grsail.com

Jak czyścić plamy i ropy z Szklane butelki

Zapytał: Jak czyścić szklane butelki z brudu i oleju? Trzymamy olej roślinny, sos teriyaki i oleju spożywczego w tych małych, szklanych butelek z Czop topy obok naszego pieca na łatwość i wygodę podczas gotowania. Teraz są one barwione i coraz słaby wewnątrz. Jesteśmy znalezienie go bardzo trudne do utrzymania w czystości. Czy macie jakieś sugestie?

Butelki oleju i przyprawy są często przeznaczone do dekoracyjnego i piękna, ale dla wszystkich celów praktycznych mogą być niemożliwe do utrzymania w czystości. Na szczęście, rozwiązanie jest bardzo proste. Jeśli butelki przyprawy mają wąskie szyje i są pełne mazi, oto proces, który będzie je wygląda jak nowy, nie czas!

Potrzebne będą:

 • Danie detergentu Świt
 • Ciepła woda
 • Niegotowane ryżu

Kroki do czyszczenia butelek:

 1. Przepłukać butelki jak najczystsze przed rozpoczęciem.
 2. Napełnij butelkę o jedną czwartą pełnego ryżu nieprzetworzonego.
 3. Dodaj tyle Świt wypełnić butelkę na półmetku.
 4. Wypełnić połowę pozostałego odległość do góry z gorącą wodą, bliżej wrzenia lepsze (nie wrzenia).
 5. Założyć pokrywę i przytrzymać palec (lub ręcznik) ponad butelki.
 6. Wstrząsać energicznie przez kilka minut (lub tak długo, jak to możliwe). Świt będzie wyciąć tłuszcz, gdy ryż niegotowane przeczesuje boki.
 7. Odstaw, aż woda chłodzi, a następnie zrzucić go.
 8. Powtórz ten proces tak często, jak to konieczne. Nie przepełniać z ryżem lub cieczy, jak trzeba to do poruszania się łatwo dostać działanie szorowania, które oczyszcza butelkę.

Dodatkowe wskazówki i porady

 • Jeśli ryż nie wydaje się działać, może być przepełniony butelkę. Eksperyment z nieco mniej ryżu i płynu do większej "poruszenia".
 • Uparty maź można podzielić z "luzem" lub czyszczenia rur szenilowe łodygi. Będą pasować do najwęższych otwory. Inną opcją jest poszukiwanie "szczotka słomy", który jest często znalezione w pobliżu butelki lub kubki odporną na zalanie w sklepie za niemowlę / maluch przejścia.
 • Rozważyć moczenie w roztworze pół soku z cytryny i pół noc gorącą wodą tak samo jak w tygodniu. Wymień rozwiązanie każdego dnia świeżą gorącą wodą; ewentualnie kwas soku cytrynowego powinien zacząć działać przeciwko tej plamy.
 • Jeśli wszystko inne zawiedzie, może to być czas, aby zastąpić butelkę świeżą.