grsail.com

Jak grać Ludo

Gra planszowa Ludo ma randki Historia już w Indiach w 3300 roku pne Ludo jest odmianą gry w starożytnej gry Chińczyk, gry krajowym Indii, a znana na zachodzie jako irytuj. Dzięki solidnym korzeni historycznych, Ludo zainspirował swój niepowtarzalny i międzynarodowej, co następuje.

Jak sugeruje, gra Ludo jest bardzo podobna do gry irytuj lub grę Sorry. Kwadrat podzielony jest na pokładzie kształcie krzyża wzór z drogi prowadzącej z każdym z kolorowych zakrętach, lub uruchamiania bazy, na terenie centrum. Celem gry w Ludo jest przenieść wszystkie cztery kawałki zawodnika do strefy środkowej. Jak Niestety, kawałki i bazy wyjściowe są dopasowane kolorystycznie, zwykle czerwony, zielony, żółty i niebieski.
Ruch w Ludo podlega rzucając jedną kość i dlatego porusza 1-6 miejsca na kolei. Rolling szóstkę pozwoli graczowi przenieść kawałek od podstawy wyjściowej lub po prostu nadal porusza utwór już w grze. Jako dodatkowy bonus, walcowanie sześć daje graczowi inny obrót, wnosząc w ten sposób sześć rzutów jeszcze bardziej pożądane.

Choć w grze, jeśli gracz Ludo jest w stanie wylądować na kawałku przeciwnika, kawałek przeciwnika dostaje wpadł z powrotem do miejsca startu, gdzie musi czekać na sześciu by ponownie wyłonić. Jednakże, jeśli gracz wyrzuci liczbę, która wprowadza ich kawałek na innym własnych kawałków, że ruch jest nieważne i nie mogą być odtwarzane. W rzadkich przypadkach, gracz będzie toczyć numer, który umożliwia nie ważne ruchy dla swoich sztuk w grze i musi przejść kostką do następnego gracza.

Jeśli gracz kończy jeden pełny obieg rady, mogą przenieść swój kawałek bezpiecznie do obszaru środkowego, w którym nie może być złapany i wysłany do bazy wyjściowej. Przeniesienie wszystkich czterech sztuk tego obszaru centrum wygrywa Ludo.

Istnieje wiele różnych odmian Ludo, ale podstawowe opisane tutaj są takie same. Gra Ludo wymaga pewnej strategii z silnym fundamencie szczescie. Podejmowanie decyzji, kiedy należy zwolnić swoje kawałki z bazy wyjściowej i kiedy uderzyć przeciwnika z powrotem do bazy wyjściowej można łatwo oznaczać różnicę między zwycięstwem a porażką.