grsail.com

Gry matematyczne w przedszkolu

Gry matematyczne w przedszkolu


Wiele dzieci uczą się poprzez zabawę i gry przedszkole matematyki może pomóc ustawienie podstawowych pojęć matematycznych w umysłach przedszkolaków. Gry matematyczne są interaktywne, pozwalają dzieciom bawić się ważnych pojęć matematycznych, a może nawet pozwolić małe dzieci, aby lepiej zrozumieć podstawy matematyki.

Podstawowe pojęcia matematyczne dla przedszkola

Podstawowe pojęcia przedszkola matematyki na wczesnych umiejętności Centrum numer. Zerówki powinien opanować następujące pojęcia:

  • Coraz mniej
  • Wzory
  • Podstawowe dodanie (z bardzo małych ilościach)
  • Odejmowanie Basic (z bardzo małych ilościach)
  • Pozycji (góra, środek, dół iw prawo, centrum, po lewej)
  • Wymowny czas

Gry matematyczne w przedszkolu

Gry są doskonałym rodzajem działalności wzbogacania dodać na następujące formalne lekcje matematyki. Grając przedszkola gier matematycznych z uczniami jest dobrym sposobem, aby pomóc im eksperymentować z pojęciami są w trakcie uczenia się formalnego czasie lekcji. Wypróbuj poniższe gry dla zabawy i pogłębienie wiedzy uczniów pojęć matematycznych.

Coraz Mniej

Gra w kości, jest doskonałym sposobem, aby dowiedzieć się więcej dzieci i mniej. Potrzebne będą dwie kości. Mają jeden uczeń toczyć jego lub jej umrzeć i zanotuj numer. Teraz mają inny student rzuć drugą matrycę. Dwaj studenci z kości muszą ścigać się zawołać "więcej" lub "mniej" na podstawie liczby punktów na drugiej matrycy, w porównaniu do pierwszej matrycy. Zwycięski uczeń zachowuje swoją kostką, a inny uczeń przejmuje inna.

Wzory

Bloki wzór są doskonałym sposobem, aby nauczyć przedszkolaków wzory, podobnie jak rytm gry, takie jak klaskanie i stomping stóp. Rozłożyć bloków wzór w sekwencji zadanej i wyzwanie przedszkolaków przewidzieć, co będzie w przyszłym wzór. Możesz również wyzwanie dzieci dostarczenie wzorca, aby odgadnąć następny w kolejności. Korzystanie sekwencje klaskanie w strukturze krótko i może także uczyć dzieciom wzorców poprzez korzystanie z rytmu. Klaszcze wzór i mieć dzieci skopiować wzór.

Podstawowe Dodawanie i odejmowanie

Użyj asa karty do gry przez dziesięć tego podstawowego Dodawanie i odejmowanie gry; wybrać karty do gry, które mają numer karty będzie w kolorze. Na przykład, dziesięć serc będzie miał dziesięć serca na nim, a asem kier będzie miał jeden. Masz dzieci ślepo wybrać kartę, a następnie wybrać dla dwóch kart, które dodają do ich oryginalnej karty lub odjąć, aby ich oryginalną kartę. Po ich zakończeniu równanie, które je policzyć kier, trefl, pik, itd., W ich równania, aby upewnić się, że są one poprawne.

Pozycje

Użyj naturalną energię dzieci oraz miłość do biega w tej grze, która uczy pozycji. Podzielić na trzy klasy grup równej wielkości, a następnie są dzieci wybrać partnera z każdej z pozostałych grup. Dwoje dzieci z każdej grupy stoją ramię w bok, podczas gdy trzeci student stoi na linii startu. Zadzwoń na pozycję (z prawej, w środku i po lewej), i pozwolić dziecku na linii startu, aby uruchomić i wybrać pozycję, że nazwie się z ich dwóch partnerów. Obróć między dziećmi.

Telling czas

Oraz większość dzieci używać zegarów cyfrowych powiedzieć teraz czasu, nadal muszą wiedzieć, jak korzystać z tradycyjnej tarczy powiedzieć czasu. Użyj zegar z ruchomymi rękami i wołają na takie pytania jak "Która godzina, kiedy wstać z łóżka?" lub "Co raz jesz obiad?" Masz dzieci przesunąć wskazówki zegara, aby w odpowiednim czasie, co robią te działania. Można również mieć dzieci poprosi "co czas" pytania, jak pokazują czas i mieć uczniów wam odpowiedź na swoje pytania. Dodać do gry śmieszne poprzez błędy w wyświetlaniu czasu, i uczynić dzieci cię poprawiać mówiąc, aby przenieść dużą dłoń do lewej lub małej strony do prawej, itp

Gry online Matematyka

Są to darmowe gry online, które dzieci mogą grać, że pomoże im nauczyć się podstawowych pojęć matematycznych. Poniższe witryny mają dobre gry matematyczne dla przedszkolaków:

  • Crickweb ma wiele, gry matematyczne dla dzieci, które obejmują wiele celów kształcenia, w tym wag i pomiarów, pieniądze, liczenia i oznakowania numerem.
  • Kidport Matematyka ma interaktywne gry online, które uczą się ważnych pojęć, takich jak sekwencjonowanie, samej lub innej, dłuższy lub krótszy, dodawanie, odejmowanie i liczenia.
  • Matematyka Advantage ma cztery gry online, które uczą liczenia, sortowania, wzorów i kształtów.


Matematyka gra może pomóc przedszkolaków do opanowania ważnych pojęć matematycznych w zabawny i zabawy środowiska. Dlaczego nie umieścić trochę zabawy w matematyce, grając w gry matematyczne ze swoimi przedszkolaków?