grsail.com

Instrukcja Bezpieczeństwa Pracy Uniwersytetu Analiza

Instrukcja Bezpieczeństwa Pracy Uniwersytetu Analiza

Ta uczelnia Analiza bezpieczeństwa pracy obsługi pomoże Ci dowiedzieć się, jak przeprowadzić analizę bezpieczeństwa pracy wspaniałe w Twoim miejscu pracy.

Przerwa It Down

Analiza bezpieczeństwa pracy (JSA) jest prostym narzędziem. Korzystania z JSA jako metoda oceny procesu lub zadania, które mogą nieść ze sobą zagrożenia i JSA może być używany jako narzędzie szkoleniowe dla pracowników.

Powody, aby korzystać z JSA:

 • Oceny ryzyka osobistego bezpieczeństwa, nieruchomości i sprzętu
 • Oceny obecnych procedur bezpieczeństwa w miejscu
 • Bezpieczeństwo Wstępnie plan nowej procedury pracy o wysokim stopniu ryzyka
 • Ocenić, co poszło nie tak, gdy wystąpi poważny wypadek lub obrażenia
 • Ocenić, dlaczego pewne zadanie jest skorelowane z wielu wypadków

Kiedy już dział JSAs wypełnić można analizować wyniki i zalecenia do zmian, które poprawią bezpieczeństwo. Na przykład, jeśli jest to oczywiste po przeczytaniu przez JSAs, że pracownicy są stale potknięcia w konkretnym laboratorium kampusie to oczywiście maty antypoślizgowe lub znaki są potrzebne w celu poprawy bezpieczeństwa.

Zaangażowanie Pracowników Uniwersytetu

Jako dyrygent dużego projektu JSA, częścią twojej pracy jest zachęcenie pracowników do rozważenia wszystkich zagrożeń związanych z ich pracy. W zależności od polityki danego departamentu trzeba będzie wręczyć do JSA do wszystkich lub większości pracowników. Wyjaśnij, w jaki sposób chcesz je wypełnić swoje formy.

Przydatne pytania zadać, gdy wypełnienie JSA:

Oto pomocne wskazówki można zaoferować pracownikom, jak zacząć wypełnianie ich formy JSA. Niech następujące pytania dotyczące różnych etapów zadań w ich działu.

 • Czy pracownik ranny robi to zadanie?
 • Mógłby spaść pracownik, slip lub potknąć?
 • Czy pracownik tkwić w czymś ostrym lub cięcia.
 • Czy istnieje ryzyko narażenia na działanie szkodliwych substancji chemicznych lub oparów?
 • Czy każdy rodzaj wypadku transportowego wystąpić?
 • Jak środowisko wygląda?
  • Czy istnieje ryzyko, ciepła, zimna lub elektrycznymi?
  • Czy coś złamane, który jest obecnie wprowadzenie pracowników na ryzyko?

To tylko kilka pytań, aby uzyskać pracowników dzieje. Oczywiście istnieje wiele innych pytań, które mogą się pojawić.

Uniwersytet Podręcznik analizy bezpieczeństwa pracy Porady

Każdy dział musi mieć oddzielne JSA na prowadzone. Oszczędność czasu dzięki połączeniu JSAs towarowych pozwoli zaoszczędzić czas, ale swoje zalecenia nie będą personalizowane lub przydatne.

Można jedynie zalecenia dotyczące bezpieczeństwa na podstawie informacji można dowiedzieć się z JSAs. Jeśli ludzie nie są przydatne informacje na temat ich zadań pracy możesz:

 • Obserwować pracę w działania i wypełnić swoją JSA.
 • Czy pracownicy ponownie zrobić swoje formy JSA.
 • Wypełnić formularze JSA z pracownikami.

Nie zapomnij podać ergonomiczne zadania, odzież ochronna medycznych problemów, zadań jazdy i pewne kwestie szeroko bezpieczeństwa kampusu takich jak monitorowanie bezpieczeństwa pożarowego w swojej ocenie JSA.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących typu tematów to na formularzach JSA spojrzeć na wolne miejsca pracy wskazówek bezpieczeństwa.

Przykład JSA

Procedura wypełniania formularza JSA:

 1. Oceniać zadania lub procesu i określić, jakie kroki można brać.
 2. Określić i listy potencjalnych zagrożeń, które mogą być przypadkowe urazy, uszkodzenia sprzętu lub narażenia (takie jak narażenie na chemiczne w laboratorium chemicznym).
 3. Tworzenie listy, które obejmuje odpowiednie procedury pracy. Obejmuje to urządzenia ochronne, odpowiednich narzędzi i procedur bezpieczeństwa, aby przestrzegać podczas wykonywania zadania.

Formularz próbka

Data: 14 września, Wydział 2007: Biblioteka Uniwersytecka

Opis pracy Zadania: Stocking najlepszych książek półki

Wypełnione przez: Joe Bezpieczeństwa

Analiza bezpieczeństwa pracy
Etap pracy Opis krok w sekwencji Potencjalne zagrożenie Środki zapobiegawcze podjęte
Konfigurowanie ruchomą drabinę bezpieczeństwa Upewnij się, że drabina jest prawidłowo zamocowany do urządzenia regały i że koła są naoliwione. Drabina może spaść i spowodować obrażenia u pracownika biblioteki lub student Zastosować osłony antypoślizgowe do szyn drabiny i pracowników kolejowych w odpowiednich technik użycia drabiny.
Powiesić znaki bezpieczeństwa. Zlokalizuj widoczny obszar do umieszczenia znaku. Student może przegapić znak i próbować dostać książki stanowią górną półkę na własną rękę. Może to spowodować obrażenia studentów. Znaki słowne w łatwy do zrozumienia języka; "Student, prosimy pracownika biblioteki jeśli potrzebujesz książkę z górnej półki". Drukuj znaki przy użyciu czarny tekst na jasnym kolorowym tle.

Oceny działań w celu ochrony uczniów z upadków bibliotecznych może wydawać podstawowe i niepotrzebne, ale każda procedura w miejscu pracy musi być oceniany pod kątem bezpieczeństwa.

Jeśli myślisz sobie: "Hej, to uczelnia praca ręczna analiza bezpieczeństwa jest pomocny, ale gdzie mam dalej?" spróbuj poszukać w jaki planu bezpieczeństwa można tworzyć za pomocą formularzy JSA. Uniwersytet Indiana ma wielką politykę bezpieczeństwa stworzone dla bezpieczeństwa ware oczu, która pomoże ci uzyskać kilka pomysłów.