grsail.com

Historia Mourning Sukienka

W XXI wieku, kiedy pogrzeby rodziny są prywatne i czarny jest noszony jako kolor mody, rzadko jest to możliwe, aby uznać, że dana osoba jest w żałobie. Ale w przeszłości, żałoba rodzina uczestniczy szereg bardzo widoczne rytuałów publicznych. Korzystanie z żałoby uroczyste i strój był pierwotnie przywilej królewskich dworach Europy od średniowiecza i została uregulowana protokołu sądowego w drodze ustaw wystawności. W ciągu pięciu stuleci jednak stosowanie żałobnej sukni rozłożone na zewnątrz, do reszty społeczeństwa.

Sąd i Żałoba Narodowa

Na królewskich pogrzebów, karawan towarzyszył do pochówku przez ogromną procesji przedstawicieli władzy narodu: w żałobie rodziny, arystokracji, wojska, Kościoła, a kupcy-sukienka żałoba starannie ich oznaczenia wskazujące ich płci i pozycji społecznej. Najwyższa w kraju, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, nosił najdłuższe pociągi żałobne i kaptury w drogie tępym czarnej wełny, z czarnym lub białym Krepowy lub lnianych ozdobami. Długości żałoby i szczegóły wymaganym stroju obowiązywał surowy protokół królewskiej. Wdowy, zawsze głęboko ukrytych w publicznie nosił żałoby najdłuższych okresów.

Żałoba narodowa została ogłoszona po śmierci suwerennego i kluczową postacią polityczną. Wskazuje to, że czarne ubrania musiały być noszone na określony okres przez ustanowionego społeczeństwa na formalne okazje, a gdy royalty był obecny. W XVIII wieku, to może być tak długo, jak w roku. Po śmierci królowej Elżbiety Królowa Matka, w dniu 30 marca 2002 roku, Pałac Buckingham ogłosił dziesięć dni żałoby narodowej w Wielkiej Brytanii.

XVIII wieku

Wysiłki mające na celu ograniczenie wykorzystywania żałoby sukienkę do użytku sądu musiano zrezygnować z końca XVII w, ponieważ bogaci europejskie rodziny kupieckie, postanowił skopiować arystokratycznej etykiety, przeciwstawił wystawności ograniczeń, wypłacane wszelkie grzywny nałożone, i nosił wersje sądu obie strój jak oni zadowoleni. Żałoba strój dla bogatych stawała się coraz bardziej modnie stylu, czarne płaszcze i spodnie dla mężczyzn i dla kobiet sukienki Mantui, w czerni i pół-żałoby fioletu.

Korzystanie z żałobnej sukni, także ze względu na ambicje społecznej, obok rozprzestrzenia się powoli na rosnące klasy średniej. Popyt w Europie w ten sposób rozszerzyć i spotkała się poprzez szerokie produkcji wełny czarne żałobne matowe, czarne i białe crapes jedwabiu żałoby i biżuterii. Żałoba sukienka została dokonana przez sąd i prywatnych krawcowe i krawców, aby spełnić specyficzne style wymaganych przez te poszerzenie grup konsumentów.

Żałoba Sukienka 1850-1914

W połowie XIX wieku, prawidłowe wypełnienie minutiae żałoby rodziny został zakodowany i bardzo publicznego znak szacunku średniej klasy społecznej. Zasady Etykieta nasiliły. Królowa Wiktoria, owdowiała w wieku 45 lat w 1861 roku, nosiła żałobę aż do śmierci w 1901 roku wielu innych wdów i rodzin za jej przykładem, w tym tych z rosnącymi klasy średniej przemysłowej w Europie i Ameryce Północnej.

Waga uczestnictwa nadal spadł ciężko na wdów. Wdowa nosił żałobę szacunku strój na co najmniej dwa i pół roku po śmierci męża, podczas gdy wdowiec był wymagany tylko do tego przez trzy miesiące. Inne żałobie rodziny zostały opłakiwał specyficzne, ukończył okresy.

Poszerzenie rynku

Innym powodem tej narastającej fali zużycia żałoby był jego sukcesy komercyjne wykorzystywanie przez sprytnych producentów produkujących etykiety towarów zakodowaną w zależności cenie szeroki wybór konsumentów. Tak więc od 1840 roku, sukienka w żałobie rodzinie były dostarczone przez salonów couture, krawcowe prywatnych pracujących na każdym poziomie społecznym, nowych supermarketów, hurtowni Prêt-à-porter producentów, oraz domowej roboty przepis. Szybkość dostawy było konieczne, promowania nowych, dobrze zorganizowanych metod produkcji i dostaw hurtowych. Reklama uderzył równowagi między kuszące zamożnych klientów i zachęcanie gorzej sytuowanych. Tak więc, Miry Urzędowy marca 1876 zapewnił klientów z klasy średniej, że "te bardzo tanie ubrania będą wyglądać i dobrze się noszą, rozważenia dla tych, których środki nie są nieograniczone." Ten silnie sfeminizowane kult osiągnęła szczyt w latach 1880 i 1900.

Procesy utowarowienia

Szeroki wachlarz produktów objętych chwastów wdowy (crapeladen gorset, spódnicę i peleryna, z czarnym zewnątrz maski oraz Krepowy zasłoną), czapki wewnętrznych, wentylatory, bielizna, rękawiczki, czarne krawędzie chusteczki i ogromną ilością żałobną biżuterię, w tym czarny jet i "In Memoriam" pierścionki, broszki, i medaliony. Wszystkie te trzy style wszedł do użytku w pierwszym, drugim, zwykłym i pół żałoby. Złożoność są nierozłącznie finezją opisów na pół żałoby mauve- "fioletowy", "bratek", "scabious" i "heliotropu," z których żadna nie były mylić z jasnym fioletowym odcieniu mody "Parma fioletu. " Dla zamożnych kobiet, wszystkie żałobie sukienka miała również śledzić sezonowe zmiany mody wyznaczonym przez Paryż. Style poszedł więc szybko się nieaktualne i musiał zostać zastąpiony.

Etykieta Niepokoje i błędy

Doradztwo w ​​tym wszystkim było oferowane do niepokoju z książek i czasopism. Sylvii Home Journal w 1881 roku zaleca się, na przykład, że matki powinny nosić czarny bez krepą przez sześć tygodni po śmierci ojca-in-law swoich zamężnych dzieci mothersor , Arystokratyczne rodziny zostały poinformowane zawsze podróżować z kompletnych zestawów żałoby ubrania, ponieważ mogą być one muszą nosić żałobę, jeśli sąd uzupełniającą zmarło każdej europejskiej rodziny królewskiej. Praktyka ta jest nadal utrzymywany przez brytyjską rodzinę królewską.

Zmiana i Making Wykonaj

Na drugim końcu społeczeństwa, od 1840 roku, wiele kobiet nabyć używaną sukienkę prostszą i żałoby. Wiele barwione i zmienione szaty. Style zostały zmodyfikowane zgodnie z mniej modnych oczekiwań lokalnych społeczności. W 1900, poprzez wzrost produkcji gotowych do noszenia wełnianych stroje kobiet, czarne ubranie było skierowane także na lepsze-od klasy robotniczej konsumenta. Dla najbiedniejszych świadczenie jakiejkolwiek żałobnej sukni pozostał uraz. Wielu, nie może sobie na to pozwolić, nawet liczyć na pomoc sąsiadów, aby uniknąć hańby publicznej biedakiem pogrzebie.

Sukienka spadek Mourning

Korzystanie z wstęgami żałobnymi spadało systematycznie od 1880 roku, a od 1930 roku, welony wdowie już z użycia, z wyjątkiem krajów i środowisk katolickich królewskich. Po II wojnie światowej, przepis żałobnej sukni nie było konkretnych gałęzi przemysłu Prêt-à-porter. Na początku 2000 roku pogrzeby rodzin stały się tak dyskretne, że śmierć prawie przerwany rutynę życia zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Nie ma już "normy" żałoby dress-nawet wśród rodziny królewskiej. W roku 2002, przerwa księżnej Anny z właściwej etykiety pogrzebowego królewskiej było ekstremalne i jest do tej pory wyjątkowa. Mając na mężczyzn, a nie kobiet roli w pogrzebie swojej babci, ruszyła w kondukcie żałobnym za trumną, obok męskich królewskich żałobników, ubrany mężczyzna mundur wraz z spodnie i mieczem.

Wniosek

Funkcje kulturowe żałobnej sukni, a także style zmieniać w ten sposób całe społeczeństwo. Mimo, że Fred Davis pisze, że "demokratyzacja mody została wzmocniona, oczywiście, przez największych osiągnięć technicznych w końcu XIX i na początku XX wieku w produkcji odzieży" (str. 139), pogłębiającej utowarowienia żałobnej sukni od 1900 roku w rzeczywistości reenforced istniejących różnice społeczne, poprzez zapewnienie różnych cech odzieży żałoby i niezdolności ubogich, otrzymując je w ogóle.

Żałoba Sąd, Francja, z Ordre Chronologique Des Deuils De La Cour, 1765

Wdowiec do żony: całkowite 6 miesięcy: pierwsze 6 tygodni w czarnym garniturze z wełny na mankietach głębokich Weepers; 6 tygodni w czarnym kolorze z klamrami srebra.

Wdowa do męża: całkowita 1 rok i 6 tygodni; Pierwsze 6 miesięcy w czarnej szacie z wełny przeszkolony białymi lamówkami; 6 miesięcy w czarny jedwab z białymi lamówkami Krepowy, 6 tygodni w czerni i bieli.

Kuzyn: w sumie 8 dni zwykłym żałoby-5 w kolorze czarnym i 3 w kolorze białym.

Tłumaczenie z Mercier, 1877.

Żałoba Rodzina, Francja, 1876

Wdowiec do żony: Suma 3 miesiące: czarny kombinezon z czarnymi dodatkami.

Wdowa do męża: całkowite 2,5 roku 1 rok i 1 dzień, czarna wełna i krepa; 9 miesięcy czarnej wełny z mniej krepą; 3 miesiące w czarny jedwab; 6 miesięcy w pół żałoby.

Pierwszy Kuzyn: całkowite 6 tygodni do 6 miesięcy: 3 tygodni do 3 miesięcy w czarny jedwab; 6 tygodni do 3 miesięcy w pół żałoby.

Tłumaczenie z Mercier, 1877

Żałoba strój miał jednak istotny wpływ na nowoczesne procesy produkcji odzieży, handlu detalicznego i konsumpcji. Potrzeba szybkości dostaw współtworzył domy towarowe i zachęcał hurtowej produkcji odzieży damskiej. To zwiększyło wdrożenie komercyjne wykorzystania maszyn do szycia i wczesnych form sprzedaży wysyłkowej. Etykieta Żałoba również przyczyniły się do rozwoju wczesnych form tworzyw sztucznych stosowanych w imitacji biżuterii jet, i wreszcie, uważaj niszowych obrotu żałobnej sukni przyczyniły się do rozwoju nowoczesnych technik masowej reklamy.

Zobacz także Royal i Arystokratycznej Dress.

Bibliografia

Davis, Fred. Moda Kultura i tożsamość. Chicago: University of Chicago Press, 1992.

Mercier, Louis. Le Deuil, obserwacja dans tout synowie temps et dans les tous les płaci comparée jours obserwacja son nos. Londyn: P. Douvet, 1877.

. Taylor, Lou Żałoba Sukienka: Kostiumy i historii społecznej. Londyn: Allen & Unwin, 1983.