grsail.com

Hype Na hydroksy kwas cytrynowy

Włącz telewizor, otworzyć gazetę lub czasopismo, w trybie online, a zobaczysz, niekończące się reklamy produktów odchudzających. Są wszędzie, większość z nich reklamuje ogromne ilości utrata masy ciała w krótkim czasie. Wiele z nich zawierają także składnik zwany hydroksy kwasu cytrynowego (lub HCA), pochodzący z rośliny Garcinia cambogia.

Jak to działa?

Kwas cytrynowy bierze udział w metabolizmie węglowodanów, HCA, zmodyfikowanej postaci kwasu cytrynowego, hamuje aktywność enzymu, który umożliwia węglowodany mają być przechowywane w postaci tłuszczu. Innymi słowy, HCA występuje nadmiar węglowodany są spalane zamiast przechowywane w tłuszczu. Dodatkową korzyścią jest to, że spadek apetytu, oczywiście, wspomaga utratę wagi.

Hype Na hydroksy kwas cytrynowy

American Journal of Physiology-Fizjologii Przewodu Pokarmowego i wątroby, opublikowane przez The American Physiological Society, Opóźnienia HCA pokazał wchłanianie glukozy w jelitach u szczurów, zmniejszając produkcję insuliny. Szczurom podawano HCA przed naśladując posiłku przez zaparzanie cukier w żołądku. Wzrost cukru we krwi był znacznie wolniejszy pokazując HCA działa jako skuteczny suplement diety. Opóźnienie absorpcji jest znaczący, ponieważ cukier, który jest normalnie wchłania się szybko w ciągu 20 minut lub mniej, zajęło ponad dwie godziny z HCA. To może zmniejszyć wysokie szczyty glukozy, że organizm normalnie by produkować dużo insuliny do obsługi posiłek.

Czy to jest bezpieczne?

To brzmi świetnie w teorii, jednak FDA przypomniał wiele suplementów diety zawierających HCA stwierdzając, że otrzymała doniesienia o problemach wątroby u tych, którzy je wziął. Drgawki, zaburzenia sercowo-naczyniowe i inne problemy zdrowotne były również zgłaszane.

HCA jest nadal aktywny składnik wielu suplementów odchudzających obecnie na rynku. Rezultaty są różne, jeśli chodzi o skuteczność HCA w obu badaniach na zwierzętach i ludziach. Niektóre badania nie wykazały żadnych niepożądanych skutków ubocznych, podczas gdy jednym z badań stwierdzono, że wysokie dawki dzienne HCA spowodowało zanik jąder i innych poziomów toksyczności u szczurów. To samo odnosi się do badań dotyczących utraty masy ciała. Niektóre pokazał HCA się bardzo skuteczne, podczas gdy inne badania wykazały, że nie promować utrata masy ciała lub zapobiegania odkładanie tłuszczu.

Wiele stron internetowych, utrata masy ciała i firmy twierdzą, że HCA jest bezpieczny, jednak skutki długoterminowe nie są bardzo znane. Musimy zdecydować, czy ewentualne ryzyko HCA to warto, czy nie. Co ciekawe, HCA jest również znany jako Brindle Berry lub Malabar tamaryndowca, który jest używany w indyjskiej i tajskiej kuchni jako dodatek smakowy i przyprawa. Indyjski medycynie ludowej używa go jako herbatę lub suchego proszku dla przeczyszczający i do leczenia reumatyzmu. Może on być podstawiony przez wapna jako Malabarskiego tamaryndowca. W Cejlon, jest stosowany do leczenia rybne i soli.

Bottom Line

Celem stosowania HCA jest zmniejszenie szczytów i dolin insuliny i spowolnienie progresji cukrzycy typu 2. Inne badania muszą być wykonane jako HCA może jeszcze korzyści terapeutycznych. Wydaje się na ograniczenie łaknienia jednak jury jest jeszcze obecnie. Czytaj etykiety każdego suplementu odchudzania stosowania leku należy zawsze przestrzegać wskazówek podanych na etykiecie. Nadal nie jesteśmy w stanie kupić zdrowie i kondycję w butelce i muszą podejmować inteligentne wyborów żywieniowych i aktywności fizycznej.

Hype Na hydroksy kwas cytrynowy

Nie wiesz o KORZYSTANIA HCA, aby schudnąć? Co za pomocą których żyją skorupiaki ZAMIAST?