grsail.com

Jak czyścić plamy z Brocade tapicerek

Zapytał: Mam plamy na brokatem tapicerki. Czy jest jakiś sposób mogę mu oczyścić się? Są antyczne fotele z białym miłość brokatem tapicerki. Jeden ma czarnej magii znacznik, a druga ma plamy z marchwi. Czy jest jakiś sposób mogę mu oczyścić się, czy mam wysłać go do tapicer?

Brocade tapicerki prawie zawsze wymagają czyszczenia (wyznaczone miejsce kodem Meble S), tak, aby nie dopuścić do uszkodzenia włókien, łagodny, pozbawiony wody rozpuszczalnika lub roztworu do czyszczenia na sucho powinny być stosowane. Choć jest to najlepiej wykonać profesjonalny, poniższa metoda powinna zapewnić dobre wyniki wobec większości plam w domu.

Potrzebne będą:

  • Alkohol otarcia
  • Waciki i gaziki

Kroki, aby usunąć plamę:

  1. Zanim zaczniesz, to bardzo ważne, aby na miejscu badania w ukrytym obszarze. Jeśli nie zostanie wykryta żadna strata kolor (poszukaj przeniesienia koloru na wacikiem lub gazikiem), a następnie czekać na miejscu do wyschnięcia i sprawdź, czy materiał wydaje się być uszkodzone lub osłabione w żaden sposób. Jeśli na miejscu szkody, nie kontynuować - nadszedł czas, aby przejść do pracy wraz pro.
  2. Po udanym teście miejscu, zwilżyć wacik lub gazik z alkoholem.
  3. Zastosuj wilgotne bawełnę bezpośrednio na plamę. Osuszyć delikatnie.
  4. Zmień waciki lub gaziki często, aby uniknąć przenoszenia plamę z powrotem na tkaninie.
  5. Kontynuuj, aż plama zniknie.

Dodatkowe wskazówki i porady

  • Jeśli nie zauważysz poprawę w ciągu pierwszych kilku chwilach czyszczenia lub gdy powierzchnia plamy został nasycony przez waciki na kilka chwil, przestać działać. Dalsze stosowanie alkoholu może osłabić włókna. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia tapicerki, a następnie wezwać profesjonalną.
  • Parownice są często zalecane do czyszczenia mebli i tapicerki. Nie należy tej drogi, chyba że ma kod brokatem czyszczenia wskazując, że nadaje się do wody lub czyszczenia parą oparte. W zasadzie, to nie będzie miało z brokatem.