grsail.com

Igły do ​​szycia ręczne

Igły do ​​szycia ręczne

Choć może się zapoznać z igły do ​​szycia ręcznego, który pochodzi podstawowej w każdym zestaw do szycia, nie są w rzeczywistości kilka różnych typów i rozmiarów igieł do wyboru. W zależności od rodzaju szycia ręcznego będziesz robił, nie igła, która idealnie pasuje do twojego zadania.

Zakup Igły ręczne

Można kupić w każdym sklepie igieł rzemieślniczych i sklepów specjalistycznych szycia jak JoAnn Tkaniny będzie miało ogromny wybór do wyboru. Książki igieł wielu wielkości są przystępne, często mniej niż sześć dolarów za sztukę, i dają wiele możliwości dla niemal każdego projektu.

Możesz też kupić igieł w Internecie. Spróbuj niektóre z następujących popularnych sprzedawców:

  • Create4Less oferuje szeroki wybór igieł do szycia dla każdego projektu.
  • Spiralne Igły Eye sprzedaje igieł indywidualne, łatwe-Threading w kilku rozmiarach.
  • Jean S. Lyle sprzedaje drobne angielskiego igieł projektów scheda.
  • Amazon.com oferuje igły ręcznie od różnych producentów.

Anatomia Needle

Podczas gdy igły na początku szycia była grubsza wykonana z drewna lub kość, współczesne igły są zazwyczaj wykonane ze stali i niklowane, tytan, złoto i platyna.

Igły różnią się wielkością i kształtem, ale większość modeli ręcznie szycia mają ostre zakończenia i pustą pętlę lub oko. Aby użyć igły, włożeniu nicią do oka i wsunąć koniec wyprostowanego w tkaninę. Niektóre projekty mają gniazdo w ucho igielne lub jej pobliżu oka, aby gwintowania łatwiejsze.

Rodzaje igły ręczne

Igła najlepsze strony dla projektu będzie zależeć od rodzaju szycia robisz, grubości i gęstości materiału, z którego korzystasz, i efekt masz nadzieję osiągnąć. Istnieje kilka rodzajów igieł, które są popularne wśród szwaczek.

Śruta

Kupując książkę igieł, to prawie zawsze zawierają śrutę w różnych rozmiarach. Są igły będą używane przez większość ogólnej szycia. Śruta mają zaokrąglony oko, ostry czubek i są średniej długości. Najcieńsze śruta są bardzo smukłe, idealny do delikatnych tkanin takich jak szyfon lub jedwabiu, podczas gdy grubsze śruta może pracować dla cięższych prac, takich jak płótno lub denim.

W relacjach

Krótszy niż śruty, relacjach są małe igły, które dobrze do pikowania i prac wykończeniowych. Są one przeznaczone do tworzenia niewielkich otworów i nosić przez grube tkaniny nici. Jeśli pikowania heirloom szyć lub robić, lub jeśli zmiany odzieży, relacjach może być najlepsze igły do ​​swojego projektu.

Igły "milliners

Jeśli się kapelusze lub utwórz kwiaty tkaniny i ozdoby dla swoich projektów, może się okazać, że igły są użyteczne "milliners. Te długie, cienkie igły pozwalają w kilka szwów na igłę w czasie. To może pomóc, gdy jesteś polewanie lub jeśli chcesz tworzyć proste gromadzi w tkaninie.

Igły do ​​haftowania

Jeśli haftować ręcznie lub jeśli chcesz dodać haftowane ozdoby do swoich projektów do szycia, igły do ​​haftowania powinny być częścią zestawu do szycia. Grubsze i dłuższe niż w innych igieł, mają też duży, aby pomieścić wiele oczu kosmyki muliny.

Igły do ​​zamykania puszek

Jeden świetny sposób, aby dodać coś ekstra do projektów szycia jest ozdobić je z koralikami. Jeśli pracujesz z małych zaszył koralików, igły linkę są niezbędne. Te długie, smukłe igły mają bardzo wąskie oczy, które pozwalają im przejść przez otwory środkowe małe kulki.

Tapicerka Igły

Mimo że nie są zwykle zawarte w standardowych książek igły, igły tapicerskie może być przydatny do ok. Te długie igły są czasem wygięte, a oni dobrze dla dostania się do dziwnych miejsc na projekty szycia ciężkich. Jeśli nie pracy tapicerki lub związać kołdry i narzuty, może chcesz dodać niektóre z tych igieł do zestawu zasilającego.

Tępo zakończonej igły

Choć ostre punkty są niezbędne dla wielu projektów, są chwile, kiedy zaokrąglona końcówka jest konieczne do osiągnięcia pożądanego efektu. Istnieje kilka rodzajów igieł tępymi końcówkami:

  • Długopisy wyglądać śruty, ale mają zaokrąglone końce. Jeśli szycie dzianin może się okazać, że lepiej służy długopis igły do ​​Twoich potrzeb.
  • Igły do ​​cerowania mają tępe wskazówki i duże oczy i są w wielu rozmiarach. Jeśli naprawy całości w pozycji drutach, igłą do cerowania będzie przydatna.
  • Igły są długie, gobelinowe tępe spiekanych igły. Jeśli szycia na luźno tkane, grube tkaniny, igły gobelin jest najlepszy.
  • Iglice są bardzo duże, tępe igły, a można z nich korzystać w wątku lub elastyczne sznurki przez obudowy tkaniny.

Dbanie o Needles

W ogóle, swoje igły do ​​szycia nie wymagają dużo opieki. Należy je przechowywać suche, aby zapobiec korozji, a jeśli staną się nudne, wyostrzyć je za pomocą małego Pincushion wypełnione piaskiem, zwany igły temperówka. Z należytą starannością książka igieł może trwać kilka lat.