grsail.com

Jak czyścić Kuchnia Drain

Jak czyścić Kuchnia Drain

Po używane zlewozmywaka do mycia naczyń, lub cokolwiek innego dla tej sprawy, może się to skończyć nieszczęśliwym skutkiem ubocznym brudnej kuchni drenażu. Można by pomyśleć, zlew używany do czyszczenia to w zasadzie oczyszczenia się, ale wręcz przeciwnie, to zajmuje trochę wysiłku, aby utrzymać drenażu kuchnia jasna i bezzapachowy.

Przed rozpoczęciem czyszczenia i odwanianie swój drenażu kuchnia, trzeba usunąć żywności lub inne zanieczyszczenia, które się zatyka go. Jeśli to tylko drobne skleić, prawdopodobnie można ją usunąć, uruchamiając usuwania śmieci, jeśli masz, lub zbierając jedzenie z mózgów z rękami, jeśli nie musisz. (Upewnij się, że wywóz śmieci jest wyłączony przed trzymać palce w błoto!) Aby dowiedzieć się, jak radzić sobie z bardziej poważnie zatkanego zlewu w kuchni, zobaczyć, jak oczyść drenażu. Aby dowiedzieć się, jak odwanianie swój drenażu, po prostu zachować czytania.

Instrukcja czyszczenia kuchenne spustowe

1. Uruchom gorąca woda z kolektora

Śmierdzący zapach w drenażu jest najczęściej wywołane przez bakterie, i ciepłej wody może przejść długą drogę w początku do zap. Dzięki ciepłej wody, oznacza to bardzo gorącej wody, na przykład gdy można zobaczyć pary pochodzących z mózgów. Można nawet zagotować wodę w garnku na kuchence, a następnie wlać go, używając rękawic kuchennych na rękach oczywiście. Ponadto, nie wkładać rąk w umywalce w tym miejscu lub na pewno ryzykować ich spalanie. Tylko niech wodę prowadzony przez około 15 sekund.

2. Spadek niektórych sody oczyszczonej

Po spustowy jest dobre i na gorąco, rzucać się w około łyżeczki sody oczyszczonej, a utrzymanie gorącej wody pochodzące jeszcze przez 15 sekund. Soda oczyszczona jest dobre dla zabijając nieprzyjemne zapachy i właśnie to może załatwić sprawę.

3. Czy jakieś Deodoryzujący ciężkich (w razie potrzeby)

Jeśli wody i sody gorąca nie dość pracy na pozbycie się zapachu, jest kilka innych rozwiązań czyszczenia można spróbować. Można wlać około szklanki jednej z następujących substancji w drenażu, pozostaw na około pół godziny, a następnie spłukać go ciepłą wodą: octu stołowego, wybielacz lub soku z cytryny. Jeśli masz zamiar użyć wybielacza, nosić stare ubrania, ponieważ może rozbryznąłby gdy go wylać. I tylko używać go w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

4. Kup i użyć silniejszego roztworu

Jeśli żaden z nich nie zrobić to sam rozwiązania pracy, może chcesz spróbować jeden wykonany specjalnie do czyszczenia gunk się z kanalizacji, takich jak żrące czyszczenia drenażu lub Bio-Clean w Bac-Out. Produkty te powinny być niektóre dostępne w lokalnych sklep spożywczy i sklep w domu poprawy, czy można zamówić je online. Możesz także spróbować wymaz na marne szczotką do szorowania.

Spust nadal nie czyścić?

Jeśli nadal zapach pochodzących z odpływem po wypróbowaniu wszystkich tych metod, może być bardziej poważny problem instalacyjnych, takich jak zatkania dalej w instalacji hydraulicznej lub zapach może być pochodzących z wywóz śmieci. Jeśli uważasz, że to przychodzi z wywóz śmieci, patrz czyszczenia wywóz śmieci do dalszego kształcenia. Jeśli nie jesteś pewien, jaki jest problem lub po prostu nie czujesz się pewnie sobie z tym sam, być może nadszedł czas, aby zadzwonić w profesjonalnym.

Bał Muchy odpływowe

Choć nie jest to powszechne, Twoja kuchnia może być odpływ zamieszkane przez "linii spustowych," małych, włochatych muchy, które mogą żyć w rurach i kanałach. Zanim pojawi się do pracy na ich wyeliminowanie, należy upewnić się, że rzeczywiście mają muchy spustowe i nie muszek owocowych lub inny podobny szkodnika.

Łatwy sposób stwierdzić, czy faktycznie leci z odpływem wschodzących jest za pomocą rolki taśmy maskującej lub taśmy opakowania. Wszystko co musisz zrobić, to umieścić kawałek taśmy przez błoto w nocy z lepkiej strony w dół. (Tylko jeden kawałek rozciągnięte zrobi. Nie mają obejmować cały otwór.) Upewnij się, że zlewozmywak jest sucha, tak że taśma będzie się dobrze trzymać.

Następnie, w godzinach porannych, zobaczyć, czy są jakieś muchy przyklejone do dolnej taśmy. Jeśli powtórzysz ten proces cztery noce z rzędu i nie skończyć z wszelkimi uwięzionych muchy, a następnie są one prawdopodobnie nie pochodzą one z drenażu, ale w innym miejscu w domu.

Jeśli test określa, że ​​mają rzeczywiście muchy spustowe, to jest czas, aby się ich pozbyć. Są one dość brutto patrzeć, nie mówiąc już o niehigieniczne. Muchy te żerują na żywności i innych odpadów organicznych w błoto, więc Bac-Out lub żrące czyszczenia powinny dbać o nich, a także, jako zapach spustowego, eliminując ich źródło pożywienia. Istnieją także specjalne żele spustowe wykonane w celu usunięcia tych szkodników. Wystarczy zapytać w lokalnym sklepie sprzętu.

Jeśli zakażenie w domu jest już ciężka, albo znaleźć nie masz muchy spustowe, ale jeden z ich skrzydlatych kuzynów zamiast i nie można dowiedzieć się, gdzie są one pochodzą, możesz skontaktować się z profesjonalną exterminator.

Utrzymanie spustowy Kuchnia Clean and Fresh

Aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu ociąganie się w błoto kuchni, zeskrobać naczynia do kosza, a nie w błoto, zwłaszcza, jeśli jedzenie na nich jest nudny i ma silny zapach. Również uruchomić gorącą wodę do zlewu po każdym użyciu go do mycia naczyń i upuść łyżkę sody oczyszczonej i / lub filiżankę octu w błoto raz w tygodniu, aby zapobiec gromadzeniu się nieprzyjemnych zapachów.