grsail.com

Jak czyścić matę do jogi

Jak czyścić matę do jogi


Jeśli już zastanawiasz się, jak wyczyścić matę do jogi, istnieje kilka podstawowych technik, które są bardzo skuteczne.

Jak czyścić matę do jogi

Twoja mata do jogi jest bezpieczną przystanią podczas ćwiczeń i medytacji. Rozpraszające czynniki powodujące nieprzyjemny zapach na swojej macie może kolidować z ćwiczeń i tworzyć niewygodne atmosferę.

Dodatkowo, podrażnienia skóry, takie jak grzybica może się rozwinąć, czy mata nie jest czysty. Przy tak wielu skomplikowanych i różnorodnych stanowisk, Mata higieniczna jest konieczne, aby zapobiec rozwojowi i rozprzestrzenianiu się bakterii i pleśni. W zależności od typu używanego matę do jogi, będziemy chcieli, aby włączyć jedną z następujących metod czyszczenia.

Zanurzyć i kąpać mata do jogi

Ta metoda najlepiej stosować dla typowego matę do jogi, zwykle tapas lepkiej mat. Możesz zastosować tę technikę zwłaszcza gdy mata jest bardzo brudna i nie zostały odkażone w długim czasie.

 • Napełnij wannę ciepłą wodą, łyżeczkę sody oczyszczonej i niewielką część łagodnego mycia detergentem. Tworzenie piany w wannie.
 • Maty do jogi zanurzyć w wodzie z mydłem i przechowywać zanurzone przez około minutę.
 • Korzystanie z delikatną ściereczką lub gąbką luffy, szorować się żadnych uporczywy brud i zanieczyszczenia.
 • Spuścić wanna zabrudzonej wody o tym i przystąpić do płukania Twojego jogi maty z ciepłą wodą, co eliminuje resztki mydła i brudu.
 • Pat wysuszyć mat jogi i przejść do całkowitego wysuszenia przed wyrzuceniem lub pakowania go.

Spray swój matę do jogi

Jeśli jesteś po prostu chce dać swoje łoże szybkiego wycierania w dół, użyj następującej metody. Wymieszać półtorej szklanki wody z dwoma kroplami zmywania mydła w butelce ze sprayem. Lekko spryskać całą górną powierzchnię swojej matę do jogi (strony, które są w bezpośrednim kontakcie ze podczas praktyk), i wytrzeć wilgotną ściereczką. Przejdź do pat mat suchą, miękką szmatką. Upewnij się, że nie pozostawiają żadnych pozostałości z mydłem na macie, aby zapewnić, ręce i stopy nie poślizgu w czasie praktyki.

Czyszczenie Specjalistyczne maty do jogi

Jeśli masz ekologiczne jogi matę wykonaną z specjalistycznych materiałów, skontaktuj się z producentem w celu czyszczenia procedur i produktów w celu zapewnienia, aby nie uszkodzić jej składu. Może wolisz zakup ekologicznych materiałów eksploatacyjnych odkażania. Odwiedź stirlenchi.com na listę bezpiecznych dla środowiska środków czyszczących dostępnych do nabycia dla mat.

Można tworzyć własne ziemi przyjazne czyszczenia rozcieńczając dwie krople jednej z następujących olejów organicznych Średnie temperatury wody w ten sam sposób opisany wcześniej:

 • Olejek z drzewa herbacianego
 • Olejek cytrynowy
 • Olejek lawendowy
 • Olejek eukaliptusowy
 • Olej Oregano

Punkty do rozważenia

Mimo to świetnie zrozumieć dokładnie, jak do czyszczenia matę do jogi, istnieje kilka ogólnych punktów do rozważenia.

 • Przy każdym połączeniu lub zdezynfekować jogi maty, należy wysuszyć go całkowicie przed odstawieniem.
 • Podczas mycia go, używać produktów, które nie podrażniają skóry i powodować reakcje alergiczne.
 • Jeśli skóra jest bardzo wrażliwa, upewnij się, mydła używasz odpowiada Twoim potrzebom.

Ponadto, upewnij się, że jest wystarczająco dużo tarcia między tobą i maty podczas treningu. Jeśli zaczynasz czuć niestabilny, może to być czas, aby kupić nową matę.