grsail.com

HVAC: HVAC - Porady klimatyzacja

Kiedy wymieniać centralnego klimatyzatora

Jeśli masz dość płacenia dużo do chłodzenia konserwacji systemu, zainwestować w klimatyzację wysokiej wydajności. Nowe modele są często dwa razy tak wydajny, jak 10-letnich modeli. Poszukaj klimatyzatora o wysokim ratingu SEER, miara wydajności.

Czyszczenia i konserwacji centralnego klimatyzatora

Zatrudnić specjalistę, by sprawdzić i dostosować prędkość wentylatora na powietrzu lub w piecu obsługi. Będzie ona utrzymać urządzenie działa sprawnie. Przedsiębiorcy mogą również wyczyścić kanałów i upewnić się, że uszczelki są szczelne.

Chłodzenie-Stage Two Oferty Ustawianie za łagodniejsze dni

Aby pomóc w regulacji klimatu w domu, szukać nowych modeli klimatyzatorów, które zapewniają chłodzenie dwuetapowy. Dwustopniowy chłodzenia jest nie tylko cichsze i bardziej komfortowe, mogą zaoszczędzić energię i pieniądze, w porównaniu do konwencjonalnych, jednostek jednostopniowe.

Rozmiar ma znaczenie przy wyborze Central klimatyzatora

Aktualizacja do nowego systemu chłodzenia, jeśli Twój obecny sprzęt jest więcej niż 12 lat. Starsze modele są często przewymiarowane, głośniejsze i nieefektywne.

Czyszczenia i konserwacji centralnego klimatyzatora

Klimatyzatory centralne powietrza, jak każde urządzenie, czasami wymagają regularnej konserwacji, aby wykonać na szczyt skutecznie. System może wymagać manipulowane lub oczyszczone, i nie wymaga poważnych napraw. Możesz zrobić coś prostego samemu konserwacji. Przechowywać instrukcję obsługi poręczne i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta. Oto kilka prostych kroków do zapamiętania dla optymalnej wydajności:
- Do czyszczenia centralnego klimatyzatora, należy wyłączyć zasilanie urządzenia. Nie powinno być przełącznik na zewnątrz obok sprężarki.
- Następnie, podciśnienie lub użyć miękkiej szczoteczki, aby pozbyć się brudu na zewnątrz cewki, gruzu i trawy wycinki.
- Sprawdzić, czy filtr na przewodnika powietrza lub pieca. Jeśli tak brudne, trzeba będzie wymienić lub oczyścić je, na podstawie instrukcji producenta. Powietrze porusza obsługi chłodzone lub ogrzewane powietrze przez przewody wentylacyjne w domu.
- Czyste i oleju wewnątrz wentylatora pieca, lub wentylator obsługi powietrza. Również wyczyścić wentylator jednostki zewnętrznej. Ponownie sprawdzić instrukcji producenta w swojej instrukcji obsługi.
- Meble i dywany z dala od otworów wentylacyjnych, aby uzyskać prawidłowy przepływ powietrza. Jeśli przepływ powietrza jest zablokowany, może to doprowadzić do uszkodzenia sprężarki.

Centralny Klimatyzatory fajne, czyste i cyrkulacji powietrza

To ma sens, aby wiedzieć, jak działa system chłodzenia. Zrozumienie podstawowych funkcji centralnych klimatyzatorów pomoże podejmować lepsze decyzje przy zakupie, a ich utrzymanie. Ostygną, czyste i cyrkulację powietrza.

Klimatyzatory centralne powietrza odprowadzenie ciepła i osuszania, lub zabrać wilgoć z powietrza. Mają także filtry powietrza do usuwania kurzu i innych cząstek. Ciepłe powietrze w pomieszczeniach przechodzi przez bardzo zimne cewki, która usuwa ciepło i wilgoć. Obniżenie poziomu wilgotności sprawia, że ​​temperatura powietrza bardziej komfortowe. Wilgoć usuwana z powietrza zbiera się w szalce pod cewką wewnętrzną, a jest wysyłana do odpływu domowym. Dmuchawa radioodtwarzacza cyrkuluje powietrze, natomiast czynnik wewnątrz cewki chłodzi je, a przelewy zewnętrzne sprężarki ciepło z wnętrza domu na zewnątrz.

Kiedy wymieniać centralnego klimatyzatora

Jeśli masz starszą centralną klimatyzację, która nie ostygł dobrze, może to być czas, aby go zastąpić. Klimatyzatory centralne powietrza zwykle trwają około 15 lat, choć nowsze mogą mieć dłuższą żywotność. Koszty chłodzenia konserwacji systemu można dodać, zwłaszcza w starszych modelach. Oto pytania, które warto sobie zadać przy podejmowaniu decyzji, czy inwestować w nowego centralnego klimatyzatora:

1.) Czy klimatyzator wymaga częstych napraw, co mniej opłacalne?
2.) Czy trzeba wymienić kosztownych główne komponenty, takie jak sprężarki?
3.) Czy to będzie tańsze w dłuższej perspektywie w celu zastąpienia starego systemu na bardziej sprawne urządzenia, które będą obniżyć swoje miesięczne koszty energii elektrycznej?
4.) Czy gwarancja nadal dobre? Zapytaj producenta. Gwarancje na ogół od jednego roku w przypadku części i robociznę do pięciu lat dla wymiany sprężarki. Ale niektórzy producenci oferują obecnie 10 lat gwarancji.

Koszty eksploatacji, instalacji Warach

Ile to kosztuje, aby zainstalować nowy centralny klimatyzator jest ustalana po inspekcji domu. Jako konsument, warto wiedzieć, jakie czynniki wpływają na koszty instalacji i eksploatacji.

- Instalator po raz pierwszy będą musiały sprawdzić pieca aby sprawdzić, czy układ kanałów ma być zmodernizowane lub zmodyfikowane.
- Instalator będzie również spojrzeć na usługi swoim domu elektrycznego, aby zapewnić może obsłużyć zwiększone obciążenie centralnego klimatyzatora.
- W przypadku wymiany istniejącego klimatyzatora, o nową cewkę krytym, który pasuje do nowej jednostki zewnętrznej. Jeśli istniejące cewki nie otrzymuje, Twoja jednostka będzie mniej wydajne a koszty energii elektrycznej będą wyższe.

Gdzie Zlokalizuj centralnego klimatyzatora

Kupujesz centralną klimatyzację, aby zachować spokój. Jednostka klimatyzator musi również zachować spokój, aby funkcjonować poprawnie.
- Upewnij się, że wykonawca zainstaluje sprężarkę zewnątrz w zacienionym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.
- Jednostkę zewnętrzną z dala od krzewów, tak, że może emitować "odpadów" ciepło. Jeśli cokolwiek urządzenie blokuje, nie może skutecznie odprowadzić ciepło, zmuszając zespół do cięższej pracy.
- Jednostka zewnętrzna sprawia, że ​​hałas, gdy działa, więc umieścić go z dala od okien sypialni i od sąsiednich domów, w których nie można usłyszeć jego dźwięki operacyjne.

Gdzie Zlokalizuj centralnego klimatyzatora

Gdzie można zainstalować na zewnątrz jednostki systemu chłodzenia jest ważne dla oszczędności energii i efektywności energetycznej. Jeśli wymieniasz starą jednostkę zewnętrzną, są szanse, jednostka wewnętrzna jest tak stary i może wymagać aktualizacji.

Chłodzenie-Stage Two Oferty Ustawianie za łagodniejsze dni

Czy trzeba nosić sweter w klimatyzowanym domu? Centralna klimatyzacja może czuć się świetnie na bardzo gorące dni, ale chłodno i niewygodne na łagodnych dni. Innowacje w centralną klimatyzację łagodzi problem. Dwustopniowy chłodzenia zapewnia dwa poziomy wyjścia dla lepszej kontroli temperatury i jakości powietrza w pomieszczeniach. Jednostka zewnętrzna, lub sprężarka, uchwyty chłodzenie dwustopniowe, działa na niskim poziomie przez większość czasu, który powinien być w stanie spełnić wymagania rutynowych domowych.

Rozmiar ma znaczenie przy wyborze Central klimatyzatora

Rozmiar ma znaczenie przy wyborze centralną klimatyzację. Wielkość systemowa określa, jak dobrze będzie schłodzenia kwadratowy materiału. Musisz pracować z dealerem lub usług wykonawcy, aby wybrać rozmiar klimatyzatora, aby spełnić wymagania dotyczące chłodzenia domu.

Jeśli kupujesz centralną klimatyzację, która jest zbyt duża, to podniesie koszty zakupu, cykl i wyłączać zbyt często i zmniejszyć wydajność. Niewymiarowe klimatyzator nie będzie chłodzić odpowiednio, szczególnie na bardzo gorące dni.

Przed zainstalowano nowy system chłodzenia, wykonawca usługa zrobić dokładną analizę chłodzenia potrzeb w zakresie przepustowości w domu. Upewnij się, że uznana metoda rozmiaru jest wykorzystywana do obliczenia swojego domu "nośność chłodzenia", a nie tylko przeczucie lub oszacowania.

Koszty eksploatacji, instalacji Warach

Zainwestuj w centralnej klimatyzacji, który używa nonpolluting czynnik R410A. Nowy czynnik chłodniczy zastępuje freon na bazie chloru, że EPA stopniowego wycofywania, ponieważ pozbawia ozonowej ziemi. Zakup AC, który obsługuje EPA zatwierdzony czynnik będzie zaoszczędzić na kosztach operacyjnych w dół drogi, gdy na bazie chloru czynniki chłodnicze są wycofany z rynku.

Centralny Klimatyzatory fajne, czyste i cyrkulacji powietrza

Innowacje w produkcji sprężarek i przepływu czynnika wynik w klimatyzatorach o wysokiej wydajności, które zaoszczędzić pieniądze i zapewniają bardziej komfortowy klimat wewnątrz pomieszczeń.