grsail.com

Jak czytać taby

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś grać na gitarze, to prawdopodobnie były mylone przez wygląd podobny do kodu z taby. Linie, czarne kropki, liter, cyfr - co one oznaczają? Oto spojrzenie od wewnątrz, jak czytać taby.

Krok 1

Dotyczą linii do strun gitary. Taby są naprawdę tylko obraz akordów trzeba grać na gitarze. Wszystko, czego potrzebujesz, aby zrozumieć, że wypustki (lub ich 6 linii) są takie same, 6 linii na gitarze. Górna linia odpowiada struny E, która jest najcieńszym łańcuch na gitarze, a dolna linia odpowiada drugiej strunie E, który jest najgrubszy łańcuch na gitarze. W porządku, linie karta dotyczą struny E, B, G, D, A i E.

Krok 2

Spójrzmy na liczby w każdej linii. Teraz, że rozumie, że gdy patrzysz na kartach, jesteś po prostu patrząc na obraz swoich strun gitary, powinno być łatwiej rozszyfrować numery na każdej linii. Każdy numer odpowiada progu na gitarze (sekcjach poniżej strun oddzielone pionową linią). Pierwszy próg (1) jest najbliżej magazynie lub korpusu gitary, a każdy denerwować potem rośnie o jeden numer (2, 3, 4 itd)

Zacznij odnosząc się do liczby w każdym wierszu, aby pomóc położyć palec na prawym progu. Jeśli numer jest 0, a następnie trzeba będzie zrywać otwarty ciąg (naciśnięcie nic dół). Jeśli to nie jest 0 (takie jak 1,2,3,4 i tak dalej), a następnie położyć palec na tym progu, jak grasz w specjalnej nocie na gitarze.

Krok 3

Ułożone numery muszą być odtwarzane w tym samym czasie. Jeśli szukasz na kartach gitarze i widzisz numery ułożone bezpośrednio na siebie, co oznacza, że muszą one być odtwarzane w tym samym czasie. Muzyka gitarowa jest czytane od lewej do prawej, a wszystko ułożone w pionie (w górę iw dół) gra razem. Jeśli widzisz nas ponad tymi pionowo ułożonych nut (czasami towarzyszy ostry lub płaskiej znaku), to tylko nazwa akordu.

Etap 4

Zrozum, co inne symbole oznaczają. Wraz z notatek na kartach gitara, można również zauważyć pewne symbole, od czasu do czasu.

  • Â € ~h "między oryginalnym numerem Fret i liczby Fret, że trzeba â € ~hammer na" drukowany jest jako â € ~7h9 "lub â € ~'7 ^ 9".
  • Jeśli musisz â € ~pull off "podczas gry na gitarze, to jest napisane jako â € ~p" wstawiony między pierwotnym progu i progu zdjąć (â € ~9p7 "lub â € ~9 ^ 7 ' ).
  • Jeśli oczekuje się zginać ciąg, â € ~b "jest podobnie umieszczona pomiędzy dwoma progami, a jeśli są konieczne do zwolnienia notatkę potem zobaczysz ~r włożona â €" (aby wyglądać 7b9r7).
  • Slajdy są dość popularne, jak znajdziesz, gdy czytasz muzykę gitarową. Są one pisane z ukośnikiem / na slajd rosnącym i zacofanym ukośnik \ dla slajdu zstępującej.
  • Czasami litery â € ~s "jest używany, ale nie pokazują, jaki typ slajdu trzeba zrobić.
  • Jeśli widzisz ~x â € "lub kropki poniżej liczby, że ciąg nie będzie grał tak jest niemy.
  • List â € ~t "oznacza, że ​​należy dotknąć (lub ciągnąć, młota off) na gitarze.
  • Tremolo picking jest napisany z liter â € ~TP wyciszenia "i palmowego jest oznaczonych literami A € ~PM".

Krótkie formy do czytania taby są dość proste. W większości przypadków, pierwsza litera wymaganego działania przedstawiono na tabulatury gitarowej, wraz z numerem progu jesteś wymagają, aby wykonać akcję. Z biegiem czasu, powinieneś być w stanie szybko czytać taby tak, że można bić swoje ulubione utwory.