grsail.com

Indian wesela

Indian wesela


Jako osoba z nie Indo-Pak tle poślubia do indyjskiego rodziny, miałem bardzo ciekawe doświadczenie o zupełnie Indyjski ślub. Mając doświadczonych Indo-Pak uroczystości weselnych zarówno jako widz i uczestnik, miałem okazję stworzyć kilka bardzo wyjątkowe wspomnienia.

Czego można się spodziewać na indyjskim weselu

Jest tak wiele odmian religijnej, kulturowej i językowej regionu Indo-Pak, że jest to niemożliwe do katalogu specyfikę i każdego indyjskiego ceremonii. Jednak istnieją pewne podstawowe cechy, które są wspólne dla większości, jeśli nie wszystkich, Indian wesela.

Przede wszystkim, obrzędy Indian wydają się być bardzo kolorowe. Nie jest określony kolor związany z każdej części ceremonii. Na przykład, w czasie, w którym mehendi ręce panny młodej są ozdobione motywami Hennah, że jest zobowiązany do noszenia żółty lub pomarańczowy strój. Te dwa kolory są przeznaczone do reprezentowania koloru samego Hennah. W dniu ślubu, oczekuje się, że panna młoda nosić czerwony, oprócz asortyment biżuterii i innych akcesoriów. Goście są podobnie okazało się równie jasnych kolorach.

Indian cermonies charakteryzują się także tradycyjne pieśni weselne, często oznaczało kłuć dobroduszny zabawy w rodzinie szwagra za. Korzystanie słodycze jako metafora słodyczą życia małżeńskiego jest kolejną wspólną cechą indyjskich wesel. Często narzeczeni będą karmić siebie słodyczy, w nadziei na długie i szczęśliwe małżeństwo.

Przygotowania ślubne

Pojęcie "sola singhar" jest bardzo centralne do tej okazji. Dosłowne termin może się różnić od regionu, ale podstawowe założenie jest takie samo. Najlepsze polskie tłumaczenie jest "ubrany" lub "dziewiątki". Oczekuje się, Indian bride spojrzeć jej absolutnie najlepsze w dniu ślubu.

Ja osobiście doświadczył te posługi dla własnego ślubu. Dla osoby, która woli dżinsy i T-shirt na cokolwiek innego, przekształcając mnie do indyjskiego oblubienica nie była łatwym zadaniem dla moich teściów. Zwykle oczekuje się, że panna młoda nosić sari brokatowy, ciężkie złote pierścionki, naszyjniki, ozdoby do włosów, złote buty i pasujące torebkę i równie ciężkie ilość makijażu.

Stając sola singhar to poważna sprawa!

Indyjski vs zachodnich Wesela

Jedną z głównych różnic między indyjskich i zachodnich wesela jest w długości poprzednich imprez. Zazwyczaj święto trwa co najmniej trzy dni (i aż trzy tygodni lub więcej w niektórych regionach), z różnych ceremonii i rytuałów wyznacza rytm każdego etapu. Ponadto, jako całość, Indian wesela są o wiele bardziej kolorowe i wypełnione widowiskowość niż zachodnich wesela.

Jednak podstawowe założenie jest takie samo-celebracja życia, miłości i zaangażowania.

Powiązane linki

  • 101 Indian Suknie ślubne
  • Przesądy ślubne
  • Tradycje weselne
  • Chińskie Tradycje weselne
  • Irlandczycy Tradycje weselne