grsail.com

Jak długo po Pain Czy owulacja?

Jak długo po Pain Czy owulacja?


W odpowiedzi na pytanie, "Jak długo po bólu czy owulacja?", Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj bólu owulacji występują. Chociaż niektóre rodzaje bólu związanego z owulacją mieć miejsce przed owulacją inne typy faktycznie występuje po owulacji. Trzeci typ bólu owulacji występuje w momencie owulacji. Ponieważ istnieją trzy rodzaje, a nie wszystkie kobiety mogą powiedzieć, jaki typ bólu ich doświadczamy, trudno jest wiedzieć, kiedy owulacja będzie, lub, wystąpił w stosunku do doświadczania bólu.

Przyczyny bólu z owulacji

Choć dla niektórych kobiet, bóle owulacyjne są ledwo zauważalne. Inni wyniszczające dyskomfort. Ból owulacyjny ("trzecia pain") szacuje się pojawić w 20 procent mężczyzn i jest jednym z objawów owulacji.

Ból przed owulacją

Jak twoje ciało przygotowuje się do wystąpienia owulacji, ból i dyskomfort może być odczuwany w okolicy brzucha. Ten typ jest zasadniczo występować na obu stronach brzucha, ponieważ jest to spowodowane pęcznieniem pęcherzyków w obu jajników. W przypadku wystąpienia owulacji, jeden (lub być może dwa) jaja zostanie wydany. Ale przed wydaniem jajka, kilka pęcherzyków rozpoczęciem dojrzewania, które może powodować dyskomfort. Tylko jeden z pęcherzyków będzie nadal do terminu wymagalności; wszystkie inne pęcherzyki przestaną rosnąć i osiągnie dojrzałość, który będzie jednym, że pęknięcia. To pęknięty pęcherzyk zawiera komórki jajowej i owulacja występuje w momencie, gdy dojrzewa pęcherzyk nie pękł i komórki jajowej w środku może przejść z jajnika i podróży do macicy.

Ból brzucha po obu stronach brzucha (oba jajniki) jest często spowodowana tym obrzęk mieszków włosowych, które poprzedza owulację.

Ból Równolegle z owulacji

Możliwe jest również doświadczyć dyskomfort w momencie owulacja. Powodem tego typu jest to, że w rzeczywistości nie jajniki mają otwór, przez który przechodzi do jaj jajowodów. Zamiast tego, jaja muszą przechodzić przez ściany samego jajnika, co niektóre kobiety rzeczywiście czuć się dzieje.

W przypadku wystąpienia tego rodzaju bólu, będzie występować w tandemie z owulacją. Ponieważ jajo jest zwalniane tylko z jednego jajnika co miesiąc, tego typu jest odczuwany dyskomfort albo z lewej lub z prawej strony, w zależności od miesięcy. Ludzki organizm uwalnia jaja losowo; może czuć się naprzemiennie w tym bólu od jednego miesiąca do następnego lub kilka miesięcy po jednej stronie, a następnie zamieniając na miesiąc lub dwa na drugą stronę.

Ból Po owulacji

Niektóre kobiety odczuwają Ból owulacyjny po owulacji. Ten ból jest spowodowany przez kontraktowania jajowodów, które przynosi jajo do macicy. Te skurcze, choć łagodny, to siła, która przynosi jajo do macicy i są niezbędne do cyklu miesiączkowego. Chociaż wiele kobiet nie czuje się te bóle zamawiającym, kobiety, które je odczuwają zazwyczaj mają łagodne objawy, które mogą być adresowane z ponad-the-counter leki przeciwbólowe.

Jak długo po Pain Czy owulacja?

Ponieważ istnieje tak wiele różnych rodzajów bólu owulacji, odpowiedzi na to pytanie jest trudna. Ważne jest, aby zdiagnozować jaki rodzaj Ból owulacyjny doświadczasz tak, że masz jakiś pomysł na przyczynę, a zatem ogólne terminy bólu.

Lekarz może również pomóc wyprowadzić odpowiedź na pytanie "Jak długo po bólu nie owulacja? we własnej specyficznej sytuacji. Pokaż się z lekarzem, gdy czujesz ból, po której stronie czujesz go, oraz wszelkie inne objawy, które występują w tym samym czasie miesiąca.

Gdy już wiesz, jaki rodzaj bólu wystąpić, będziesz miał ogólne pojęcie, gdy owulacja występuje w oparciu o bólu. Dla kobiet starających się o dziecko, śledzenia owulacji jest ważnym krokiem w celu zapewnienia, że ​​czas jest odpowiedni do współżycia. Podobnie, kobiety próbują uniknąć ciąży, nie biorąc hormonalne pigułki antykoncepcyjne mogą śledzić ich ból owulacyjny przez kilka miesięcy, a następnie oszacować, kiedy będą one owulacji przez kilka najbliższych miesięcy. Unikanie współżycia przed i po owulacji jest naturalną formą antykoncepcji, ale nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, a jest tak skuteczne, jak twoje obliczenia podczas owulacji są dokładne.

Na większą dokładnością w śledzenia owulacji, używać testów owulacji, aby śledzić owulacji przez kilka miesięcy na kalendarz owulacji. Wszystkie te metody mogą pomóc ci nadzieję dostać Zwiększ swoje szanse ciąży i tych, którzy nie próbuje wyobrazić, aby zmniejszyć swoje szanse na uzyskanie ciąży.