grsail.com

Jak do zakładki stron w programie Microsoft Word 2003

Microsoft Word jest używany przede wszystkim do tworzenia dokumentów, ale to oprogramowanie posiada cechy, które mogą pomóc Ci czytać dokumenty. Narzędzie Zaznacz to jeden z takich funkcji. Możesz użyć tego narzędzia, aby zaznaczyć kilka odcinków długiego dokumentu, że trzeba często dotyczą. Pozwoli to, aby przejść bezpośrednio do odpowiednich sekcji, bez konieczności żmudnego przewijania wielu stron.

Znajdź odpowiednie sekcje dokumentu.
Przejrzyj dokumentu Microsoft Word. Odnaleźć konkretny paragraf, nagłówek, zdanie, stół lub obraz, który Twoim zdaniem trzeba będzie stale patrz. Korzystanie z myszy lub klawiszy strzałek, umieść kursor na początku odcinka. W ten sposób, kiedy poruszanie się po dokumencie za pomocą zakładek, Microsoft Word szybko przewinąć do tej dokładnym strony i wyśrodkować widok na zakładką sekcji.

Włóż zakładkę.
Kliknij na Wstaw na pasku Menu. Ta pozycja menu jest używana do wprowadzenia specjalnych elementów takich numerów stron, zdjęcia, linki, komentarze itd. Na dokumencie. Z rozwijanego menu, które się pojawi w dół, poszukaj zakładkę. Kliknij na tej pozycji i pop-up menu Zakładki wyjdzie. Należy wziąć pod uwagę, że mogą tylko sekcje zakładek jednym na raz. Tak więc, jeśli chcesz zaznaczyć kilka sekcji, to możesz zrobić tylko ten proces kolejno - zlokalizować jedną sekcję, stosuje zakładkę, a następnie przejść do następnej sekcji.

W odpowiednią etykietę zakładki.

Pierwsze wejście pola na menu Zakładki jest oznaczone jako "nazwę zakładki". Musisz wpisać etykietę dla łatwego odniesienia później. Po przekroczeniu tej etykiety, kliknij przycisk Dodaj, a pop-up menu zostanie zamknięte. Oznacza to zakładka powodzeniem włożona. Należy wziąć pod uwagę, że można wprowadzić tylko litery i cyfry w polu wprowadzania. Jeśli używasz kreski, ukośniki lub innych rodzajów znaków przycisk Dodaj nie aktywuje.

Powiedzmy, że dokument programu Word czytasz jest praca semestralna i chcesz zaznaczyć istotny punkt na początkowej części artykułu, można wstawić zakładkę na właściwej ust i nazwanie go "Tło Studium" lub "1-gie Wniebowzięcie ". Chodzi o to, aby zakładkę łatwy do zapamiętania i zlokalizować. Jest to bardzo pomocne, jeśli będziesz umieszczenie kilku zakładek na różnych częściach dokumentu ze strony partii.

Przeglądanie dokumentu za pomocą zakładek.
Teraz, gdy już udało zakładka sekcje dokumentu, następnym razem jak go otworzyć w programie Microsoft Word można bezpośrednio przejść do tych sekcji, bez konieczności ciągłego naciskania klawiszy Page Up i Page Down na klawiaturze. Jednym ze sposobów na to jest, aby otworzyć wyskakujące menu Zakładki wybierz odpowiednią etykietę na liście, a następnie kliknij przycisk Przejdź do. Innym sposobem jest kliknięcie na Edytuj na pasku menu, a następnie wybierz Go To na rozwijanej liście (skrót Ctrl + G). Pojawi się menu Znajdź i zamień pop-up. Pociągnij kartę Go To, wybierz zakładkę na liście po prawej stronie, a następnie wpisz nazwę zakładki w polu tekstowym po lewej stronie, gdzie jest napisane "Wprowadź nazwę zakładki:". Kliknij przycisk Przejdź do i Microsoft Word będzie bezpośrednio przejść do zakładką sekcji.

Jako narzędzia biurowego, Microsoft Word oferuje wiele sposobów, aby pisać, jak również dokumentów czytania tyle łatwiejsze dla użytkownika. Możesz zaoszczędzić dużo czasu i wysiłku, poprzez uczenie się i korzystania z takich możliwości.