grsail.com

Grzyby Jadalne

Grzyby Jadalne


Istnieją dosłownie tysiące grzybów jadalnych uprawianych na całym świecie. Niektóre z nich są uprawiane bardzo łatwo, podczas gdy inne, jak trufli, są cenione, ponieważ są tak trudne do znalezienia.

Korzysta z pieczarkami

Grzyby są jednym z najbardziej zróżnicowanych żywności na świecie i są kochane, jak również cenione przez wielu kultur. Chińczycy, Japończycy i Włosi złożyli grzyby być podstawą wielu ich potraw kulturalnych. Grzyb jest stosunkowo tanie, łatwe do znalezienia i nabiera smaku, jak żaden inny zewnątrz żywności tofu. To sprawia, że ​​grzyby świetny dodatek do każdej receptury. Niektóre grzyby, jak Portabella, są wystarczająco duże, aby być posiłek wszystko na własną rękę.

Rodzaje grzybów jadalnych

Zasadniczo istnieją dwa rodzaje jadalne grzyby: te, które są szalenie uprawiane, a te, które są w sprzedaży uprawiane.

Nie każdy rodzaj grzyba jest łatwy w handlu rosną - niektóre są lepsze do zbioru dziko.

Komercyjnie Grown Grzyby

Komercyjnie uprawiane grzyby łatwo uprawiana w warunkach komercyjnych do zbioru. Poznasz wiele z tych grzybów z tych sklepach można często. Często można znaleźć te świeże, ale wiele z nich jest dostępnych suszone, jak również.

  • Najbardziej popularny rodzaj uprawianych komercyjnie grzybowym dzisiaj jest gatunek Agaricus bisporus. Znajdziesz je na rynku wymieniony jako champignon lub pieczarek. Jest to większa grupa gatunków grzybów, które obejmuje również lubiany crimini i Portobello grzyby. Grzyby te są od dawna stosowane w krem ​​z pieczarek oraz grzybów zupa.
  • Kuchnia azjatycka, czy to japoński czy chiński, używa dużo grzybów w ich receptur. Mieszkańcy Azji dokonały jej formę sztuki i zbiorów do wzrostu wiele różnych grzybów, w tym grzybów drzewa ucha (auricularia polytricha lub Uszak bzowy), które są używane w kuchni chińskiej. Japonia uprawia kilka rodzajów grzybów jadalnych do stosowania w ich gotowania, jak również, w tym Płomiennica zimowa (zima) grzyb (buk, Shimeji grzyby w Europie), i grzybami shiitake dębowych. Stanowią one 10% produkcji tego słowa grzybów.
  • Boczniaki i pieczarki król trąbka są najbardziej powszechnie uprawiany w świecie grzybów, jak oni się 25% tego słowa grzybowym upraw.

Uprawiane Grzybami

Z jakiegoś powodu grzyby te nie są w stanie być uprawiana także w handlu, ale rosną w naturalnym środowisku i może być zebrany w środowisku naturalnym do odsprzedaży publicznego. Te grzyby zawsze powinny być kupione w pieczarkarni, nigdy nie należy próbować zbierać dzikie grzyby na własną rękę.

  • Borowiki są powszechnie używane w całych Włoszech i stały się podstawą w ich kuchni. Są one znane również jako grzyba wieprzowego i są również w Niemczech (Steinpilz lub kamienia Grzyb), Rosji (białe grzyby) i we Francji (cep grzyb).
  • Żółte kurki, a także kurki żółto-noga, jest prawdopodobnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych grzybów na świecie. Nie jest grzyb, który przypomina kurki, który jest trujący, więc najlepiej jest kupić je w sklepie, jeśli nie wiesz, czego szukać.
  • Maitake jest grzyb, który znajduje się w Japonii i jest znany z dwóch kolorowych nazw: "kura z lasu" i "głowa owczy". Maitake są mięsiste i grzybów, które rosną duże pobliżu dębów i są wysoko cenione za swoje właściwości lecznicze. Innym cenione dzikie grzyby w Japonii jest grzyb Matsutake.
  • Najbardziej znanym z grzybami, a także najdroższe są bulwy gatunków grzybów. Gatunek ten jest szerzej znany jako trufli i bardzo poszukiwane przez szefów kuchni na całym świecie. Spróbuj, jak może, hodowcy grzybów nie udało się odtworzyć proces potrzebne do prawidłowego wzrostu na trufle. Trufle, które są najbardziej pożądane to chiński czarny, czarne trufle trufle i letni biały trufle.

Ostrożności grzyby jadalne

Nigdy nie powinno się zbierać własne dzikie grzyby, ale zamiast tego zdecydować się na zakup dzikie odmiany (jak trufle). Istnieje kilka gatunków grzybów, które są toksyczne i ostrzeżenia, których należy unikać powinny być traktowane bardzo poważnie. Niektóre grzyby takie obejmują Muchomor czerwony (który musi być w par-gotowane przed jedzeniem) i Czernidłak pospolity (nie może być spożywana z alkoholem).