grsail.com

ISP: ISP Słownik Porady

IMAP

IMAP oznacza Internet Message Access Protocol. Protokół ten działa jak POP, z wyjątkiem, że utrzymuje swój e-mail na serwerze poczty elektronicznej dostawcy ISP, dopóki nie zdecydujesz się go przenieść. Usługa IMAP może kosztować więcej niż POP, gdyż Twoje konto może zająć dodatkowe miejsce na dysku, jak e-mail pozostanie na serwerze poczty elektronicznej dostawcy usług internetowych.

FTP

FTP to skrót od File Transfer Protocol. Jest to usługa, która w zasadzie tylko ISP zapewnia możliwość połączenia z ISP. Jest to często stosowane jako środki do uaktualniania miejsca sieci. Jest to jednak bardzo niebezpieczne w odniesieniu do jak obsługuje haseł. Bardziej nowoczesne metody takie jak WebDAV należy rozważyć zamiast. Robiąc zakupy na ISP, te, które nie oferują bardziej bezpiecznych alternatyw do FTP nie powinna być nawet brane pod uwagę.

X-Face

X-Twarze zostały przygotowane, aby zarówno e-mail i grup dyskusyjnych trochę bardziej przyjazne dla człowieka. Są neutralne, a ISP będzie współpracować z każdym dostawcą ISP, który dostarcza wiadomości e-mail i / lub usługi Usenet ISP. Oni wymagają doświadczonych aplikacji poczty e-mail / Usenet tworzyć i wyświetlać je prawidłowo, choć. Gdy wiadomość e-mail lub Usenet news ma X-twarz dołączony, zostanie on wyświetlony jako mały monochromatyczny obraz (zazwyczaj gdzieś w nagłówku) przez aplikacje, które je obsługują podczas oglądania wiadomości posiadania lub element. Czasami są one wyposażone w miniaturowe portrety autora, ale częściej są one wykorzystywane tylko dać trochę wgląd w osobowość autora.

SSL

SSL to skrót od Secure Sockets Layer. Jest to specjalny rodzaj usług ISP wykorzystywane do szyfrowania komunikacji pomiędzy ISP a użytkownikiem. To nie jest zrobione tylko dla prywatności, ale także bezpieczeństwo ISP. Niestety nie wszyscy dostawcy usług internetowych obsługuje SSL jeszcze, więc sprawdzić z dostawcą ISP przed podjęciem jakichkolwiek zobowiązań. Należy pamiętać, że podczas gdy e-mail do wysłania i / lub otrzymane przez SSL będą szyfrowane za jego podróży do i / lub z dostawcą usług internetowych, to nie będą szyfrowane przez pozostałą część jego podróży, a tym samym będzie nadal potencjalnie otwarte na podsłuchiwanie. Aby naprawdę chroni e-mail trzeba coś jak S / MIME lub PGP.

SMTP

SMTP oznacza Simple Mail Transfer Protocol. SMTP jest używany do wysyłania wiadomości e-mail z jednego serwera pocztowego do drugiego. Prace SMTP w połączeniu z POP do wysyłania i odbierania wiadomości e-mail. Niektórzy usługodawcy internetowi dostawcy nie używać SMTP z powodu problemów ze spamem, które mogą przeciążać ich serwerów.

Fix ISP Narzędzia

W 2001 roku, Lucent Technologies udostępniła bezpłatne narzędzie diagnostyczne internauty, użytkownika o nazwie MyVitalAgent. Narzędzie pozwala użytkownikom monitorować, diagnozować i leczyć łączność z Internetem. Chociaż Lucent nie oferuje już wsparcia dla MyVitalAgent, oferuje bardziej wydajny, złożoną wersję tego narzędzia do dostawców usług internetowych już dziś, za pośrednictwem linii VitalSuite produktów. Niemniej jednak, to narzędzie może pomóc zidentyfikować problem z Internetu i może pomóc, a Twój dostawca ISP szybko zaradzić sytuacji. Google MyVitalAgent dla strony, która pozwala pobrać darmowe oprogramowanie.

WebDAV

Niektórzy dostawcy usług internetowych umożliwiają dostęp WebDAV do hostowanych stron internetowych. WebDAV (czasami nazywane DAV) jest typu ISP usługi, które można wykorzystać do mocowania ISP zasoby tak, jakby były zainstalowane na miejscu. Zapewnia wszystkie zalety FTP, ale jest znacznie bardziej bezpieczne. Chociaż ISP rabat zazwyczaj nie oferują WebDAV, lepiej dostawcą ISP zwykle będzie. Pamiętaj, że za darmo ISP oferta tylko dostęp FTP skończyć kosztującej pieniądze, jeśli konto jest pęknięta.

Telnet

Protokół Telnet jest usługą dla dostawców usług internetowych, który zapewnia środki do łączenia się z ISP. Jest czasami wykorzystywane do aktualizowania stron internetowych, i często stosowane jako sposób łączenia na rachunek powłoki. Jest to jednak bardzo niepewna z jak obsługuje haseł. Inne nowoczesne protokoły jak ssh należy rozważyć w zamian.

POP

POP oznacza Post Office Protocol. POP jest używany do pobierania wiadomości e-mail z serwera pocztowego dostawcy ISP. Większość dostawców oferuje opcję POP lub nowszego protokołu, protokół IMAP dla abonentów. POP3 nie wymaga SMTP do wysyłania wiadomości e-mail od abonenta, klienta e-mail.

Internet Service Provider

Istnieje wiele różnych typów dostawców usług internetowych (Internet Service Providers). Istnieją lokalne dostawcy usług internetowych oraz dostawców usług internetowych krajowych. Istnieją dostawcy usług internetowych, które koncentrują się na różnych typów połączeń, jak modem dial-in, ISDN, ADSL, DSL lub szerokopasmowych. Istnieje ISP biznesowych i dostawców usług internetowych mieszkalnych. Istnieją nawet dostawców usług internetowych, które oferują różne metody dostępu, jak graficzne (PPP / SLIP) lub tekstowych (shell). Pamiętaj, aby porównać ISP przed wyborem jednego.

Wersja bez grafiki

Lepsze ISP udostępnia ciekawy usługi ISP: zdolność do treści Konsorcjum WWW. Informacje Kalendarz typu zdarzenie może być konsorcjalnych dzięki technologii o nazwie iCalendar. Wpisy do dziennika wiadomości lub informacji typu zdarzenia mogą być konsorcjalnych, zarówno przez technologię o nazwie RSS (RDF Site Syndication) lub pokrewnej technologii o nazwie Atom. Podczas gdy tradycyjne syndykacja jest tylko tekst, ze względu na popularność odtwarzacza muzycznego iPod coraz więcej podcastów (RSS z załączonymi plikami audio) są wyświetlane. Wiele dynamiczne serwery internetowe mają wbudowaną możliwość automatycznego syndykat odpowiednia zawartość cały proces podejmowania wysiłku.

APOP

Stare Protokół POP3 jest prawdopodobnie najbardziej popularna usługa ISP do odbierania wiadomości e-mail. Niestety jest to bardzo niepewnym domyślnie odniesieniu do jak obsługuje haseł. APOP jest opcja, która rozwiązuje POP3 jest hasło niepewność, poprawy ogólnego bezpieczeństwa dostawcy usług internetowych i bezpieczeństwa ISP. Zauważ jednak, że nic nie robi dla poczty e-mail prywatność - tylko e-mail bezpieczeństwa. Coś jak S / MIME lub PGP jest potrzebne do poprawy prywatność, też. Zauważmy również, że jeżeli używany jest SSL, APOP nie jest potrzebne.

Picons, AOL Buddy Icons i .Mac Ikony

PIcons, AOL Buddy Icons i .Mac Ikony są podobne do X-twarzy, ale istnieje kilka istotnych różnic. Po pierwsze, są one przechowywane w bazie danych master (w przypadku PIcons baza ta może być dublowane przez każdego dostawcę ISP jako regularne usługi ISP). Po drugie, są one w kolorze. Po trzecie (w przypadku PIcons tylko) mogą reprezentować firmy i organizacje oprócz osób. Programy Doświadczeni może wyświetlać PIcons, AOL Buddy Ikony lub .Mac ikony z wiadomości e-mail lub elementów dyskusyjnych zamiast (lub oprócz) X-twarzach. PIcons to otwarty standard, podczas gdy AOL Buddy Ikony Ikony i .Mac własnego i są dostępne tylko dla niektórych użytkowników ISP.

ISP

ISP jest skrótem od dostawcy usług internetowych, które są firmy, które zapewniają dostęp do Internetu za opłatą. Dostęp do Internetu jest uzyskiwany poprzez modem i albo połączenia wąskopasmowe, takich jak dial-up lub szerokopasmowego połączenia, takich jak DSL.

SSH

SSH oznacza bezpiecznej powłoki. Jest to serwis ISP wykorzystywane do łączenia się z ISP. Jest często używany do aktualizacji witryny sieci Web, a często używane jako metoda podłączania do konta shell. Przy zakupie konta shell w dzisiejszych czasach, tylko dostawców usług internetowych z SSH należy rozważyć. Tylko wolne ISP oferta Telnet dostępu będzie skończyć kosztującej pieniądze, jeśli konto jest pęknięta.

Suseł

Kilku dostawców oferuje Gopher miejsca w przestrzeni internetowej obok. Gopher jest starym protokołem, który poprzedza World Wide Web, a do niedawna był silny trend stron Gopher zastąpione równoważnymi stron internetowych. Tak, jak to wyglądało Gopher zamierza zniknąć na zawsze, więcej dostawców ISP zaczęły notować Gopher jako dostępnej usługi ISP ponownie. Zaletą jest to, że dostęp do witryn Gopher to szybko, szybciej niż dostęp do witryn sieci Web i działa przejrzyście z większości nowoczesnych przeglądarek. Wadą jest to, że strony Gopher są znacznie mniej atrakcyjne wizualnie.

Konto Shell

Niektórzy dostawcy oferują konta shell. Konto shell to specjalny rodzaj usług ISP: to jest w zasadzie tylko tekst dostęp do Internetu. Można się zastanawiać, dlaczego ktoś chciałby coś takiego. Po tym wszystkim, gdy e-mail jest głównie tekstowy tak, Web jest inne zwierzę. Zastanów się jednak, że niewidomy użytkownik nie dba o zdjęciach na stronie internetowej, ale nadal mogą potrzebować jego podstawowe informacje. Wielu niewidomych użytkowników polegać na rachunkach powłoki pracy w połączeniu ze specjalnymi czytnikami ekranu. Wielu użytkowników mają także powłokę antywirusowe konta świadczenia.

VPN

VPN to skrót od Virtual Private Network. Korzystanie z publicznego dostępu do sieci przez ISP, upoważnieni użytkownicy mogą zalogować się na prywatnej sieci przy użyciu szyfrowania i oprogramowania zabezpieczającego.