grsail.com

Gotowanie: Grillowanie Porady

Stek z polędwicy wołowej grillu Porady

Stek z polędwicy wołowej jest jednym z najbardziej popularnych kawałków stek dostępne w tych dniach. Nie tylko jest to aromatyczne, z małą ilością tłuszczu marmurkowanie mięsa, wołowa jest tańsze niż niektóre inne, powszechnie dostępne steków, kawałków, takich jak ribeye lub Porterhouse.

W celu prawidłowego grilla polędwicy, zostawić go w lodówce w prawo aż do punktu, jesteś gotowy, aby umieścić go na grillu. To utrzymuje chłodniej mięsa, co powoduje, że do podjęcia nieco dłużej, aby dostać się do temperatury, co pozwala na stworzenie ładnie smażone skorupę na zewnątrz, a jednocześnie zachowując różowe mięso i aromatyczne od wewnątrz.

Rozgrzej grill - w przypadku korzystania z węgla drzewnego, budować, jak gorący ogień, jak twój grill pozwoli, umieszczając węgiel w piramidzie w centrum GRILLA € ™ s dolnej, a następnie rozprzestrzenił się brykiety równomiernie raz zaczynają się w popiół się. W przypadku korzystania z gazu grill, rozgrzać na dużej.

Używaj szczotki do czyszczenia grilla kratek, a następnie pokryj kraty liberalnie olejem roślinnym przy użyciu nasączonej papierowym ręcznikiem.

Wyjąć steki z lodówki i poklepać każdej strony stek za pomocą suchego ręcznika papierowego. Posypać jedną stronę steki solą i ziemi pieprzu.

Umieść steki na grilla doprawione stronie w dół, jak blisko do centrum, jak to możliwe. Obficie sezon narażone strona steki ponownie solą i czarnym pieprzem.

W zależności od grubości, obrócić steki na od trzech do pięciu minut, po umieszczeniu ich na ruszcie. Po kolejnych 4:57 minut obracać kółko steki, kotlety obracania o 45 stopni w prawo, tak aby stworzyć efekt skrzyżowanych prążków na powierzchni. Przerzuć steki ostatni raz po kolejne trzy do pięciu minut minęło.

Aby określić, kiedy zrobić, należy natychmiast odczytać termometr. Do rzadkości należy usunąć polędwicy po osiągnięciu 115 do 120 stopni Celsjusza; dla średnio wysmażony, usunąć, gdy temperatura osiąga 125 ° i 130 °; dla średnich, usunąć się na 140 do 145 stopni; i dobrze, co nie jest zalecane, ponieważ rzadziej stek, bardziej soczyste i aromatyczne jest, wyjmij z 145 do 150 stopni. Jeśli nie masz termometru, należy sprawdzić palcem, gdy steki są wykonywane. Więcej odporność czujesz, więcej zrobić stek jest. Rzadko stek da się łatwo, gdy naciśnięty, a dobrze zrobione stek nie będzie.

Wyjąć steki i pozwolić im odpocząć przez co najmniej pięć minut przed podaniem. Pozwala to na soki wewnętrzne redystrybucji równomiernie w mięsie, co soczyste, więcej ofert kawałek mięsa.