grsail.com

Jak elektrowni wodnych Works

Jak elektrowni wodnych Works

Elektrownia Wodna jest produkowany przez stosunkowo prosty proces. Podczas elektrowni wodnych jest powszechnie uważany za zaawansowaną formę energii, zgodnie z US Geological Survey (USGS), elektrownie wodne i elektrownie węglowe elektrownie wytwarzania energii poprzez zasadniczo podobnych mechanizmów. Jednak rośliny różnią się pod względem źródeł energii, które wykorzystują do obracania ich elementów turbin, co jest pozornie proste, a jednak przekształcające różnica.

Produkcja Energii Hydroelektrycznym

Elektrownie wodne są nieco w zależności od określonych warunków geograficznych. Zapory hydroelektryczne muszą być skonstruowane w rzekach, które zmieniają się pod względem ich wysokości. Jako takie, mówi, że obszary USGS jak stanie Floryda nie będzie mieć idealne warunki dla elektrowni wodnych. Związek Concerned Scientists oznacza, że ​​woda musi być w ruchu wystarczająco szybko i wystarczająco dużych ilościach do generatora do obracania się w pierwszej kolejności, a piętrzenia lub tamy są wykorzystywane do tworzenia niezbędnej ilości życie w pierwszej kolejności.

Wisconsin Dolina Poprawa firmy (WVIC) zauważa, że ​​większość elektrowni wodnych mają cztery sekcje: linie tamy, turbiny, generatory i transmisji. Energia jest generowana i przekształcony w postać użytkową, w wyniku funkcjonowania zapory, turbiny i generatora oraz kierowane do budynków odbiorców wskutek linii przesyłowych.

Zapora Wodna nr 1

Jak elektrowni wodnych Works

Jak EDF Energy (EDFE) wskazuje, Zapora wodna jest zasadniczo umieszczony utrudniać naturalny podróż rzeki wody. Zasadniczo, Zapora wodna zmienia przepływu rzecznego, zgodnie z Departamentu Energii USA, ponieważ płynąca woda jest ostatecznie źródłem mocy dla elektrowni wodnych.

Woda gromadzi się zapory, umożliwiając wymaganymi wzorami spadającej wody do formy. WVIC, że wypadkowa zbiornik może być traktowane w odniesieniu do energii potencjalnej tworzy. EDFE wskazuje, że moc dom zapory zawiera zarówno generatora i turbiny.

# 2 turbiny elektrowni wodnych

Jak elektrowni wodnych Works

Akt otwarcia wlotów zapory lub podwodnych bramy, rozpoczyna kolejny etap procesu. Po podwodne bramy otwarte, waga zbiornika będzie napędzać wody przez zastawki, kanał, który prowadzi do elektrowni wodnej turbiny.

WVIC wskazuje, że siła, która tworzy spadająca woda aktywuje turbinę i sprawiają, że obracają się w sposób, który przypomina wiatrak. Podstawową funkcją turbiny jest stworzenie użytecznej energii mechanicznej z energii kinetycznej, że matka rodzi. Stamtąd woda przemieszcza się od matki i wzywa dalej.

# 3 Generator Wodna

USGS wskazuje, że wał turbiny elektrowni wodnej jest podłączony do generatora, gdzie sama elektrownia wodna jest ostatecznie wytworzony. Turbiny generatora obracają się robi i kiedy się obraca, energii mechanicznej wytwarzanej przez turbiny elektrowni wodnej staje się energię elektryczną. EDFE oznacza, że ​​energia mechaniczna jest przetwarzana w energię elektryczną przez zastosowanie pola elektromagnetycznego elektrownię wodną generatora.

# 4 linie przesyłowe

WVIC wskazuje, że energia elektryczna produkowana w elektrowniach wodnych odbywa się na linii przesyłowych, gdzie jest dostarczane do budynków mieszkalnych i komercyjnych. Stamtąd, energii elektrycznej wytwarzanej przez elektrownie wodne będą tak jak przy produkcji energii elektrycznej z innego źródła.

Zrozumienie Elektrownia Wodna

Elektrownia Wodna jest wciąż tajemniczy dla wielu ludzi, ale podstawowa konstrukcja i mechanizmy za elektrowni wodnych nie są tak obce, jak niektórzy ludzie mogą wierzyć. Choć elektrownie wodne nie mogą być budowane tylko w dowolnym miejscu, istnieje kilka miejsc, które są wyjątkowo nadaje się do elektrowni wodnych. Elektrownia wodna jest skuteczny system, który jest odpowiedni dla takiego efektywnego źródła energii.