grsail.com

Historia GMO

Historia GMO

Tworzenie nowych gatunków roślin poprzez zapylenia krzyżowego nie jest niczym nowym - Matka Natura robi to dla wielu epok. Ale w ciągu ostatniego stulecia, organizmy genetycznie zmodyfikowane lub GMO, które w centrum debaty w drodze do opracowania nowych i różnych gatunków roślin, aby osiągnąć pożądany efekt. W ciągu ostatnich kilku lat, ognista dyskusja rozwinęła się nad tym, czy GMO są bezpieczne. Znając historię GMO może pomóc zrozumieć punkt widzenia obu stron.

Długa historia

GMO jest zdefiniowana jako organizmu lub mikroorganizmu, którego materiał genetyczny został zmodyfikowany metodami inżynierii genetycznej. Cóż, zanim termin "inżynieria genetyczna" była dobrze znana, rolnicy tworzyli nowe, wytrzymalsze "hybrydowe" rośliny przez naturalnie krzyżują zapylających gatunków pokrewnych lub różnych roślin w ciągu kilku pokoleń nasiennych. Proces ten był znacznie różni się od procesu stosowanego do tworzenia GMO dziś których używa technik splatania genów do tworzenia DNA, które nie byłyby naturalnie występujących normalnie w przyrodzie.

Dopiero na początku 1900, że badania GMO naprawdę wyszedł, co prowadzi do nowoczesnej technologii dni. Poniżej podział historii GMO osi czasu:

Połowie 1800 roku, początku 1900

W połowie 1800 roku Europejski mnich Grzegorz Mendel opublikował wyniki swoich badań na temat podstawowych zasad dziedziczenia. Dopiero na początku 1900, że naukowcy zaczęli korzystać swoją teorię na zmianę właściwości roślin.

1953

Ten rok przyniósł krytyczną odkrycie rzeczywistej struktury DNA przez dwóch naukowców, James Watson i Francis Crick. Odkrycie to będzie integralną pomagając naukowcom dowiedzieć się, jak izolować i podjąć konkretne geny z jednego zakładu, w celu połączenia ich z innymi w laboratorium.

1973

Zgodnie z Massachusetts Institute of Technology, 1972 Stanley Cohen i znaleźć Herbert Boyer spotkanie nad talerzem kanapek delikatesowych, aby omówić swoje indywidualne badania genetyczne. Postanowili połączyć swoją wiedzę, a w 1973 roku stworzył metodę klonowania góry określonych wzorców DNA. Ich przełom zdobył nie tylko im Nagrodę Nobla, ale utorował drogę do współczesnej inżynierii genetycznej.

1975

Paul Berg organizowane 140 biologów, prawników i lekarzy na konferencji Asilomar na rekombinacji DNA w celu omówienia obawy i stworzyć dobrowolne wytyczne dotyczące bezpieczeństwa technologii rekombinacji DNA.

1982

1982 był ważnym rokiem w historii GMO, ponieważ jest to rok, że Food and Drug Administration (FDA) w Stanach Zjednoczonych zatwierdziła pierwszą GMO, leku cukrzycy nazwie Humulina. To był wielki krok dla GMO, ponieważ zatwierdzenie dał zielone światło dla firm farmaceutycznych, które mogły być obaw o angażowania się GMO w produktach konsumenckich.

Przed upraw żywności GMO zostały powszechnie wprowadzone do konsumentów, musieli przejść rygorystyczne testy, aby dowiedzieć się, czy uzyskane plony były rzeczywiście bezpieczne do spożycia. W 1980 roku były pełne tego typu badań, zarówno w Stanach Zjednoczonych i Europie.

1992

Mimo obaw anty-GMO grup, FDA określona w oświadczeniu o polityce: Foods pochodzących z odmian nowy zakład, że nie mają podstaw do stwierdzenia, że ​​bioengineered pokarmy są różni od innych pokarmów lub, że "żywność opracowane przez nowe techniki stwarza żadnego innego lub większą troskę bezpieczeństwa niż żywności opracowanych przez tradycyjnej hodowli roślin. " Polityka ta będzie odgrywać ważną rolę w przyszłej opinii FDA o etykietowanie GMO.

1994

Zgodnie z University of California w pierwszym GMO żywności - pomidorów FlavrSavr która została zmieniona genetycznie mają dłuższy okres trwałości - został zatwierdzony w 1994 roku Chociaż popyt na owoce był wysoki, więc były koszty produkcji, więc nie pomidorowa osiągnąć znaczące zyski.

Również w 1994 roku, firma Monsanto, międzynarodowa firma biotechnologia rolna, wprowadza genetycznie zmodyfikowanego bydlęcego hormonu wzrostu (BGH), która może być wstrzyknięty do krów, aby zwiększyć produkcję mleka.

1996

Monsanto wprowadza "Roundup Ready soi", które były zmodyfikowane genetycznie są odporne na Roundup pestycydu i innych produktów zawierających glysophate. To nie było na długo przed innymi główne uprawy kukurydzy, a następnie w tym bawełny i rzepaku.

Od tego momentu, żywności GMO na rynku rośnie szybko. W pierwszym GMO odporne chwasty zaczynają pojawiają się także w tym roku.

1997

Obowiązkowe etykietowanie GMO rozpoczyna się w Unii Europejskiej.

2000

Następujące kraje przechodzą prawa wymagające oznakowania żywności GMO:

  • Australia
  • Czechy
  • Hongkong
  • Rosja

2001

Następujące kraje zaczynają wymaga specjalnego znakowania żywności GMO dla:

  • Japonia
  • Korea Południowa
  • Tajwan

Wiele innych krajów całkowicie zakazała stosowania GMO lub zawiesili żadnych GMO dopóki pełne skutki dla środowiska i zdrowia tych roślin mogą być lepiej zbadane.

2003

Odporne na szkodniki pojawiają się pierwsze GMO. Według Science Daily, bollworms (Helicoverpa Zea) odporne na silnie GMO pestycydów używanych Bacillus thuringiensis (Bt), stwierdzono w ponad pól uprawnych w Mississippi kilkanaście i Arkansas w latach 2003 - 2006. Od tego czasu trudno zabić błędów i "superchwasty" pojawiają się w uprawach GMO i zmusza rolników do ziemi do stosowania pestycydów, wynika z raportu Reutera.

2011

Po znaleźć kanadyjski rolnik Percy Schmeiser "Roundup Ready" Rośliny na swojej ziemi, że nie obsadzone, że zbierane i przesadzane nasiona. W rezultacie Monsanto pozwany Schmeiser za naruszenie patentu w 1998 roku.

Podobne przypadki miały miejsce w dodatkowe większość rolników rozliczania z gigantem nasion, ale nie Schmeiser. Twierdził, rośliny były jego używać dowolnie, ponieważ były one na swojej ziemi i walczyli Monsanto w sądzie. Schmeisera ostatecznie stracił tę sprawę, ale później pozwany Monsanto kosztów porządkowych, kiedy ponownie występujących roślin "Roundup Ready" w swojej dziedzinie. Chociaż Monsanto musiałaby zapłacić za koszty porządkowych, będą to robić tylko, jeśli Schmeisera podpisali porozumienie, które zawarte jest nakaz milczenia. Ponownie, Schmeisera odmówił i pozwany Monsanto. Tuż przed sądem, Monsanto zgodziła się zapłacić koszty oczyszczania i podpisał umowę, że nie będzie kolejność gag egzekwowany i że mogą być później pozwany do ponownego zakażenia.

Sprawa ta miała zasadnicze znaczenie dla rolników wszędzie. To był nie tylko pierwszym razem rolnik stał się Monsanto i wygrał, ale oferował pierwszeństwo, które mogą pomóc w przyszłości przypadki zanieczyszczenia pola.

2013

Mimo ciągłych wezwań do etykietowania GMO, FDA przypomina swoją politykę w sprawie etykietowania GMO. Jednak również stwierdza, że ​​przeglądając dwie petycje obywatelskie, które występują o zmianę ich pozycji.

Według amerykańskiego Departamentu Rolnictwa, uprawy GMO (głównie kukurydza, soja i bawełna) zostały posadzone na 169 milionów akrów w Stanach Zjednoczonych w 2013 roku.

2015

Pierwsza generacja soi Roundup Ready firmy Monsanto patent wygaśnie.

Ciąg dalszy Kontrowersje

Wiele osób uważa, GMO dodać wielką wartość dla ich życia poprzez zwiększenie podaży żywności i że żywność taniej kupić. Inne są zdecydowanie twierdzi, że GMO są złe i zagraża środowiska i zdrowia ludzi.

Bez względu na to, co można spaść na boku, jedno jest pewne; teraz, GMO są tu zatrzymać. Poprzez zrozumienie ich historię można być zwolennikiem której strony debaty można wesprzeć.