grsail.com

Gotowe do spożycia sałatki niebezpieczne

Według profesor Hugh Pennington, przemywa, posiekane i gotowe do spożycia sałatki nie są bezpieczne z punktu widzenia rozprzestrzeniania się zakażenia Cryptosporidium.

Gotowe do spożycia sałatki niebezpieczne

Jako przykład można wymienić ogniska, które miały miejsce w maju w Anglii i Szkocji. Zainfekowany szpinak wpływa około 300 osób. Wiemy, że podobne wybuchy miały miejsce w Stanach Zjednoczonych

W ubiegłym roku, gigant spożywczy, Dole sałatki, został zmuszony do wycofania amerykańskich sałatki wtopić się w 10 państwach po objawy listeriozy został tam znaleziony. W Niemczech, w 2011 roku, E. Coli zabił 22 osób. Gospodarstwo rolne, położone w południowej części Hamburga, był źródłem zakażenia ponad 2000 osób.

Tak więc, zwolennicy zdrowego odżywiania są w trudnej sytuacji. Bakterie na warzywach liściastych pochodzić bezpośrednio z gleby i zabijania patogenów można osiągnąć tylko przy użyciu silnych środków chemicznych. Ale celem przygotowania sałatki jest stracone.

Według lekarzy, kupując już umyć sałatę, człowiek może się ryzyko Cryptosporidium, Salmonella i Listeria. Dlatego ludzie powinni umyć nawet już umyte i zapakowane sałatkę.