grsail.com

Jak czyścić ekran komputera

Jak czyścić ekran komputera


Wiedząc, jak prawidłowo czyścić ekran komputera pomoże przedłużyć żywotność monitora, zaoszczędzić pieniądze i chronić swoją wizję.

Wiem ekranie komputera

Przed kopać pod zlewem czegoś do czyszczenia monitora, należy określić typ ekranu komputera masz. Zazwyczaj monitory komputerowe są umieszczone w jednej z dwóch kategorii: CRT lub LCD.

Kineskopu (CRT) monitory są starsze modele. Są to zazwyczaj większe i cięższych niż ich odpowiedniki LCD. Co więcej, ich ekrany wykonane są ze szkła, co oznacza, że ​​mogą być czyszczone z komercyjnych produktów wykonanych specjalnie do szkła.

W przeciwieństwie do tego, wyświetlacz ciekłokrystaliczny (LCD) zawiera kilka arkuszy nie-szklanego materiałów polaryzujących z warstwą roztworu ciekłego kryształu pomiędzy. Monitory LCD nie może i nie powinno być oczyszczone w taki sam sposób, jak monitory CRT szkła.

Porady na temat Jak czyścić ekran komputera

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem monitor CRT lub LCD komputera, ważne jest, aby być bardzo ostrożnym podczas procesu czyszczenia. Monitory są delikatne i muszą być traktowane delikatnie, aby zachować swoje funkcje.

Poniższe wskazówki pomogą Ci podjąć stres uczenia się, jak wyczyścić ekran komputera:

CRT

Windex lub inne środki do czyszczenia szkła handlowe są zalecane do usuwania brudu, kurzu i odcisków palców od monitorów szklanych, które pochodzą z standardowymi komputerami CRT. Jednak nigdy nie należy spryskać płynem do mycia szyb bezpośrednio na monitorze, a rozwiązanie może przenikać do ekranu i uszkodzić obwody. Aby uniknąć szkody dla ekranu komputera, wystarczy spryskać Windex na miękką szmatką lub ręcznikiem papierowym, a następnie delikatnie przetrzeć monitor szkła za pomocą nawet strokes.If ekran komputera CRT jest wyjątkowo brudne lub zawiera mnóstwo zakurzonych smug, to możesz zdecydować aby odkurzyć większe cząsteczki kurzu. Jeśli wybierzesz tę opcję, należy użyć miękkiej szczotki na Twoim przywiązanie próżni przed czyszczeniem monitora komputerowego szkła.

Inne dobre materiały do ​​czyszczenia monitorów CRT są ręczniki z mikrofibry nasączoną niewielką ilością wody lub suchego kurzu jednorazowych, takich jak Swiffer Duster ściereczkami lub zszywkami "niestrzępiącą chusteczek, które oferują łagodnym czyszczenie.

LCD

Należy być bardzo ostrożnym podczas czyszczenia monitora komputerowego LCD, jak przy użyciu niewłaściwego rodzaju środków czyszczących może poważnie uszkodzić monitor. Nigdy nie należy używać do czyszczenia, który zawiera acetonu, aby usunąć brud i zanieczyszczenia z monitorami LCD. Raczej najlepiej jest czyścić chemicznie ekran LCD z mikrofibry lub delikatne tkaniny bawełnianej miękką szmatką. Jeśli metoda nie jest całkowicie suche czyszczenia ekranu, można dodać odrobinę alkoholu izopropylowego, miękką ściereczką, a następnie wytrzeć ekran za pomocą delikatnych, nawet udarów.

Dodatkowe wskazówki dotyczące czyszczenia

Praca na ekranie komputera, który jest oblepione warstw brudu, kurzu i zanieczyszczeń może być trudne na twoich oczach. Ponadto, dzięki czemu brud budować się na ekranie monitora może zagrozić integralności maszyny i zmniejszyć jej wartość w czasie. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się, jak prawidłowo czyścić ekran komputera. Zanim jednak rozwiązać zadanie, należy najpierw wyłączyć monitor. Nigdy nie czyścić ekran komputera, gdy urządzenie jest włączone. Co więcej, nie należy go włączyć ponownie, aż ekran jest całkowicie suchy.