma kształt ścieżki gwiazdka, która może pomieścić do 6 graczy. Celem gry jest ustawienie swoich 4 marmurowe pionkami po planszy od punktu początkowego do bazy przez rolki z kości. "Pogłębić" przeciwników powodując ich kawałki, aby wrócić do punktu wyjścia lub przy użyciu znalezionych we wszystkich zakątkach skróty i centrum planszy, aby dostać się do końca gry jeszcze szybciej. Nadaje się do wszystkich grup wiekowych od 6 do góry, Pogłębienie jest łatwy do nauki i zabawy dla całej rodziny do gry.

Zasady podstawowe dla Grając Pogłębienie

To nie jest trudne, aby dowiedzieć się, jak grać Pogłębienie. Wystarczy zastosować się do poniższych kroków i wytyczne, a będziesz bawić się w mgnieniu oka!

Pierwsze kroki

Skonfiguruj grę poprzez wszyscy uczestnicy wybrać jedną z 6 kolorowych grup kawałki, aby odtworzyć. Następnie dowiedzieć się, które gracz przechodzi najpierw przez posiadające każdy rzucić kostką. Kto ma największą liczbę rozpoczyna grę.

Poruszanie Zarządu

Zagraj to nadal osoby siedzącej po lewej stronie.

  • Gracz rozpoczyna swoją turę od rzutu kością. W celu poruszania się po pokładzie, trzeba uzyskać marmurowe elementy na zewnątrz. Aby to zrobić, trzeba dostać 1 lub 6. Jeśli wypadnie 6, otrzymasz dodatkowe rolki, ale jeśli masz jeden, trzeba poczekać do następnej tury, aby przenieść swój kawałek.
  • Z kawałka (ów) teraz przeniósł się do punktu startu gry, postępować w kierunku ruchu wskazówek zegara wokół planszy. Jeśli rolki powoduje swój kawałek do lądowania na jednej okupowanej przez przeciwnika, uważa się, jest "pogarsza", a kawałek tej osoby musi wrócić do swojej odpowiedniej bazy. On wtedy musi otrzymać kamień ponownie do punktu wyjścia na przyszłość kolei z 1 lub 6.
  • Możesz również przeskoczyć kawałek każdego przeciwnika, jeśli matryca rolka jest wystarczająco wysoki.
  • Jeśli rolki umieszcza swój kawałek na pole, gdzie masz inny kawałek posiedzenie, nie można przekazać lub ziemi, na tym miejscu. Zostałeś zablokowany. Jeśli wygląda to tak się stanie, spróbuj przenieść kolejny jeden z kawałków, zamiast.
  • Korzystanie ze skrótów może pomóc odtworzyć Pogłębienie większym powodzeniem, przesuwając swój kawałek bliżej bazy. Jeśli lądujesz na "gwiazdy" miejscu, będzie można poruszać się wzdłuż innych punktów "gwiazda" po planszy na swojej następnej tury. Po zakończeniu strategicznie, można opuścić miejsce gwiazda najbliższa do bazy, co daje przewagę. Jednakże, jeśli twój przeciwnik "pogłębia" cię, zanim mieli szansę wykorzystać skrót, może skończyć się w swoim punktu bazowego, i będzie musiał rzucić kostką w sprawie przyszłej kolei i dostać 1 lub 6 wyjść i startu na nowo.
  • Istnieje również "gwiazdą" miejscem, które można dojechać z udanego rzutu. Po wylądowaniu tam, na najbliższym zakręcie trzeba będzie rzucić jeden, aby przejść bezpośrednio do gwiazdy miejsce najbliżej Twojej bazy.

Zwycięstwo

Aby wygrać grę: Pomyślnie przenieść marmurowe elementy w jednej z 4 punktów bazowych do domu dokładnej roli, pamiętając, że nie można przeskoczyć nad żadnym z tych miejsc, które są zajęte. Po wszystkich części są na miejscu, wygrasz !!

Zespół lub Partnerstwo play

Teraz wiesz jak grać Pogłębienie jako jednostki. Dlaczego nie spróbować zespół lub partnerstwo grać?

  • W zabaw "partnerstwo", ty i twoja gra partnerem po przeciwnych stronach planszy. (Wszelkie inne partnerzy uczestniczący zrobi to samo) Zasady są takie same (w tym nasilenie), poza tym, że jeśli ty lub twój partner kończy przenoszenie wszystkich elementów do swojej bazy, gra może trwać nadal. "Wykonało się" członkiem zespołu po prostu daje partnerowi dodatkowe rolki kości. Pierwsze partnerstwo, aby wszystkie ich kawałki z ich odpowiednim bazy wygrywa.
  • Do gry zespołowej, dostać się do grupy trzech na. Usiądź członków zespołu w alternatywnych miejsc na całym pokładzie. Rozgrywka jest taka sama jak w "partnerstwie", z tym, że każdy gracz, który zakończył grę musi zadeklarować, która drużyna członkiem ich dodatkowe rzutu pójdzie. Pierwszy zespół, aby wszystkie ich kawałki z ich odpowiedniego domu wygrywa.

Będziesz Nigdy nie baw spotęgowane

Ta gra może się dość hałaśliwy, ale to wszystko w dobrej zabawy. Miej oczy na swoich marmurów, rzucić kostką i jak najlepiej, aby być pierwszym graczem, aby połączyć wszystkie swoje kulki do domu.

Autor: Sheila Robinson