grsail.com

Jak grać Early gra w szachy-

Szachy to gra śliskie-stoku. O ile nie wystąpią błędy, gdy gracz uzyskuje przewagę, że zaletą powiększa się powoli, aż stanie się gra nagradzany krawędzi, zazwyczaj w postaci promującej pionkiem. Choć istnieją tysiące otworów do zachowania, przylegające do niektórych podstawowych założeń może Cię przez wczesnych stadiach zaawansowania.

Szybkie podkład na standardowej notacji szachowej:

  • Kwadraty są przypisywane do nas i numer dla szybkiego i łatwego. Pismo odnosi się do "Plik" lub pionowej kolumnie, zaczynając od lewej White'a (plikach) w prawo (H-pliku). Liczba odnosi się do "Pozycja", lub kolumnie poziomej, począwszy od kolumny najbliżej białej odtwarzacza (Rank 1), a kończąc na najdalszym kolumny (Rank 8). Kwadrat w lewym dolnym rogu jest kwadrat A1 i kwadrat w prawym górnym rogu jest H8.
  • Ruch jest identyfikowany przez sztukę, która porusza i placu, do którego się przenosi. B jest dla biskupa, Król jest Królem, N jest na rycerza, R jest na wieży, i Q jest dla królowej. Więc Qf3 oznacza Królowa przenosi do kwadratu f3. Jeśli ruch jest identyfikowany tylko przez kwadrat porusza się, to zawsze jest ruch pionkiem. Jeśli kawałek jest uchwycenie na placu, to jest identyfikowany z "x", takich jak exf4 (e-pionkiem rejestruje się na f4). Jeśli dwie części tego samego rodzaju może poruszać się tym samym placu, ruch jest identyfikowany przez plik lub rangi, od której zaczyna się kawałek ruch. Na przykład, jeśli dwa skoczki w różnych plikach można przenieść do D3, notacja dla ruchu skoczka na B-pliku jest Nbd3. Jeśli udostępnianie plików, ale są na różnych szeregach oznaczenie może być N4d3 (nazwany na rycerza z 4. stopnia).

Kilka podstawowych wskazówek dla odtwarzania wczesnego grę:

  1. Cel tocontrol centrum z każdym ruchem. 1.e4 i 1.d4 są dwa najbardziej popularne ruchy otwarcia dla Whitebecause one bezpośredni wpływ na zajmują andassert centrum od ruchu jednej. Najpopularniejsze obrony do 1.e4, 1.e5and 1.c5 są natychmiastowe przeciw-pchnięcia, które walczą, aby zapewnić Whitedoesn't wzmocnienia zdecydowaną przewagę przestrzeni na początku gry.
  2. Jak White, dążyć do gry zarówno e4 i D4. W Black, mają na celu ograniczenie kontroli przeciwnika, lub być gotowy towrest nim od przeciwnika. Jeśli Biały pozwala, spróbuj odtworzyć d5 i E5 siebie. Kontrola tych kwadratów jest krytyczna dla płynniejsze rozmieszczenia ofthe reszta waszych sił.
  3. Moveknights przed biskupami. Ogólnie rzecz biorąc, ponieważ rycerze mogą jedynie krótkie skoki, jest to znacznie mniej błędem todeploy rycerza kierunku niezabudowanej pokładzie, niż popełnić placówkę foryour biskupa. Przekonasz się, że będzie yourbishop często prześladowani lub ustawione źle, jeśli przenieść go na początku, natomiast trudniej jest przeciwdziałać Sf3 lub NF6.
  4. Czy notbring swoją królową wcześnie. Thoughthere są rzadkie wyjątki od tej reguły, wydobywając swoją królową, zwłaszcza na części przeciwnika z planszy, na ogół pozwala youropponent rozwijać swoją pozycję podczas pogoni za swoją królową. W tym czasie ona bezpiecznie schowany, twój przeciwnik będzie miał znaczną przewagę w liczbie piecesdeployed, a przekonasz się, gra rozpada się szybko.
  5. Czy notmove samego utworu dwa razy. Dla manyof powody przedstawione wyżej, nie chcesz ruszać kawałek, zwłaszcza jeśli przeciwnik nabiera tempa przez cię gonić. To nie znaczy, jeśli kawałki areattacked przez pionki, nie należy przenosić je z daleka. Celem jest, aby zachować swoje kawałki z miejsc, gdzie można je łatwo prześladowani.
  6. Protectthe królem. Bez względu na to, jak daleko inmaterial jesteś, gra kończy się, jeśli stracisz króla. Roszady nie tylko chroni początku za bezpieczeństwo yourking na ścianie pionki, ale rozwija rook centrum towardsthe w tym samym czasie, w zasadzie rozwija dwa kawałki z onemove, okazja nie można pominąć w trakcie gry! Podobnie, jeśli sytuacja, tryto zaprzeczyć przeciwnik zdolność do zamku, zmuszając króla do poruszania się lub pokrycia kwadraty król musiałby zamku przez, co powoduje, że ruch nielegalny.

Szybkie porady:

  • Dowiedz się pewne szczególne otwory! Lokalnej księgarni ma obszerną literaturę na temat jak grać poszczególne strategie lub encyklopedia-jak tomy, które służą jako ogólne przeglądy wszystkich typów otworów.