grsail.com

Jak Cut Mango

Jak Cut Mango


Dowiedz się, jak wyciąć mango jest umiejętnością, każdy może nabyć. Mango, pyszne smakoszy owoców tropikalnych, speszyć kogoś nawet najlepszy szef kuchni. Podobnie jak wiele egzotycznych owoców, kopanie w mango nie jest tak proste, jak gryzienie w soczystych jabłek i brzoskwiń. Jednak poznanie technik pokrojone dojrzałe mango są warte czasu i wysiłku, aby nauczyć sobie nowe umiejętności.

Jak Cut Mango Bez skaleczenia

Istnieje kilka wyzwania do cięcia mango. Po pierwsze, nie ma skórki lub skóry, które muszą być usunięte bez odrywania połowę soczyste owoce. Następnie twarde, włókniste pit wewnątrz mango znany jest łowienie noże i czasem pęknięcia noża czy punkt utknie w nim. Wreszcie, jak można wyciąć mango i uzyskać najbardziej przetargu ciało off dołu? Oto krok po kroku do właściwego przygotowania mango.

Dojrzałe Mango

Przed montażem narzędzia do cięcia mango, musisz dojrzałe mango. Wiele osób nie lubią owoce mango, bo próbowałem niedojrzałe owoce. Nie oceniaj mango poprzez jego kolor. Mango są w szerokiej gamie kolorów od zielonego na jasny pomarańczowy. Niektóre mango nawet mieć wiele kolorów na skórze w tym zielony, żółty i pomarańczowy. Kolor mango jest określana przez wielu drzewa, które produkowały owoce i miejsce, gdzie jest uprawiana. Nawet coś takiego jak czerwony odcień na skórze, które w innych owoców wskazuje na dojrzałości po prostu oznacza, że ​​mango otrzymała również bezpośrednie działanie promieni słonecznych, podczas gdy została ona rozwija.

Aby sprawdzić, czy mango jest dojrzałe, po prostu daj mu delikatnie wycisnąć. Powinna czuć miękka w dotyku, ale nie gąbczasta. Jeśli robisz zakupy w mango, może chcesz kupić mocniejsze mango i niech dojrzewają na kilka dni na blacie. Kiedy czuje się miękkie, przenieść go do lodówki, aby zapobiec jego dojrzewania dalej.

Zamontować Narzędzia

Zamontować czysty deska do krojenia, ostry nóż, czystą miskę i kompostu lub miskę za śmieci pozostawionych kawałków. Upewnij się, że dokładnie umyć mango. Umyj ręce też, szczególnie jeśli już przygotowania innych potraw takich jak mięso, kurczaka lub ryby tuż przed cięcie mango.

Metody Cut Mango

Istnieje kilka sposobów, aby pokrojone mango.

Obrać i Kromka

Niektórzy ludzie lubią skórki mango używając do obierania warzyw. Umieść obrane mango na pokładzie cięcia i czysto pokroić się kawałki z twardej rdzenia wewnętrznego. Odrzucić rdzeń i skórki lub kompost im. Metoda ta jest trudna, bo mango są soczyste i śliskie skórki, ale jeśli dwie metody poniżej zastraszyć, spróbuj obrać i pokroić go jak jabłko. Nie możesz uzyskać jak najwięcej mięsa off z mango, nie będzie też najczystsze cięcie, ale nadal można cieszyć owocom ten sposób.

Scoop It

Oto jak korzystać z metody łopatkowe:

  • Umieść czysty mango na pokładzie rozbioru z boku macierzystych do dołu.
  • Wytnij wokół mango w firmie linii. Odwróć mango nad i powtórzyć. Jesteś w lewo z dwóch plasterków zwanych policzki.
  • Wytnij wokół środkowej części ponownie, unikając gęstą, włóknistą centrum.
  • Pokroić w długie linie poprzez policzkach. Za pomocą łyżki, po prostu miarka ciało się do czystej miski.
  • Wyrzucić centrum włóknistą i skórki z policzków do sterty kompostu lub śmieci.

Odwróć się

Druga metoda jest do cięcia policzki się mango, w plasterki i odwrócić go na drugą stronę. Następnie można łatwo wyciąć kawałki owoców off. Oto, jak Przerzuć mango.

  • Umieść czysty mango na pokładzie rozbioru z boku macierzystych do dołu.
  • Wytnij wokół mango w firmie linii. Odwróć mango nad i powtórzyć. Uzyskane sekcje są policzki.
  • Z ostrym nożem, linie cięcia w pionie i poziomie za pomocą strony mięsa policzków zrobić szachownice kwadratów. Zrób to w oba policzki.
  • Chwyć policzka mango w Twoich rękach. Delikatnie wsuń go na wylot tak, że kwadraty szachownicy stoją na zewnątrz.
  • Użyj nóż i ostrożnie zeskrobać kwadratowe kawałki mango na zewnątrz i do miski.

Gourmet Gadżety

Dla tych, którzy naprawdę kochają mango, przemysł gotowania wymyślić gadżet dla smakoszy nazwie splitter mango do ułatwić Ci życie. Rozdzielacz mango usuwa mięsiste wewnętrzny rdzeń z owoców w jednym zamachem, dzięki czemu można z policzków czysto odcięte i gotowy do Scoop lub metod typu Flip. Znajdź rozdzielacze mango w sklepach smakoszy kuchni lub mango online.Enjoy świeżych, jak pyszne przekąski, w sałatka owocowa, lub w wielu przepisów, które wymagają tego wspaniałe, jeśli nieco zastraszenia, owoce tropikalne.